0

اشغال بيت المقدس برای مبارزه با امام زمان ؟

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

اشغال بيت المقدس برای مبارزه با امام زمان ؟

✅پرسش:

آیا اينکه مي گويند اسراييل بيت المقدس را اشغال کرده براي روزي که امام زمان مي آيد با او مبارزه کند؛ صحيح است؟

✍️پاسخ:

✅سرزمين بيت المقدس سرزميني است که براي بني اسرائيل ارزشمند و در آموزه هاي ديني آنها ارض موعود است.

🔹يهوديان ، مسيح را به عنوان موعود آخرين و منجي آخر الزمان مي دانند و اعتقاد دارند که او در بيت المقدس ظهور خواهد کرد و اين انگيزه را دستاويز خود براي اشغال فلسطين قرار داده اند همچنين در يک نگاه استعماري فلسطين منطقه استراتژيک براي قدرت هاي جهاني است.

💢بنابراين سه عامل اصلي فلسطين را به منطقه اي تبديل کرده است که صهيونيستها طرحهاي خويش را از آنجا آغاز کرده اند :

📌نخست روياهاي گروهي جديد به نام صهيونيسم که باناديده انگاشتن تعاليم مذهبي يهوديان در زمينه ممنوعيت بازگشت به ارض مقدس تا پيش از ظهور منجي يهود ، به دنبال تشکيل دولت ملي و قومي يهود در اين سرزمين بودند

📌دوم نياز صهيونيست ها به انگيزه مذهبي قوي براي مهاجرت يهوديان جهان که بازگشت به فلسطين و احياي گذشته باشکوهي همچون دولت داوود و سليمان نبي مي توانست بهترين انگيزه براي مهاجرت باشد .

📌و سوم حساسيت منطقه استراتژيک خاورميانه در طول تاريخ و منافعي که ابرقدرتها به ويژه انگليس و بعدها آمريکا در منطقه تعقيب مي کردند که نيازمند حضور فعال عنصري مطمئن و بيگانه و تامين کننده منافع غرب بود که در اين ميان منطقه فلسطين با توجه به موقعيت استراتژيکي که داشت (به عنوان نقطه اتصال سه قاره اروپاو آسياوآفريقا و نيز منطقه اي نزديک به منطقه حساس خليج فارس که سرشار از منابع عظيم انرژي بود ) و نيز زمينه هايي که با استفاده از فريب دولتهاي عربي براي تشکيل دولت صهيونيستي از قبل فراهم شده بود بهترين گزينه براي اين کار محسوب مي شد .

💢بنابراين حضور يهودي ها در فلسطين به جهت آماده سازي آن سرزمين براي حضور مسيح است و ربطي به مقابله با امام زمان ندارد اما يهوديان مخصوصا صهيونيسم بر روي آموزه هاي شيعه تحقيقات وسيعي کرده اند هم اينک در اين سازمان‌هاي جاسوسي نظير سيا و موساد، پرونده‌اي براي حضرت مهدي(عج) باز نموده‌اند و تمام خصوصيات و ويژگي‌هاي حضرت، ياران، علائم ظهور، مکان ظهور و ... را با استفاده از پيشگويي‌هاي يهود و روايات حضرات چهارده معصوم(ع) و کتب علماي شيعه و سني جمع‌آوري نموده‌اند و حجم وسيع بررسي و مطالعات به حدي است که تنها در اسرائيل 4 دانشگاه شيعه‌شناسي وجود دارد.

👈آمادگي اينان تا جايي است که نظاميان آمريکايي با صراحت هدف از اشغال عراق را يافتن حضرت مهدي(عج) اعلام کرده و در بازجوئي‌هاي به عمل آمده از علما و روحانيون دستگير شده عراقي از زمان تجاوز آمريکا به اين کشور خواستار اعلان جايگاه حضرت و دريافت مژدگاني شده‌اند. آنان با اين آگاهي که امام زمان در عربستان و درکنار خانه خدا ظهور مي‌کند دائم در حال رصد وضعيت اين منطقه هستند.

✅سه نشانه سيد خراساني، سيد يماني و سفياني از نکات مورد توجه اين سازمانها به عنوان علايم حتمي ظهور آخرين منجي در تحقيقات انجام گرفته به شمار مي‌رود.

📎 #مهدویت

🌐منبع:مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

چهارشنبه 12 آبان 1400  2:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها