0

✅پرسش: عادت به گوش کردن موسيقي کرده ام ..

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 21698
محل سکونت : اصفهان

✅پرسش: عادت به گوش کردن موسيقي کرده ام ..

✅پرسش:
عادت به گوش کردن موسيقي کرده ام و خيلي از اوقات استرس ها و فشار هاي رواني از اين راه تخليه مي شود و بعضي موقع ها براي شادي بيشتر گوش ميدهم ، چه کنم تا بتوانم از راه مورد تاييد دين  و درستش اين فشار هارو تخليه کنم و خيلي حس شادي زياد و سرزندگي رو بدست بيارم؟
🌸☘️☘️☘️☘️☘️🌸
🌺پاسخ:
سلام علیکم
موسیقی مخصوصا از نوع حرام آن قوه خیال انسان را تحریک میکند و از واقعیت دور میکند. احساس خوشایندی هم که ممکن است پیدا کنید به خاطر همین است که از زندگی واقعی و فکر کردن به آن اندکی آسوده میشوید. اما این احساس خوشایند با قطع موسیقی پایان میپذیرد و انسان را در یک خلأ رها میکند. ضمن اینکه عادت و عطش نسبت به موسیقی را تشدید کرده است. بنابراین بهترین راه برای مقابله با مشکلات و استرس ها واقع نگری نسبت به آنها است. نه آنها را بزرگ کنید و نه سعی کنید صورت مسئله را پاک کنید. بلکه با تلاش و توکل بر خدا بر مشکلات چیره شوید.
از موسیقی طبیعی استفاده کنید: صداي دلنواز ريزش آبشارها، آواي روح پرور بلبل، قمري و عندليب و ترانه دلرباي كبك و هزار داستان، نواي نغز پرندگان، نغمة مسرّت بخش جويبارها، صداي فرحبخش شاخه هاي درختان به هنگام وزش باد.
طبق روایات بخشی از وقت انسان باید صرف تفریح در امور غیر حرام شود. دید و بازدید، مسافرت، رفت و آمد با دوستان، ورزش و .... از اموری هستند که میتوانند جایگزین خوبی برای موسیقی باشند.
از دعا و تقویت ازتباط با خداوند غافل نشوید.
موفق باشید

سه شنبه 2 آذر 1400  9:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها