0

تقابل نزدیک سپاه و ناو آمریکایی نشان از آمادگی ایران است

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

تقابل نزدیک سپاه و ناو آمریکایی نشان از آمادگی ایران است

تقابل نزدیک سپاه و ناو آمریکایی نشان از آمادگی ایران است

تقابل نزدیک سپاه و ناو آمریکایی نشان از آمادگی ایران است

عضو شورای عالی سیاسی یمن عملیات نیروی دریایی سپاه پاسداران علیه دزدی دریایی آمریکا در دریای عمان را قاطعانه و مسئولانه توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «محمد علی الحوثی»، عضو شورای عالی سیاسی یمن در حساب کاربری خود در توئیتر به عملیات نیروی دریایی سپاه پاسداران علیه دزدی دریایی آمریکا در دریای عمان واکنش نشان داد و چنین عملیاتی را قاطعانه و مسئولانه توصیف کرد.

محمد علی الحوثی در این ارتباط نوشت: اقدام ایران برای بازگرداندن نفت خود قاطعانه و مسؤلانه است.

الحوثی همچنین با اشاره به تقابل نزدیک نیروهای دریایی سپاه پاسداران و ناو آمریکایی آن را نشان دهنده بازدارندگی، آمادگی و اقدام سریع ایران دانست.

واکنش الحوثی پس از آن صورت گرفت که عصر روز چهارشنبه، یک مقام وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) توقیف نفتکش در دریای عمان را تأیید کرد.

بر اساس اعلام این مقام پنتاگون، نیروهای ایرانی هفته گذشته یک نفتکش را در دریای عمان توقیف کردند.

این در حالیست که مقام وزارت دفاع آمریکا در ادامه ادعا کرد که نیروهای آمریکاییِ حاضر در این محل تنها نظاره گر این رخداد بوده و به مقابله با نیروهای سپاه پاسداران اقدام نکردند!

پیشتر خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرده بود که ایران یک نفتکش تحت پرچم ویتنام را در دریای عمان توقیف کرده؛ هنوز این نفتکش را در اختیار دارد و در بندرعباس نگهداری می‌کند.

این تقابل که مربوط به چند وقت اخیر بوده، در پی رفتار غیرحرفه‌ای ناو جنگی آمریکا در آب‌های جنوبی (دریای عمان) کشور رخ داده که با واکنش قاطع قایق‌های تندروی سپاه پاسداران مواجه شده و پس از این ماجرا ناو آمریکایی صحنه را ترک می‌کند.

آمریکا در این اقدام یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آب‌های دریای عمان مصادره کرد و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را به سوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.

همزمان دلاورمردان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش آن را به تصرف خود درآوردند و آن را به سوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت کردند.

در ادامه نیروهای آمریکا با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه نیروهای جان برکف سپاه ناکام ماندند.

نیروهای آمریکایی مجدداً با استعداد بسیار و با استفاده از چند ناو جنگی بیشتر تلاش کردند مسیر حرکت نفتکش را سد کنند که باز هم موفق نشدند. این نفتکش هم اکنون در آب‌های سرزمینی کشور عزیزمان است.

چهارشنبه 19 آبان 1400  9:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها