0

میانگین مرگ روزانه ۴۶.۵ نفر در حوادث رانندگی کشور

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

میانگین مرگ روزانه ۴۶.۵ نفر در حوادث رانندگی کشور

میانگین مرگ روزانه ۴۶.۵ نفر در حوادث رانندگی کشور

میانگین مرگ روزانه ۴۶.۵ نفر در حوادث رانندگی کشور

تهران - ایرنا - سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در ۶ ماه نخست سال جاری به طور میانگین روزانه ۴۶.۵ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان پزشکی قانونی، به رغم کاهش تلفات تصادفات در سال های اخیر، در نیمه نخست سال جاری با رشد تلفات تصادفات در کشور مواجه هستیم به نحوی که هر ماه شاهد افزایش این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده ایم.

مطابق این گزارش در نیمه نخست سال جاری ۸ هزار و ۶۴۴ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۷ هزار و ۸۸۹ نفر بود، ۹.۶ درصد بیشتر شده است.

بر اساس این گزارش از کل تلفات تصادفات در نیمه نخست امسال، ۶ هزار و ۹۴۶ نفر مرد و هزار و ۶۹۸ نفر زن بودند.

همچنین در این مدت استان های فارس با ۶۸۷، تهران با ۵۸۲ و خراسان رضوی با ۵۷۶ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۶۹، قم با ۱۱۸ و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۱۹ فوتی کمترین آمار تلفات حوادث رانندگی را داشته اند.

مرگ بیش از ۱۶۰۰ نفر در تصادفات شهریور

در ادامه گزارش پزشکی قانونی آمده است: در نیمه نخست سال جاری بیشترین تعداد تلفات حوادث رانندگی در شهریور ماه ثبت شده است، در این ماه هزار و ۶۱۸ نفر (هزار و ۳۱۰ مرد و ۳۰۸ زن) در تصادفات جان خود را از دست دادند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳.۹ درصد داشته است که این امر می تواند ناشی از کاهش محدودیت ها، کاهش میزان رعایت پروتکل ها و افزایش سفرها باشد.

در این ماه ۳۱ هزار و ۹۷۶ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۲۳ هزار و ۵۹۰ نفر مرد و ۸ هزار و ۳۸۶ نفر زن بودند، آمار مصدومان شهریور ماه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹.۳ درصد بیشتر شده است.

افزایش ۹ درصدی مراجعه مصدومان تصادفات

پزشکی قانونی در این گزارش تاکید کرده است، از نظر آماری بعد از نزاع، مصدومان تصادفات بیشترین حجم مراجعان سازمان را به خود اختصاص می دهند. در نیمه نخست امسال تعداد ارجاع مصدومان ۹.۱ درصد از سال قبل بیشتر شده است، در این مدت ۱۵۹ هزار و ۹۲۴ نفر مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۱۱۷ هزار و ۵۹۸ نفر مرد و ۴۲ هزار و ۳۲۶ نفر زن بودند.

توصیه هایی به مصدومان برای مراجعه به پزشکی قانونی

هموطنان عزیز در زمان مراجعه برای معاینه و بررسی صدمات ناشی از تصادفات توجه داشته باشند که با توجه به عدم ارائه خدمات مراقبتی و درمانی توسط سازمان پزشکی قانونی، کلیه مصدومان، بخصوص افراد نیازمند دریافت خدمات درمانی ضروری، لازم است قبل از مراجعه به پزشکی قانونی به مراکز درمانی اعم از اورژانس یا بیمارستان مراجعه کنند تا اقدامات درمانی لازم برای آنان صورت گیرد.

داشتن زخم باز و ظاهر خون آلود تأثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد و آنچه که مبنای صدور نظریه کارشناسی درخصوص جراحات است نوع جراحات و برخی خصوصیات آن خواهد بودکه تمیز بودن موضع به بررسی دقیق تر آن توسط کارشناسان پزشکی قانونی کمک موثری می کند.

جمعه 14 آبان 1400  8:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها