0

✅پرسش: مسخرم میکنن بخاطر حجاب!!؟

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 21698
محل سکونت : اصفهان

✅پرسش: مسخرم میکنن بخاطر حجاب!!؟

✅پرسش:
دختري مذهبي و با حجابي هست ک از حرفها و تمسخرهاي اطرافيانش خسته شده..از بس ک به خاطر حجابش بهش خنديدن.مسخرش کردن..بهش گفتن امل..به حدي اين دختر رسيده ک افسرده شده
اين دختر حتي برا عروسي هم حجابشو داره و به هيچ وجه ارايش نميکند...اما اين حيا و پاکدامنيش موجب شده ک ديگران تا ميتوانند آزارش دهند..
شما چه راه حلي پيشنهاد ميکند براي اين دختر.
🌸☘️☘️☘️☘️☘️🌸
🌺پاسخ:
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

این سوال را از دو جنبه باید بررسی کرد. اولا اینکه اگر این دخترخانم طبق نوشته شما همه جا حجاب دارد، حتی جاهائی که نامحرم نیست، خوب مسلما دچار افراط شده و عملش از نظر اسلامی هم پسندیده نیست. در هیچ عملی نباید افراط و تفریط  داشت و مراعات کردن شریعت تا جائی پسندیده است که در خود شریعت آمده. از احکام الهی نه باید عقب ماند و نه جلوتر حرکت کرد.

اما اگر ایشان طبق شریعت عمل کرده و با اینحال مورد آزار دیگران واقع می شود، می تواند به این فکر کند که تا زمانی که اعمالش را خالصا لوجه الله و برای تقرب و نزدیکی به او انجام می دهد و جز خدا نیتی برای عمل ندارد، نباید نگران باشد. اگر افرادی چنین دیدگاهی ندارند و رفتارش را درک نمی کنند، خودشان باید پاسخگوی عملشان باشند.

معیار قضاوت در مورد اعمال ما و ثواب و عقابی که بر آنها مترتب می شود، بستگی به نوع نگاه دیگران و طرز تفکر آنان نیست. در طول تاریخ، همه نیکوکاران مورداذیت و تمسخر جاهلان قرار گرفته و بیشترین آزار متوجه پیامبران الهی بوده.  

پیامبر گرامی اسلام فرمود هیچ پیامبری به اندازه من توسط امتش اذیت و آزار نشد. اما همین پیامبر در بین همین امت به خوش خلقی و مهربانی معروف بود و از سوی پروردگار صاحب خلق عظیم معرفی شد.

اگر زندگی نامه اهل بیت سلام الله علیها را مطالعه بفرمائید حکایات عجیبی از ایشان را می بینید که در برابر چه توهین ها و چه تهمت هائی با کرامت و بزرگواری برخورد کرده و فحاشان را شرمنده و گاها به همین وسیله به راه راست هدایت کرده اند.

نباید با مقابله به مثل خودشان را در حد تمسخر کنندگان پائین آورند. بلکه با آنها با بزرگواری برخورد کند. ضمن اینکه همه انسانها، حتما فرق جواب نداشتن و جواب ندادن را درک خواهند کرد و متوجه خواهند بود که شان ایشان بالاتر از یکی به دو کردن با دیگران است.

واقعیت اینست که تمسخر کنندگان از نظر روحی بیمارند و بیش از رنجش و ناراحتی احتیاج به دلسوزی  دارند. برایشان دعا کند تا خداوند با رحمت واسعه اش، آنها را به راه راست هدایت کند.

قرآن کریم در اینباره می فرماید: «وَعِبَادُ الرَّحْمَٰنِ الَّذِينَ يَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْنًا وَإِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًا، و بندگان خداى رحمان كسانى‏ اند كه روى زمين به نرمى گام برمى دارند و چون نادانان ايشان را طرف خطاب قرار دهند به ملايمت پاسخ مى‏ دهند» (سوره مبارکه فرقان، ۶۳)

موفق باشید
🌺
☘️🌺
🌺☘️🌺☘️🌺☘️

سه شنبه 2 آذر 1400  10:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها