0

تعویض باتری قدیمی مقرون‌ به‌صرفه‌تر از تعویض گوشی

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

تعویض باتری قدیمی مقرون‌ به‌صرفه‌تر از تعویض گوشی

محققان دریافتند؛

تعویض باتری قدیمی مقرون‌ به‌صرفه‌تر از تعویض گوشی

تعویض باتری همیشه گزینه اقتصادی به شمار نمی‌رود بلکه راه‌های دیگری نیز برای جلوگیری از کاهش شارژ باتری وجود دارد.

تعویض باتری قدیمی مقرون‌ به‌صرفه‌تر از تعویض گوشی

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا از میک یوز آف، تمام شدن باتری گوشی بسیار آزاردهنده است مخصوصا زمانی‌که بیرون از خانه هستیم و به گوشی خود را نیاز داریم. گاهی‌اوقات ساعت‌ها گوشی خود را شارژ می‌کنیم اما در عرض نیم ساعت تمام شود بنابراین اگر این مشکل را کنترل کنید، می‌توانید باتری گوشی خود را مدت طولانی‌تری نگه‌دارید.

نور زیاد صفحه یکی از دلایل آشکار در کاهش باتری گوشی است. هنگامی که شما بیرون از خانه هستید باید نور گوشی خود را به حداکثر رسانده تا راحت‌تر صفحه را ببینید ولی این کار تأثیر زیادی در خالی شدن باتری گوشی دارد. برنامه‌های پس‌زمینه مانند وی‌پی‌ان و تقویم حتی زمانی که مستقیماً از آنها استفاده نمی‌کنید، کار می‌کنند. این برنامه‌ها جنبه‌های خاصی از گوشی افراد را بدون دخالت آن‌ها نظارت یا کنترل می‌کنند که در عین راحتی، باتری را به میزان قابل توجهی تخلیه می‌کند.

کاربران می‌توانند ابتدا به تنظیمات بروند سپس در گوشی‌های اندروید دکمه مراقبت از دستگاه و در گوشی آیفون باتری را انتخاب و گزینه بهینه‌سازی باتری را فعال کنند. این کار می‌تواند شارژ باتری را حفظ کند. هنگام کار کردن با برنامه‌هایی مثل یوتیوب، توییچ و برنامه‌های مشابه نباید از حالت تصویر در تصویر استفاده کنیم. در این حالت می‌توان ویدئو را به صورت کوچک در پایین صفحه دید، استفاده از چند برنامه مختلف به طور همزمان می‌تواند باتری گوشی را خالی کند.

وقتی گوشی شبانه‌روز به وای‌فای وصل باشد یا داده تلفن همراه روشن باشد نیز شارژ گوشی خالی می‌شود. زمانی‌که گوشی مدت زیادی به وای‌فای متصل است، اعلان‌ دریافت می‌کنید و دستگاه به صورت خودکار به‌روز رسانی می‌شود که این کارها ضروری نیستند و تنها باعث کم‌شدن باتری می‌شوند. بهترین زمان برای خاموش‌کردن وای‌فای هنگامی‌است که می‌خوابید. بهترین کار این است که گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید اما اگر نگران از دست دادن پیام‌ها و تماس‌های ضروری هستید همین‌که وای‌فای گوشی خود را خاموش کنید، کفایت می‌کند.

همیشه اینطور نیست که برنامه‌ها یا تنظیمات در کاهش باتری تأثیر بگذارد، گاهی اوقات مشکل از خود باتری است. همانطور که واقف هستید وقتی چند سال از گوشی استفاده می‌کنید و گوشی قدیمی می‌شود باتری نیز مثل روز اول نیست و باید آن را عوض کنید. با توجه به مدل گوشی بعد از دو تا سه سال باید باتری گوشی را تعویض کنید. تعویض کردن باتری گوشی یا تعمیر آن بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از تعویض خود گوشی است بنابراین پس از دو تا سه سال باتری گوشی خود را تعویض کنید.

یکی دیگر از برنامه‌هایی که در کم شدن باتری تأثیر بسیار زیادی دارد برنامه ردیاب موقعیت مکانی است. برنامه‌های زیادی برای ردیابی موقعیت وجود دارد از جمله گوگل مپ و بامبل که استفاده از این برنامه‌ها عوارض زیادی برای باتری دارد. در آخر برنامه‌هایی که سبب کم شدن باتری گوشی می‌شود را چک کنید تا بتوانید مدت طولانی‌تری از کارکرد مفید باتری استفاده کنید.

انتهای پیام/

یک شنبه 23 آبان 1400  10:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها