0

گوگل به جای خروج در استرالیا سرمایه گذاری کرد

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8834
محل سکونت : اصفهان

گوگل به جای خروج در استرالیا سرمایه گذاری کرد

با پیروی از قوانین استرالیا؛

گوگل به جای خروج در استرالیا سرمایه گذاری کرد

گوگل به جای خروج در استرالیا سرمایه گذاری کرد

گوگل بعد از مدت‌ها درگیری با مقامات استرالیا از جاه طلبی‌های همیشگی خود کوتاه آمد و از ۷۳۶ میلیون دلار سرمایه گذاری در این کشور در حوزه‌های مختلف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، گوگل که چند ماه قبل تهدید کرده بود ارائه خدمات خود را در استرالیا در واکنش به قوانین سختگیرانه دولت در زمینه بازنشر اخبار رسانه‌های این کشور، متوقف می‌کند رویکردی کاملاً متفاوت در پیش گرفته و ظرف مدت پنج سال یک میلیارد دلار استرالیا در این بخش از جهان هزینه می‌کند.

هدف از این سرمایه گذاری توسعه زیرساخت‌های کلود، تأسیس مرکزی تحقیقاتی با حضور کارکنان استرالیایی اعم از مهندس و محقق و نیز همکاری با مرکزی پژوهشی موسوم به سازمان تحقیقات علمی و صنعتی مشترک‌المنافع اعلام شده است.

مل سیلوا، مدیر عامل گوگل استرالیا که در اوایل سال جاری میلادی دولت استرالیا را تهدید کرده بود به علت مجبور کردن گوگل به پرداخت هزینه برای بازنشر اخبار رسانه‌های استرالیایی، موتور جستجوی گوگل را در این کشور مسدود خواهد کرد، این بار گفته که اجرای طرح مذکور به هزینه کرد منابع و سرمایه گذاری قابل توجهی در حوزه فناوری منجر خواهد شد.

اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا که قصد دارد این کشور را تا سال ۲۰۳۰ به یکی از ده کشور برتر جهان در حوزه اقتصاد دیجیتال مبدل کند، این تحول را یک "رأی اعتماد یک میلیارد دلاری به استرالیا" در راستای تحقق استراتژی اقتصاد دیجیتال این کشور توصیف کرد و افزود: تصمیم گوگل مزایای بزرگی برای کسب‌وکارهای استرالیایی دارد و به توسعه مهندسی، علوم محاسباتی و هوش مصنوعی کمک خواهد کرد.

کد خبر 5353123

چهارشنبه 26 آبان 1400  10:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها