0

9 توصیه کلیدی برای ازدواج از راه دور

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24707
محل سکونت : اصفهان

9 توصیه کلیدی برای ازدواج از راه دور

9 توصیه کلیدی برای ازدواج از راه دور
 


در زندگی هر فرد ازدواج یک امر مهم و سرنوشت ساز است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای داشتن یک ازدواج موفق، آشنایی قبل از ازدواج و شناخت یکدیگر بسیار مهم است. در گذشته که بیشتر ازدواج‌ها به روش سنتی انجام می‌شد نقش بزرگترها و پدرومادر پررنگ‌تر بود و در اکثر مواقع شناخت طرفین از قبل وجود داشت. امروزه با پیدایش دوستی‌های قبل از ازدواج، اکثر جوانان همسر آینده‌شان را خود انتخاب می‌کنند. همچنین جدیدا با گسترش اینترنت، ازدواج از راه دور در محیط‌های مجازی مانند چت‌روم‌ها، تلگرام، فیس‌بوک و اینستا بسیار دیده می‌شود.

در ازدواج از راه دور ممکن است به دلیل کامل نشدن پروسه‌ی شناخت و آشنایی ازدواج موفقی صورت نگیرد. بنابراین برای داشتن یک ازدواج از راه دور موفق، سعی کنید نسبت به هم شناخت کافی به دست بیارید و برای ازدواج عجله نکنید.

در این مقاله ابتدا سعی می‌کنیم توضیحات مختصری در مورد از دواج از راه دور، خوبی‌ها و بدی‌های آن بیان کنیم سپس به توضیح توصیه‌های کلیدی برای ازدواج می‌پردازیم. اگر قصد چنین ازدواجی دارید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

فهرست محتوا [مشاهده]

ازدواج اینترنتی از راه دور
ازدواج اینترنتی از راه دور
ازدواج‌ از راه دور هم می‌تواند یک ازدواج موفق باشد اما نسبت به ازدواج‌های سنتی از حساسیت بیشتری برخوردار است. این ازدواج نیز مزایا و معایبی دارد و فردی که قصد چنین ازدواجی دارد بهتر است از قبل مزایا و معایب آن را بداند. در ادامه شما را با این ازدواج بیشتر آشنا می‌کنیم.

معایب ازدواج‌ از راه دور
در حالت کلی از نظر روان‌شناسان ازدواج از راه دور اینترنتی توصیه نمی‌شود به این دلیل که در این ازدواج امکان شناخت دقیق طرفین کمتر اتفاق می‌افتد.

اگر می‌خواهید در این نوع ازدواج، میزان موفقیت خود را بالا ببرید بهتر است بعد از چند بار ارتباط و گفت‌وگو از راه دور، ملاقات‌های خود را حضوری انجام دهید تا بتوانید به شناخت کامل‌تری برسید. در زیر چند نمونه از معایب آن را بیان می‌کنیم.

در ازدواج از راه دور شناخت درستی صورت نمی‌گیرد
در این نوع ازدواج افراد سودجوی زیادی وجود دارند که با اطلاعات جعلی و با هدف سوءاستفاده، وارد انواع سایت‌های همسریابی و چت‌روم‌ها می‌شوند.

همچنین به دلیل اینکه فرد اطلاعات درستی از طرف مقابل خود ندارد وشناخت او تنها معطوف به اطلاعاتی است که خود فرد بیان کرده است بنابراین در این آشنایی‌ها، اگر ازدواجی صورت بگیرد به دلیل نبودن شناخت درست از یکدیگر ممکن است منجر به طلاق شود.

ممکن است طرفین رابطه مشخصات درستی از خود بیان نکنند
در ازدواج از راه دور چون آشنایی در فضای مجازی انجام می‌شود ممکن است فرد حقایق را در مورد خود عنوان نکند. بنابراین طرف مقابل تصویری که از او در ذهن دارد با واقعیت بسیار فاصله دارد.

در این حالت پس از این که فرد با واقعیت آشنا می‌شود ممکن است با یکدیگر دچار مشکل شوند. در واقع از همان ابتدا نسبت به هم بی اعتماد می‌شوند.

ازدواج از راه دور
این آشنایی ها اغلب با هدف دوستی جلو می رود
در این آشنایی‌ها افراد زیادی وجود دارند که قصد ازدواج ندارند و با هدف دوستی و سوءاستفاده جلو می‌آیند. می‌توان گفت اغلب پسران به این رابطه به عنوان سرگرمی نگاه می‌کنند و ممکن است برای دوستی با فرد مورد نظر خود حقیقت را عنوان نکنند.

بنابراین قربانی این رابطه دخترانی هستند که با هدف ازدواج وارد رابطه شده و در انتها با یک پیشنهاد دوستی و خواسته‌ی بی‌جا روبرو می‌شوند که چیزی جز بازی گرفتن احساساتشان نیست.

همچنین تعدادی از سایت‌های همسریابی نامعتبر وجود دارند که زمینه امکان بروز جرایم و خواسته‌های نامتعارف خارج از چارچوب خانواده را به وجود می‌آورند. حتی افرادی که وارد این سایت‌ها می‌شوند خودشان هم به پیدا کردن همسر آینده‌شان در این فضا اعتقادی ندارند.

امکان ارتباط همزمان با چند نفر وجود دارد
یکی از معایب دیگر آشنایی ازدواج از راه دور این است که افراد ممکن است جهت پیدا کردن شخص مورد نظر خود برای ازدواج هم‌زمان با چند نفر در ارتباط باشند.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید
تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 9099075308 سراسر کشور: 9099075308
 در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید
بنابراین همین موضوع می‌‌تواند باعث سردرگمی آن ها شود و نتوانند انتخاب درستی داشته باشند، بهتر است برای شناخت فرد مورد نظر تنها با او در ارتباط بود تا بتوان روی رفتار و شخصیت او متمرکز شد.

عدم دسترسی به رفتارهای غیرکلامی و زبان بدن فرد
در شناخت برای ازدواج از راه دور به دلیل این که آشنایی از طریق فضای مجازی است، فرد نمی‌تواند رو در رو با او در ارتباط باشد بنابراین دسترسی به رفتارهای غیر کلامی عملا امکان‌پذیر نیست.

از طرفی زبان بدن مانند نوع غذا خوردن، طرز نشستن، نگاه کردن حتی حرکات دست‌ها و پاها می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد شخصیت فرد در اختیار ما قرار دهد، متاسفانه در این ارتباط امکان چنین تعاملی وجود ندارد.

اعتماد کردن در ازدواج از راه دور خیلی کم است
پایه و اساس هر رابطه‌ای اعتماد است، وقتی در رابطه‌ای اعتماد از بین رفت نمی‌توان به ادامه داشتن آن امیدوار بود. در واقع وقتی دو نفر از این طریق با یکدیگر ازدواج می‌کنند ممکن است همیشه این سؤال گوشه‌ی ذهن آن ها باشد که غیر از من با چند نفر دیگر دوست بوده است؟ چه اتفاقاتی بین آن ها افتاده است؟ آیا برای او هم عکس فرستاده است؟ و سؤال‌هایی از این قبیل که همیشه مانع از اعتماد کردن او به همسرش می‌شود.

اغلب چنین ازدواج هایی به طلاق منجر می‌شود
متأسفانه اکثر ازدواج‌هایی که در فضای مجازی صورت می‌گیرد به طلاق منجر می‌شود. همان‌طور که گفته شد در این ارتباط‌ها افراد اغلب حقیقت را عنوان نمی‌کنند، به درستی یکدیگر را نمی‌شناسند و نسبت به هم بی‌اعتماد هستند.

بنابراین وقتی با هم زندگی مشترکشان را آغاز می‌کنند تازه متوجه می‌شوند که همه چیز آن‌طور که فکر می‌کردند نبوده و فریب طرف مقابل را خورده‌اند.

مزایای ازدواج از راه دور
مزایای ازدواج از راه دور
اکثر افراد با شنیدن ازدواج اینترنتی بلافاصله شروع به مخالفت می‌کنند، آن ها معتقدند چنین ازدواجی چون خارج از قوانین و چارچوب خانواده است نمی‌تواند ازدواج درستی باشد و پیامدهای جبران‌ناپدیری در پی خواهد داشت.

در صورتی که ممکن است چنین نباشد و گاهی اوقات افراد به دلیل شرایط و موقعیتی که دارند از طریق ازدواج از راه دور بتوانند همسر آینده‌ی خود را انتخاب کنند بنابراین ازدواج اینترنتی هم می‌تواند برای برخی سودمند باشد البته به شرطی که با قوانین و قاعده‌ی خاصی اقدام کنند و پیش بروند.

حق انتخاب بالا در ازدواج از راه دور
افرادی که از طریق سایت‌های همسر یابی اقدام به ازدواج می‌کنند از حق انتخاب بیشتری برخوردارند. در واقع این افراد می‌توانند به طور همزمان با چندین نفر در مورد ازدواج صحبت کنند و هرکدام که شرایط آن ها را داشت با او وارد رابطه شوند.

هر چند که به اعتقاد روان‌شناسان زیاده روی در این کار توصیه نمی‌شود چون بیشتر باعث سردرگمی می‌شود.

فراهم آمدن زمینه ی ازدواج برای افراد با شرایط خاص
ازدواج از راه دور و اینترنتی می‌تواند برای برخی از افراد مفید باشد. به عنوان مثال برای دخترانی با روابط اجتماعی پایین که در شهرهای کوچکی زندگی می‌کنند وموقعیت ازدواج برای آن ها کم است مناسب است.

همچنین برای پسرانی که به دلایلی خانواده خود را از دست داده‌اند و کسی را ندارند تا برایشان قدمی بردارد مناسب است. این افراد می‌توانند با استفاده از سایت‌های معتبر همسریابی فرد مورد نظر خود را پیدا کنند و برای شروع رابطه و شناختن او اقدام کنند.

توصیه های کلیدی برای ازدواج از راه دور
توصیه های کلیدی برای ازدواج از راه دور
این روزها با گسترش اینترنت و فضای مجازی، تعداد ازدواج‌ از راه دور نیز روبه افزایش است. بسیاری از روان‌شناسان با بررسی‌هایی که در این باره انجام دادند معتقدند که ازدواج‌های اینترنتی نسبت به ازدواج‌های دیگر دارای ریسک و خطر بیشتری است.

به این دلیل که در این ازدواج‌ها افراد کمتر خود واقعیشان را به نمایش می‌گذارند و سعی می‌کنند با یک نقاب بر چهره تمام خصوصیاتی که دوست دارند باشند را نشان دهند.

این افراد مدام در حال پنهان‌کاری و فریب دادن طرف مقابل هستند که همین امر سبب ایجاد بی اعتمادی و در نتیجه زمینه‌ساز اختلاف‌های بزرگ در آینده است. با این وجود برای اقدام به ازدواج از راه دور بهتر است این توصیه‌های کلیدی را در نظر بگیرید.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید
تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
استان تهران: 9099075308 سراسر کشور: 9099075308
 در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید
مراقب اطلاعات خصوصی خود باشید
بهتر است در مراحل اولیه‌ی آشنایی هوشمندانه عمل کنید. تا جایی که امکان دارد بیشتر اطلاعات بگیرید و اطلاعات کمتری در اختیارش قرار دهید.

تا حد امکان اطلاعات مختصر و عام مانند رشته تحصیلی، سن، شغل، تفریحات مورد علاقه و تعداد اعضای خانواده به او بدهید. از دادن اطلاعات خاص‌ مانند دادن عکس، آدرس محل سکونت و اعتقادات خود تا زمانی که اعتمادتان جلب نشده است خودداری کنید.

برای شناختن بهتر فرد مقابل نقاب به چهره بزنید
شما زمانی مجاز به زدن نقاب بر چهره‌ی خود هستید که جهت شناختن فرد مقابل و محک زدن گفته‌های او این کار را انجام دهید. به این صورت که با استفاده از پروفایل جعلی صحت و سقم گفته‌هایش را مشخص کنید تا بتوانید اطلاعاتی را که در اختیارتان گذاشته است بررسی کنید.

برای شناختن بهتر فرد مورد نظرتان می‌توانید با دو پروفایل متفاوت از جنس مخالف پیام دهید تا متوجه شوید که او درخواست دوستی هرکسی را می‌پذیرد و یا این که هر بار با چهره‌ای جدید ظاهر می‌شود یا نه.

سعی کنید دیدی منتقدانه داشته باشید
در رابطه‌ی خود به دنبال کشف واقعیت‌ها باشید و سرنخ‌ها را دنبال کنید. تمام مطالب وجود در صفحه‌ی شخصی، مطالب ارسالی به ایمیل و غیره را موشکافانه بررسی کنید.

از این طریق می‌توانید به تفکرات و همچنین درستی اطلاعات داده شده دست پیدا کنید. سعی کنید در بحث و تبادل نظرات، او را به چالش بکشید و در مورد هر چیزی که می‌خواهید نظرش را جویا شوید. برای پرسیدن سؤال زیرکانه عمل کنید تا به نظر شما پی نبرد.

سنگدل باشید
در رابطه به هیچ وجه نسبت به فرد مقابل پیش داوری یا سوءگیری مثبت نداشته باشید. بعد از این که با استفاده از کشف سرنخ‌ها و دید موشکافانه‌ی خود به احساسات و درون فرد موردنظرتان پی ببرید برای ادامه دادن رابطه یا قطع آن به درستی فکر کنید.

هرگونه اشتباه یا رفتاری که از سمت طرف مقابل، مطابق میلتان نیست را در نظر بگیرید و به راحتی از کنار آن رد نشوید. به این فکر کنید که شما یک عمر باید آن رفتار را تحمل کنید.

ملاقات حضوری ممنوع!
تا قبل از جدی کردن رابطه و در میان گذاشتن موضوع با خانواده، از ملاقات حضوری پرهیز کنید. درست است که برای روابط عمیق‌تر، جلسه‌های حضوری کمک بزرگی به شناخت بهتر طرفین از یکدیگر می‌کند اما در رابطه‌های مجازی بهتر است تا از فرد مورد نظر مطمئن نشدید و رابطه رسمی تر نشد درخواست دیدار را قبول نکنید.

صحبت ازدواج را جدی کنید
اگر نتیجه‌ی تجزیه و تحلیل‌ شما نسبت به فرد مقابل مثبت شد باید هرچه سریعتر در جهت جدی کردن روابط خود تلاش کنید. قصدو نیت او را از این رابطه جویا شوید. آیا او هم در مورد شما نظر مساعد دارد؟ آیا در صورت جدی شدن ماجرا برای خواستگاری اقدام می‌کند؟

خانواده را در جریان بگذارید
وقتی احساس کردید رابطه از حالت شناخت بیرون آمده و کم کم رو به عمیق شدن است و عشق و علاقه در آن دیده می‌شود بهتر است خانواده را در جریان رابطه قرار دهید.

برای جلوگیری از قضاوت خانواده می‌توانید به آن ها این اطمینان را بدهید که این فقط یک آشنایی ساده بوده است و در صورت مخالفت آن ها ادامه پیدا نمی‌کند.

پایان دادن به رابطه ی مجازی و شروع یک رابطه ی حقیقی
بعد از به دست آوردن شناخت اولیه و به وجود آمدن علاقه‌مندی بین طرفین بهتر است که به رابطه‌ی مجازی خود پایان دهید. زمانی که از احساس طرف مقابل نسبت به خودتان مطلع شدید با او درمیان بگذارید که در صورت تمایل برای ادامه دادن، رابطه باید در قالب رابطه‌ای رسمی و با یک خواستگاری علنی شود. بعد از آن هم با اطلاع خانواده‌ها در یک مکان عمومی برای شناخت عمیق‌تر قرار ملاقات بگذارید.

با مانیتور یا گوشی هوشمند خود خداحافظی کنید
تجزی و تحلیل مجازی برای دنیای مجازی کفایت می‌کند. برای اقدام به ازدواج و زندگی حقیقی بهتر است که با دنیای مجازی خداحافظی کنید. در واقع اگر قصد دارید ازدواج مجازی داشته باشید بهتر است برای تحقیق و شناخت بیشتر طرف مقابل از پای مانیتور خود بلند شوید و به اتفاق خانواده پسر یا دختر مورد علاقه‌ی خود را با استفاده از ذره‌بین رصد کنید.

سخن آخر
ازدواج یکی از تصمیمات مهم و ضروری در زندگی هر شخص است که نیازمند دقت و توجه خاصی است. از طرفی در ازدواج از راه دور یا ازدواج اینترنتی در مقایسه با ازدواج‌های دیگر به حساسیت بیشتری نیاز است. بنابراین اگر قصد ازدواج از راه دور دارید سعی کنید تمام اصول مورد نظر را رعایت کنید.

برای داشتن یک ازدواج اینترنتی موفق از سایت‌های همسریابی معتبر استفاده کنید، در رابطه صداقت داشته باشید همچنین وارد حریم خصوصی یکدیگر نشوید.

بعداز گذشت مدتی اگر نسبت به هم علاقه پیدا کردید موضوع را با خانواده‌ها در میان بگذارید. به عنوان یک توصیه‌ی کلیدی مهم برای این که وابسته نشوید، زیاد با یکدیگر چت و صحبت نکنید چون در صورت وابسته شدن دیگر عیب‌های طرف مقابل را نمی‌بینید. در پایان اگر دوست داشتید نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

دوشنبه 15 آذر 1400  10:30 AM
تشکرات از این پست
mansoor67
mansoor67
mansoor67
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 3562
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:9 توصیه کلیدی برای ازدواج از راه دور

ازدواج اینگونه اصلا توصیه نمی شود  چون مشکلات مختص به خود را دارد.

دوشنبه 15 آذر 1400  4:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها