0

استاندار همدان بر توجه به سند صرفه‌جویی در برنامه های توسعه‌ تاکید کرد

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

استاندار همدان بر توجه به سند صرفه‌جویی در برنامه های توسعه‌ تاکید کرد

استاندار همدان بر توجه به سند صرفه‌جویی در برنامه های توسعه‌ تاکید کرد

استاندار همدان بر توجه به سند صرفه‌جویی در برنامه های توسعه‌ تاکید کرد

همدان_ایرنا_ استاندار همدان تاکید کرد که سند صرفه‌ جویی باید در برنامه‌های عملیاتی توسعه استان به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، "علیرضا قاسمی فرزاد" روز یکشنبه در جلسه بررسی عملکرد برنامه‌های سازگاری با کم‌آبی استان همدان که به‌ صورت ویدئو کنفرانس با مدیریت منابع آب کشور برگزار شد، افزود: سند صرفه‌جویی آب، تامین و امنیت غذایی بخش‌های مختلف کشاورزی و همچنین گردشگری باید همواره مورد توجه مسئولان استان باشد. 

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه بیشترین مصرف آب مربوط به بخش کشاورزی است، اجرای یک برنامه گسترده و موثر در راستای افزایش بهره‌وری آب در دستور کار قرار گرفته است.

استاندار همدان بر توجه به سند صرفه‌جویی در برنامه های توسعه‌ تاکید کرد

وی گفت: صرفه‌جویی سهمیه آب مورد استفاده استان همدان با برنامه‌ریزی در راستای آبیاری‌ مکانیزه امکان‌پذیر است. 

استاندار همدان تصریح کرد: توسعه کشت گلخانه‌ای و استفاده از روش‌های نوین کشت همچنین موجب کاهش آسیب‌های محیط زیست می شود.

استاندار همدان با اشاره به اینکه کشت گلخانه‌ای موجب افزایش میزان بهره‌وری آب و خاک می شود، تصریح کرد: برهمین اساس باید برای ترویج و گسترش کشت گلخانه‌ای در سطح استان، برنامه ریزی و تلاش موثر شود. 

قاسمی‌فرزاد گفت: تغییر الگوی کشت یکی از راه‌های افزایش بهره‌وری و صرفه‌جویی در سهمیه آب استان است و گسترش کشت‌های گلخانه‌ای موجب کاهش مصرف آب و افزایش میزان بهره‌وری می شود.

نماینده عالی دولت در استان همدان اظهار داشت: کشت‌های گلخانه‌ای علاوه بر افزایش بازدهی و بهره‌وری آب و خاک، زمینه ایجاد اشتغال و رونق تولید را نیز فراهم می کند.

وی با تاکید بر لزوم حمایت از سیاست‌های مدیریت منابع آب کشور در استان همدان، افزود: با توجه به سیاست دولت برای حمایت از تولید، ایجاد اشتغال و  ارتقای معیشت، ضروری است که دستگاه‌های اجرایی کشوری و استانی در صدور مجوزهای لازم نهایت همکاری را با متقاضیان داشته باشند. 

مقام ارشد اجرایی استان همدان با اشاره به اینکه سیاست‌های وزارت‌ نیرو در حوزه آب حمایت و اجرا می‌شود، گفت: سیاست‌ دولت افزایش کشت‌های گلخانه‌ای است که باید در استان همدان نیز مورد توجه قرار گیرد.

قاسمی فرزاد اظهار داست: با توجه به رویارویی استان همدان با تنش آبی، استفاده بهینه از پساب در صنایع مختلف نیز می‌تواند نقش مهمی در  مسیر رفع مشکل و توسعه استان ایفا کند.

به گفته وی، با داشتن نگاهی فرابخشی و در اختیار قرار دادن آب مورد نیاز صنایع، توامان زمینه اشتغال فراهم و تولید نیز رونق پیدا می‌کند.

استاندار همدان افزود: مقاومت‌هایی در راستای تامینِ آب صنایع جدید انجام می‌شود که برای رفع آن به همکاری و نگاهی فرابخشی نیاز است.  

 
یک شنبه 7 آذر 1400  7:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها