0

موحدی آزاد دادستان کل کشور شد

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

موحدی آزاد دادستان کل کشور شد

با صدور حکمی از سوی رئیس قوه قضائیه؛

موحدی آزاد دادستان کل کشور شد

موحدی آزاد دادستان کل کشور شد

با صدور حکمی از سوی رئیس قوه قضائیه محمد موحدی آزاد به سمت دادستان کل کشور منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما؛ با صدور حکمی از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه، حجت‌الاسلام محمد موحدی آزاد به عنوان دادستان جدید کل کشور منصوب شد.

پیش از این حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور بود.

بر اساس این گزارش حجت‌الاسلام والمسلمین محمد موحدی آزاد در ۱۵ شهریور ماه سال ۱۳۳۹ در یکی از محله‌های قدیمی قم متولد شد. در سن ۲۴ سالگی بر منصب قضاوت نشست و بیش از ۳۱ سال قضاوت در کارنامه کاری‌اش به چشم می‌خورد. او دارای تحصیلات حوزوی در رشته فقه و اصول است.

دادستان کل کشور که پیش از این دادستان انتظامی قضات بود، معاون قضائی رئیس کل دادگستری تهران و سرپرستی دادگاه‌های انقلاب اسلامی تهران را عهده دار بود، اولین تجربه کاری خود را در دستگاه قضائی از دادیاری در استان تهران آغاز کرد، او ۱۰ سال سمت‌های دادیاری، دادیاری جانشین، بازپرس، معاون دادستان و دادستان را عهده داشت و از دیگر خدمات قضائی وی می‌توان به ۱۰ سال ریاست دادگاه بدوی و یکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی در تهران اشاره کرد.

حجت الاسلام موحدی آزاد همچنین ۱۰ سال ریاست دادگاه تجدید نظر را برعهده گرفت و در یازدهمین سالی که با حفظ سمت ریاست دادگاه انقلاب اسلامی تهران را عهده دار شده بود به سمت دادستان انتظامی قضات منصوب و معرفی شد.

رسیدگی به پرونده‌های مهم قضائی همچون مهدویت، هواپیما ربایی، پرونده‌های فتنه ۸۸ و … در دادگاه انقلاب تهران در کارنامه کاری دادستان کل کشور به چشم می‌خورد.

کد خبر 5370304

چهارشنبه 17 آذر 1400  9:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها