0

کمیسیون انتخابات لیبی مانع حضور فرزند قذافی در رقابت ها شد

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 15386
محل سکونت : اصفهان

کمیسیون انتخابات لیبی مانع حضور فرزند قذافی در رقابت ها شد

با رد صلاحیت؛

کمیسیون انتخابات لیبی مانع حضور فرزند قذافی در رقابت ها شد

کمیسیون انتخابات لیبی مانع حضور فرزند قذافی در رقابت ها شد

کمیسیون انتخابات لیبی با رد صلاحیت «سیف‌الاسلام قذافی» پسر دیکتاتور معدوم لیبی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری لیبی؛ مانع حضور او در رقابت‌های انتخاباتی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، صلاحیت «سیف‌الاسلام قذافی» پسر دیکتاتور معدوم لیبی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری لیبی تائید نشد.

در همین ارتباط نیز، کمیسیون انتخابات لیبی اعلام کرد که سیف الاسلام قذافی فاقد شرایط نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری است.

پیش از این نیز، منابع خبری کاندیداتوری «سیف الاسلام قذافی» پسر معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور را در انتخابات ریاست جمهوری تأیید کرده بودند. خبرنگار روسیاالیوم در لیبی در این باره گزارش داد: سیف الاسلام قذافی فرزند معمر قذافی کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری لیبی را که قرار است دسامبر آینده برگزار شود، رسماً اعلام کرد.

پیشتر پایگاه «اخبار لیبیا» به نقل از خبرگزاری «نووا» ایتالیا نوشته بود که سیف الاسلام قذافی به زودی یک کنفرانس مطبوعاتی درباره انتخابات برگزار خواهد کرد و پیش بینی می‌شود که این کنفرانس در یکی از کشورهای همسایه لیبی برگزار شود و وی در آن حمایت خود از یکی از کاندیداهای انتخابات را اعلام کند.

چند روز پیش از این نیز، «عائشه قذافی»، دختر معمر قذافی دیکتاتور مخلوع لیبی و خواهر سیف الاسلام قذافی از مردم لیبی خواسته بود تا از نامزدی برادرش در انتخابات آینده لیبی حمایت کنند.

عائشه قذافی در گفت‌وگو با «الجماهیریه» لیبی با درخواست از شهروندان لیبیایی برای رأی به برادرش گفته بود: وقت آن است که شب ذلت و مهنت به صبح برسد و زندگی روی خوش خود را نشان دهد و لیبی از زیر آوار زشتی‌ها بیرون بیاید و بار دیگر به پا خیزد.

دختر قذافی با دفاع از برادرش برای شرکت در انتخابات لیبی گفت: سیف الاسلام قذافی لیبی را مقابل چشمانش قرار داده و به رغم تمام پیشنهادات وسوسه‌انگیز که طی این سال‌ها به او شد، قبول نکرد که برود، لیبی را ترک نکرد به رغم اینکه مرگ تهدیدش می‌کرد. توطئه‌ها علیه او از طرف کسانی که خیری برای لیبی نمی‌خواهند، در جریان هستند، اما او همچنان ماند و باقی خواهد ماند. او فقط یک هدف دارد.

کد خبر
پنج شنبه 4 آذر 1400  9:46 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها