0

راه برای تیم جدید مذاکرات با توجه به تجربیات قبلی، هموارتر است

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

راه برای تیم جدید مذاکرات با توجه به تجربیات قبلی، هموارتر است

راه برای تیم جدید مذاکرات با توجه به تجربیات قبلی، هموارتر است

راه برای تیم جدید مذاکرات با توجه به تجربیات قبلی، هموارتر است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به تجارب قبلی راه برای گروه جدید مذاکره کننده هموارتر از سابق است، گفت: روحیه انقلابی و جوانی در کنار تعهد و پایبندی به‌نظام می‌تواند کلیدی برای رسیدن به نتیجه مطلوب در مذاکرات برجام باشد.

«شهریار حیدری» روز یکشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای جدید در دولت آقای رییسی اظهار کرد: مذاکرات برجام بحثی حاکمیتی است و این‌که اعضای تیم چه کسانی باشند قسمتی از موضوع است. وظیفه این تیم، موضوعی است که در جایگاه مهم‌تری قرار دارد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین اصل این است که سیاست‌های راهبردی نظام به‌عنوان نقشه راه قرار گیرد، گفت: سیاست اصلی در این دوره از مذاکرات در قدم اول لغو بدون شرط تمام تحریم‌ها در مقابل برگشت ایران به برجام است که رسیدن به این هدف از وظایف تیم مذاکره‌کننده است.  

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: نحوه رسیدن به این هدف در ید این تیم قرار دارد و لذا چارچوب مشخص است.  

وی با اشاره به اینکه مهم است که از این چارچوب پا را فراتر نگذارند، خاطرنشان کرد: اما چگونگی به نتیجه رسیدن این مذاکرات و تسریع در نتیجه به نحوه توافق دو طرف برمی‌گردد و مهم است خلاف رویه‌های گذشته، تضمینی در نظر گرفته شود تا اتفاقات قبلی دوباره تجربه نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم ادامه داد: با توجه‌ به تجربیات قبلی راه برای گروه جدید هموارتر از سابق است و روحیه انقلابی و جوانی در کنار تعهد و پایبندی به‌نظام می‌تواند کلیدی برای رسیدن به نتیجه مطلوب باشد.

وی یادآور شد: باتوجه‌به اینکه آقای باقری در تیم قبلی هم حضور داشت، تا حدودی به چارچوب آشناست. 

حیدری با بیان اینکه منطق گفتمان مهم است، تصریح کرد: منطق جمهوری اسلامی برای رسیدن به اهداف هر دو طرف، منطقی مناسب و قابل‌قبول است و امید داریم تیم جدید به نتیجه خوبی در این زمینه دست یابد.

یک شنبه 7 آذر 1400  7:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها