0

گل‌محمدی: به خاطر دربی نمی خواهیم امتیاز از دست بدهیم

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25059
محل سکونت : اصفهان

گل‌محمدی: به خاطر دربی نمی خواهیم امتیاز از دست بدهیم

گل‌محمدی: به خاطر دربی نمی خواهیم امتیاز از دست بدهیم/حق بازیکنان پرسپولیس این نوع برخورد نیست

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت:شرایط جدول هم برای ما و نفت مسجد سلیمان حساس است و به هیچ عنوان دوست نداریم در بازی های خانگی امتیاز از دست بدهیم.

گل‌محمدی: به خاطر دربی نمی خواهیم امتیاز از دست بدهیم/حق بازیکنان پرسپولیس این نوع برخورد نیست

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی با نفت مسجد سلیمان در هفته هفتم لیگ برتر اظهار داشت: مقابل تیمی بازی داریم که جوان و دونده است و شرایطی دارد که می‌خواهد امتیاز بگیرد. بازی های خوبی را در شش دیدار قبلی از نفت دیده ایم و باید خیلی تمرکز خوبی داشته باشیم تا ضمن ارائه یک دیدار خوب سه امتیاز را کسب کنیم.

* نمی خواهیم در بازی خانگی امتیاز از دست بدهیم

وی افزود: شرایط جدول هم برای ما و نفت مسجد سلیمان حساس است و به هیچ عنوان دوست نداریم در بازی های خانگی امتیاز از دست بدهیم. پس از بردن نفت آبادان از لحاظ روحی و روانی شرایط بهتری پیدا کردیم اما بدقولی باشگاه گریبانگیر بازیکنان شده است. با این وجود آماده مسابقه هستیم.

*باید از لایه های دفاعی حریف رد شویم

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: کاری که باید انجام بدهیم این است هم تمرکز خوبی داشته باشیم و هم با گردش خوب مسابقه را خوب کنترل کنیم. باید بتوانیم مثل دیدار قبلی موقعیت ایجاد کرده و با یک بازی شناور و مبتنی بر سرعت، مقابل نفت مسجد سلیمان کار کنیم. باید بتوانیم از لایه‌های دفاعی حریف رد شویم و این کار هم با سرعت دادن و ارسال پاس‌های سالم در زمین حریف انجام خواهد شد. ان‌شاءالله بتوانیم سه امتیاز را کسب کنیم.

*نباید به خاطر دربی امتیاز از دست بدهیم

گل‌محمدی در مورد اینکه آیا احتمال دارد به دلیل برگزاری بازی با نفت مسجدسلیمان قبل از دیدار با استقلال در مسابقه فردا ملاحظاتی در نظر گرفته شود پاسخ داد: قطعا اینگونه نیست. با تمام قوا مقابل تیم نفت مسجدسلیمان قرار می‌گیریم. از بازیکنان می‌خواهم خیلی محکم روی توپ و حریف باشند. لازم نیست به خاطر دربی بخواهیم مقابل نفت امتیاز از دست داده و شل بازی کنیم. نباید فکر کنیم بازی بعدی ما مهم است زیرا دیدار با نفت مسجد سلیمان هم سه امتیاز دارد همانگونه که دربی هم سه امتیاز دارد. باید خود با کسب امتیازات کامل در بازی فردا برای دیدار مقابل استقلال آماده کنیم.هیچ‌کس حق ندارد به خاطر دربی مراقب کارت زرد نگرفتن باشد زیرا این کار واقعا غیرحرفه‌ای است. قطعا با تمام قوا بازیکنان ما برای کسب سه امتیاز تلاش می‌کنند.

*نتیجه بازی با الهلال در ابتدای فصل تأثیر بدی روی پرسپولیس گذاشت

وی در مورد اینکه پرسپولیس شرایطی مانند فصل گذشته دارد و پس از برتری مقابل صنعت نفت تا چه اندازه به روند فصل قبل امیدوار است عنوان کرد: شروع فصل با مشکلات زیادی مواجه شدیم که یکی از عوامل آن تأثیری بود که نتیجه بازی با الهلال روی پرسپولیس گذاشت. با توجه به آن اتفاق که در پرواز تیم افتاد، از لحاظ روحی و روانی شرایط خیلی خوبی نداشتیم، حتی در بازی ابتدایی که برنده شدیم، از کار فنی تیم‌مان راضی نبودند. پس از آن به مسابقه در سه دیدار نتوانستیم نتیجه لازم را کسب کنیم. البته توانستیم هفته قبل خود را پیدا کرده و باید بگویم دیدارهایمان در شش هفته ابتدایی سخت بود و قرعه راحتی نداشتیم. 

* در آینده نسبت به ابتدای فصل کار راحت تری داریم

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: نمی‌گویم بازی‌های آینده ما راحت است اما نسبت به ابتدای فصل کار راحت‌تری داریم. دوست داریم این ریتم را حفظ کرده و می‌توانیم این کار را انجام بدهیم. باید همان پرسپولیس همیشگی باشیم که هم خوب نتیجه می‌گرفت و هم بازی خوبی را ارائه می‌داد این هدف اصلی ما است. 

*هر بازیکنی جای اسدی بود چنین اتفاقی برایش می‌افتاد

وی در رابطه با وضعیت رضا اسدی و اینکه قرار است پس از نیمکت‌نشینی در صنعت نفت از این بازیکن در پست دیگری استفاده کند توضیح داد: وی یک سال از بازی‌ها دور بود و شرایط مسابقه را نداشت ولی در دیدارهای قبلی وضعیت سختی را تحمل کرد و شرایط سختی را گذراند. شاید اگر هر بازیکنی جای اسدی بود چنین اتفاقی برایش رخ می‌داد اما روی همه بازیکنان به ویژه نفرات جدیدی که گرفته‌ایم حساب باز کردیم. قطعا در ادامه فصل می‌توانند به ما کمک کنند و شرایط بهتری به دست آورند. 

*بازیکنان پرسپولیس چه کار نکردند که این شرایط‌شان است؟

وی در رابطه با محقق نشدن وعده‌های مالی باشگاه در شرایطی که پرسپولیس به سه امتیاز صدر جدول رسیده و شایعه ناراحتی بازیکنان از دریافت فقط 5 درصد از قراردادشان گفت: قبل از بازی نمی‌خواهم درباره این مسائل صحبت کنم اما باید کلی یک موضوع را بگویم. حق بازیکنان پرسپولیس این نوع برخورد نیست. آنها با تمام وجود کار کرده و همه چیزشان را برای پرسپولیس گذاشته‌اند تا تیم موفق و سربلند شود. بعد از 5 قهرمانی اگر وضعیت تیم چنین شرایطی باشد ناجور است و باید روی این موضوع مقداری تأمل کرد. بازیکنانم چه کار باید می‌کردند که آن را انجام ندادند تا این وضعیت‌شان باشد؟ امیدوارم مشکلات حل شود. به حدی این جمله را تکرار کرده‌ایم که حالت کلیشه‌ای پیدا کرده است. 

* برطرف نشدن مشکلات مالی حربه ای شده برای آنهایی که دنبال توجیه هستند

وی افزود: بازیکن زندگی و خرج و مخارج دارد و درآمدشان فقط از فوتبال است. برطرف نشدن مشکلات مالی و اینکه به خاطر پول چنین وضعیتی داشته باشند حربه‌ای شده برای کسانی که می‌خواهند این را توجیه کنند. بازیکنان نیاز به شرایط و امکانات خوب دارند.

* زمین تمرین مناسبی نداریم

گل‌محمدی ادامه داد: حدود دو ماه است برای زمین تمرین نامه داده و شفاهی هم این موضوع را گفته‌ام اما هیچ ترتیب اثری ندادند. متأسفانه زمین تمرین مناسبی نداریم. همین کیفیت تمرین در بازی خودش را نشان می‌دهد. سه هفته است بازیکن گرفتیم اما فقط با تیم تمرین می‌کنند زیرا پنجره باشگاه بسته است. کارگزار و اسپانسری نداریم. چرا فقط باید برای پرسپولیس چنین اتفاقاتی بیفتد؟

*باید برای حل مشکلات پرسپولیس اراده ای وجود داشته باشد

وی در خصوص محکوم شدن و عمل نشدن وعده های صدری و اینکه آیا بهتر نیست وزارت ورزش حمایت بیشتری از این فرد یا هر مدیری که در پرسپولیس کار می‌کند داشته باشد پاسخ داد: همه از مشکلات پرسپولیس با خبر هستند. مدیر،‌ وزیر،‌خبرنگار، بازیکن، هوادار و مربی این مسائل را می‌دانند اما باید اراده برای حل مشکلات وجود داشته باشد. امیدوارم این مشکلات حل شود.

* عبدی مثل پسرم است

وی درباره اینکه آیا مشکل با مهدی عبدی دارد که از این بازیکن در ترکیب اصلی پرسپولیس استفاده نمی‌کند خاطرنشان کرد: دنبال چه چیزی هستید؟ عبدی مانند پسر من است. بچه بامعرفت و خوبی است و مشکلی با هم نداریم. 

*واکنش به انتخاب داور فردا مقابل نفت مسجد سلیمان

سرمربی پرسپولیس در مورد قضاوت کوپال ناظمی در بازی فردا و اشتباه داوری که در بازی اخیر پرسپولیس رخ داده و همچنین اشتباه  عجیبی که ناظمی در دیدار استقلال و هوادار با گرفتن یک پنالتی به سود شاگردان مجیدی مرتکب شد عنوان کرد: همیشه موضوع حمایتی از داوران دارم. باید اجازه بدهیم آرامش بیشتری و فضای بهتری برای کار کردن داشته باشند.هیچ داوری دنبال این نیست که بخواهد حق را ناحق کند. این چیزی است که من در فوتبال دیدم. اما وقتی می‌گوییم اشتباهات داوری جزئی از بازی است و آنها را در کنار تصمیمهایی که در شش بازی اخیر گرفته شده می‌گذاریم می‌بینیم اشتباهات همیشه علیه پرسپولیس بوده است. با این وجود خودرا درگیر این مسائل نکردم و همیشه گفته‌ام امکانات داوران همیشه ضعیف است. امیدوارم شرایطی فراهم شود تا بتوانم با آرامش بیشتر در فضای بهتری تصمیم‌گیری کنیم.

* سکوت یحیی در مورد بانی پرونده کالدرون

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی مبنی براینکه در نشست خبری قبلی‌اش اعلام کرد خدا از باعث و بانی افرادی که سبب شدند پنجره نقل و انتقالاتی به دلیل بدهی کالدرون بسته شود نگذرد و منظورش چه فردی بوده حاضر به پاسخگویی نشد.

همچنین علیرضا اشرف مدیر رسانه تیم پرسپولیس در ابتدای نشست خبری عنوان کرد: روز گذشته باشگاه پرسپولیس نامه‌ای در ارتباط با داوری‌ها ارسال کرد. مثل سالهای گذشته از داوری‌ها متضرر می‌شویم، خیلی عجیب است شش هفته از مسابقات گذشته اما 5 اشتباه مسلم داوری به ضرر پرسپولیس انجام شده، نمی‌دانیم چرا چنین اتفاقی می‌افتد. دوستان بحث وی‌ای‌آر را پیش می‌کشند. بهتر است با تصمیمات بهتری این اشتباهات را به حداقل رساند و اگر قرار است اشتباهی رخ دهد برای همه تیم‌ها باشد نه پرسپولیس.

دوشنبه 8 آذر 1400  9:54 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها