0

کدام سینما متعلق بهروز وثوقی بود ! / چه کرد؟!

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 20610
محل سکونت : کرمانشاه

کدام سینما متعلق بهروز وثوقی بود ! / چه کرد؟!

کدام سینما متعلق بهروز وثوقی بود ! / چه کرد؟

  •  رک پلاس
 کدخبر: 739294 

  

رکنا: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ستاره های بزرگ سینما و ورزش - به تبع شرایط روز و فرهنگ جامعه - درآمد خود را در رشته تخصصی خود سرمایه‌گذاری می‌کردند .

کدام سینما متعلق بهروز وثوقی بود ! / چه کرد؟!

علی بابا

صابر رهبر هنرمند ایرانی که در زمینه‌های کارگردانی، تهیه کنندگی، بازیگری، فیلم برداری فعالیت داشت. صابر رهبر در زمینه نویسندگی، تدوینگری، فیلمنامه‌نویسی و سینماداری نیز دستی بر آتش داشت.صابر رهبر تا نفس آخر در لاله زار ایستاد. صابر رهبر متولد سال 1310 است. صابر رهبر در 83 سالگی درگذشت.

  • سایت پسماند "کوار" خطری برای محیط زیست و جولانگاه آسیب های اجتماعی  + فیلم

    سایت پسماند "کوار" خطری برای محیط زیست و جولانگاه آسیب های اجتماعی + فیلم

کدبانوگری به انتخاب کیفیت ادویه است + زردچوبه درجه یک را بی‌واسطه بخرید

مغز بادام مامایی شکسته (محصول امسال) در باسلام

کوله پشتی cat در باسلام با تخفیف ویژه

انجیر نرم و تازه استهبان خرید مستقیم از خریدار در باسلام

به گزارش رکنا، یعنی برخلاف امروز که همه فوتبالیست ها و ستاره های سینما در بساز بفروشی و صادرات و واردات فعالیت می‌کنند یا آنکه هر سلبریتی یک رستوران از خودش دارد (!) در آن روزگار بازیگران و خواننده ها با دستمزدی که از عالم هنر دریافت می‌کردند در خود هنر سرمایه‌گذاری می‌کردند. فوتبالیست ها و ورزشکاران نیز باشگاه ورزشی تاسیس می‌کردند و الی آخر ...

تقریبا می توان گفت که هیچ کدام از ستاره های بزرگ سینمای قبل از انقلاب و آنها که دستمزدهای خوبی می گرفتند و پیشنهاد زیاد داشتند را نمی توان یافت که در کار هنری سرمایه گذاری نکرده باشند .

 به استثنای بهروز وثوقی ، همه تهیه کننده بوده و در فیلم ها سرمایه گذاری می کردند. شرکت پخش و تولید سینمایی داشتند و برخی که سرمایه شان بیشتر بود ، علاوه بر پخش و تولید استودیو و سینما هم می خریدند.

 مثلاً پدر ناصر ملک مطیعی صاحب سینمایی در شرق تهران بود . صابر رهبر - کارگردان فیلم های معروفی چون چرخ و فلک و مردان خشن - در تهران و آستارا دو سینما داشت و سینما کریستال او در لاله‌زار تا روز آخر حیاتش مقابل پیشنهاد تبدیل به پاساژ مقاومت کرد ...

مرحوم فردین سینما سعدی را داشت که بعداً بخشی از سهامش را به علی حاتمی واگذار کرد. بهروز وثوقی هم صاحب سینما سیلورسیتی بود و در بین ستاره های پیش از انقلاب ، تنها کسی که قبل از پیروزی انقلاب سهامش را به بانک عمران فروخت و این سینما پس از انقلاب مصادره نشد !

جالب اینکه خوانندگانی چون حمیرا (پروانه امیر اسکندری) یا داریوش (داریوش اقبالی) هم در تهران سینما داشتند!

جمعه 21 آبان 1400  2:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها