0

اولیانوف: ایران سیگنال های دلگرم کننده ای ارسال می کند

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

اولیانوف: ایران سیگنال های دلگرم کننده ای ارسال می کند

با تاکید بر از سرگیری مذاکرات وین؛

اولیانوف: ایران سیگنال های دلگرم کننده ای ارسال می کند

اولیانوف: ایران سیگنال های دلگرم کننده ای ارسال می کند

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی ضمن دلگرم کننده خواندن اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، در پیامی اعلام کرد که اکنون زمان از سرگیری مذاکرات وین فرا رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی با انتشار پیامی توئیتری سیگنال‌های ارسالی از سوی ایران را دلگرم کننده خواند.

وی با اشاره به صحبت‌های «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در پیام توییتری اش، نوشت: (این سخنان) سیگنال دلگرم کننده‌ای از جانب ایران است. از سرگیری مذاکرات وین مدت‌ها است که به تعویق افتاده است.

اولیانوف در ادامه نوشت: فاصله زمانی بین دور ششم و هفتم مذاکرات وین از بیستم ژوئن (۳۰ خرداد)، بسیار طولانی شده است. اکنون زمان بازگشت به میز مذاکره فرا رسیده است.

وی پیشتر نیز از موفقیت آمیز بودن سفر «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران خبر داده و گفته بود که شورای حکام از نتیجه آن استقبال خواهد کرد و همچنین نسبت به ادامه هرچه سریع‌تر مذاکرات وین ابراز امیدواری کرده بود.

اولیانوف: ایران سیگنال های دلگرم کننده ای ارسال می کند

بر اساس این گزارش، اولیانوف در پیام خود نوشت: مایه خرسندی است، توجه داشته باشیم که در این موارد روسیه و اتحادیه اروپا همفکر هستند. ما از نتایج سفر آقای گروسی به تهران استقبال می‌کنیم. ما خواستار از سرگیری زودهنگام مذاکرات وین در زمینه احیای برجام هستیم. امیدوارم آقای «مورا» و دیگر همکاران را به زودی بر سر میز مذاکرات ملاقات کنیم.

همزمان با سفر رافائل گروسی به ایران، دو طرف بر سر تعویض کارت‌های حافظه دوربین‌های نظارتی به توافق رسیدند.

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رافائل گروسی، ضمن اعلام این مطلب گفت که به زودی یک هیأت از آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران خواهد آمد تا اقدامات فنی برای تعویض کارت‌های حافظه را انجام دهد. به گفته وی، کارت‌های قدیمی در ایران «نگهداری و پلمپ می‌شود» و کارت‌های جدید نیز در دوربین‌ها نصب خواهند شد.

سفر گروسی در حالی انجام شد که وی پیشتر از بابت عدم پاسخگویی ایران به اتهام وجود موارد رادیواکتیو در برخی سایت‌های از پیش اعلام نشده و همچنین عدم دسترسی به تجهیزات نظارتی آژانس ابراز نگرانی کرده بود.

طرح این ادعاها موجب شد تا ایران بار دیگر به آژانس درباره لزوم رعایت اصل بی طرفی هشدار بدهد.

کد خبر
سه شنبه 2 آذر 1400  8:37 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها