0

درصد مردم افغانستان با بحران غذایی روبرو خواهند شد

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

درصد مردم افغانستان با بحران غذایی روبرو خواهند شد

براساس ارزیابی سازمان ملل؛

۵۵ درصد مردم افغانستان با بحران غذایی روبرو خواهند شد

۵۵ درصد مردم افغانستان با بحران غذایی روبرو خواهند شد

سازمان ملل گفته است که ۵۵ درصد از جمعیت افغانستان تا سال آینده با بحران غذایی روبرو خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سازمان ملل گفته است که بر اساس ارزیابی‌ها حداقل ۲۳ میلیون نفر یا ۵۵ درصد از جمعیت افغانستان تا سال آینده با بحران غذایی روبرو خواهند شد.

این خبر را «فرحان حق»، معاون سخنگوی دبیر کل سازمان ملل روز جمعه اعلام کرد و گفت: برای کمک به ۱۱ میلیون نفر در افغانستان، این کشور به کمک مالی ۶۰۶ میلیون دلاری نیاز دارد که تاکنون ۵۴ درصد آن تأمین شده است.

فرحان حق که این سخنان را در نشست خبری عنوان می‌کرد، همچنین نسبت به تشدید موج آوارگی و بی خانمان‌ها در افغانستان در نتیجه بدتر شدن اوضاع در این کشور ابراز نگرانی کرد و خواستار افزایش کمک‌های بین‌المللی به مردم افغانستان شد.

به تازگی نیز کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در امور افغانستان در گزارش خود درباره وقوع بحران انسانی در این کشور هشدار داده است.

به گفته کمیساریای عالی پناهندگان، حداقل ۳.۵ میلیون نفر در اثر جنگ و ناامنی در افغانستان تا کنون آواره شده‌اند.

همچنین از ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی یعنی طی کمتر از یک سال گذشته تا کنون دست‌کم ۲۷۰ هزار نفر در داخل افغانستان به دلیل خشونت‌ها و ناامنی‌ها آواره شده‌اند.

این کمیساریا اعلام کرده که در نظر دارد حداقل برای ۵۰۰ هزار نفر در افغانستان امکانات اولیه و حداقلی را در آستانه فصل زمستان تدارک ببیند، هرچند اوضاع در افغانستان همزمان با آغاز فصول سرد بدتر و وخیم‌تر از گذشته خواهد شد.

در این گزارش به نقل از شهروندان افغانستان گفته که ناامنی مهمترین دلیل مهاجرت و آوارگی خانواده‌های افغانستان است و بسیاری از شهروندان با بمب‌های دست ساز و ناامنی جانی و مالی در سکونت‌گاه‌های خود روبرو هستند. در همین ارتباط، «شبیا مانتو»، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در یک نشست خبری مجازی اعلام کرده بود: با آغاز فصل سرما و دشوارتر شدن شرایط زندگی برای خانواده‌های نیازمند افغانستان، ۳۳ تُن وسایل و تجهیزات زمستانی به کابل ارسال کرده‌ایم.

سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل با بیان اینکه این هواپیما صبح روز سه شنبه از فرودگاه شارجه به سمت کابل حرکت کرد، اظهار داشت: محموله‌های دیگر در روزهای ۱۳ و ۱۶ نوامبر از طریق هوایی به کابل ارسال خواهد شد.

شبیا مانتو در ادامه اضافه کرد: انواع کفپوش وسایل و تجهیزات عایق بندی در برابر سرما ارسال شده است.

وی افزود: برای تأمین به نیازهای مردم نیازمند افغانستان از مسیرهای زمینی، دریایی و هوایی به فعال‌ترین شکل استفاده خواهیم کرد؛ کمک‌های تکمیلی به شهر ترمذ ازبکستان ارسال شده و از آنجا به افغانستان انتقال خواهد یافت.

کد خبر 5344631
شنبه 15 آبان 1400  7:59 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها