0

شناسایی محل پرتاب پهپادهای بمبگذاری شده به اقامتگاه الکاظمی/ادامه واکنش‌ها

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

شناسایی محل پرتاب پهپادهای بمبگذاری شده به اقامتگاه الکاظمی/ادامه واکنش‌ها

شناسایی محل پرتاب پهپادهای بمبگذاری شده به اقامتگاه الکاظمی/ادامه واکنش‌ها

شناسایی محل پرتاب پهپادهای بمبگذاری شده به اقامتگاه الکاظمی/ادامه واکنش‌ها

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که ارتش موفق شده منطقه‌ پرتاب پهپادهای بمب گذاری شده به سمت منزل مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور در منطقه سبز را شناسایی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از الجزیره، یحیی رسول، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق در اظهاراتی که از تلویزیون رسمی این کشور پخش شد، گفت که این پهپادها از منطقه‌ای در ۱۲ کیلومتری بغداد پرتاب شده است.

وی درخصوص انتشار اخباری درباره نقش سفارت آمریکا در این مساله نیز گفت که دو پهپاد مذکور در نزدیکی سفارت آمریکا پرواز نکردند که سامانه سی رام بخواه با آن ها مقابله کند .

یحیی رسول توضیح داد که این دو پهپاد در ارتفاع کم پرواز کردند که مانع از شناسایی آنها توسط رادارها شد و این نشان می‌دهد که سوء قصد شامل انفجار دوم از طریق یک پهپاد بوده که با سرنگونی آن خنثی شد.

وی خاطرنشان کرد که توطئه برای ترور الکاظمی، با دقت طراحی شده بود.

پایتخت عراق یکشنبه شب شاهد استقرار گسترده خودروهای زرهی ارتش عراق و همچنین نیروهایی از سرویس ضد تروریسم، پلیس فدرال و کادر اورژانس در چهارراه های اطراف منطقه سبز بود.

یحیی رسول به مردم عراق اطمینان داد که نیروهای امنیتی در همه جا حضور دارند و کاملا آماده هستند و تاکید کرد که استقرار امنیتی برای اطمینان بخشیدن به مردم عراق است.

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق سحرگاه روز یکشنبه از یک تلاش نافرجام برای ترور توسط 3 پهپاد بمب گذاری شده که قامتگاه وی در بغداد را هدف قرار داد، جان سالم به در برد؛ در حمله ای که هیچ حزبی مسئولیت آن را بر عهده نگرفت.

از سوی دیگر، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل تلاش برای ترور نخست‌وزیر عراق را محکوم کرد.

گوترش همچنین خواستار بازخواست و محاکمه عاملان حمله پهپادی به منزل الکاظمی شد.

همزمان دولت کانادا نیز تلاش برای ترور مصطفی الکاظمی را محکوم کرد و همه را به آرامش و خویشتن داری فرا خواند.

ملانی جولی، وزیر امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای گفت: "کانادا به شدت تلاش برای ترور مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق را محکوم می‌کند. ما از اینکه نخست وزیر هنوز در سلامتی کامل به سر می‌برد، خرسندیم و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل داریم. "


وزیر امور خارجه کانادا افزود: ترور، خشونت و سایر اقدامات غیرقانونی جایی در روند دموکراتیک ندارند و کانادا همچنان در کنار مردم عراق خواهد ایستاد و درخواست نخست وزیر الکاظمی را برای آرامش و خویشتن داری منعکس خواهد کرد.

او گفت: اکنون زمان آن است که همه سیاستمداران وارد گفتگو شوند و راه حل هایی به نفع همه عراقی‌ها بیابند.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس نیز در تماس تلفنی با الکاظمی، حمله تروریستی به نخست‌وزیر عراق را محکوم کرد.

بر اساس بیانیه دفتر الکاظمی، جانسون بر حمایت "قوی" انگلیس از عراق و دولت آن در تلاش برای دستیابی به ثبات و تحکیم آن تاکید کرد.

الکاظمی نیز به نوبه خود بر اشتیاق عراق برای ایجاد مشارکت بلندمدت با انگلیس و لزوم تقویت روابط دوجانبه بین مردم عراق و انگلیس به نفع دو کشور دوست در زمینه های مختلف تاکید کرد.

انتهای پیام

دوشنبه 17 آبان 1400  7:54 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها