0

افزایش شانس استقلال و سپاهان در ACL 2022

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

افزایش شانس استقلال و سپاهان در ACL 2022

سهمیه مستقیم ترکمنستان حذف شد؟

افزایش شانس استقلال و سپاهان در ACL 2022

خبرنگار عربستانی مدعی شد که سهمیه مستقیم ترکمنستان در لیگ قهرمانان آسیا به یک سهمیه غیر مستقیم تبدیل شده است.

 

به گزارش "ورزش سه"، بحث بر سر کرسی های کشورهای آسیایی برای حضور در فصل بعدی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا همچنان داغ است. رقابت های ACL 2022 همچون نسخه سال 2021، در 5 گروه 4 تیمی برگزار می شود و پیش از این اعلام شده بود که 16 سهمیه مستقیم تیم های مختلف برای حضور در مرحله گروهی مشخص شده است اما اکنون خبرنگار سعودی از تبدیل سهمیه مستقیم ترکمنستان به سهمیه غیر مستقیم خبر می دهد.

 

حمزة الغامدی خبرنگار عربستانی وب سایت sport360Saudi در توئیتی اسامی تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا نسخه سال بعد در منطقه غرب را منتشر کرد. در این فهرست همانطور که از قبل نیز اعلام شده بود، پرسپولیس و فولاد از ایران سهمیه مستقیم حضور در مرحله گروهی را کسب کرده اند. علاوه بر این دو تیم، الهلال، الشباب و الفیصلی (عربستان)، السد، الدحیل و الریان (قطر)، الجزیره و شباب الاهلی (امارات)، نیروی هوایی (عراق)، پاختاکور (ازبکستان)، بمبئی سیتی (هندوستان)، استقلال دوشنبه (تاجیکستان) و در نهایت قهرمان اردن که چند روز دیگر مشخص می شود، تیم هایی هستند که سهمیه مستقیم را کسب کرده اند.

 

بدین ترتیب 15 تیم فوق سهمیه مستقیم حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده اند. این در حالی است که پیش از این عنوان شده بود که کشور ترکمنستان نیز یک سهمیه مستقیم دریافت کرده و در مرحله گروهی حضور پیدا می کند ولی طبق ادعای حمزة الغامدی خبرنگار عربستانی، سهمیه مستقیم ترکمنستان به سهمیه غیرمستقیم تبدیل شده و قهرمان لیگ این کشور باید در مرحله پلی آف حضور پیدا کند.

 

 

 

افزایش شانس استقلال و سپاهان در ACL 2022

 

هر چند که هنوز از سوی مقامات کنفدراسیون فوتبال آسیا این ادعا تأیید نشده اما اگر سهمیه مستقیم ترکمنستان به غیرمستقیم تبدیل شود، شانس استقلال و سپاهان برای صعود به مرحله گروهی افزایش خواهد یافت چرا که پیش از این 12 تیم برای کسب 4 سهمیه باقی مانده مرحله گروهی باید با یکدیگر روبرو می شدند ولی اکنون 13 تیم برای به دست آوردن 5 کرسی باقیمانده با یکدیگر روبرو شوند.

 

بدین ترتیب، تیم های استقلال و سپاهان (ایران)، التعاون (عربستان)، الغرافه (قطر)، الشارجه و بنی یاس (امارات)، الزوراء و نماینده چهارم عراق احتمالا نفط الاوسط (عراق)، نماینده دوم ازبکستان (فعلا نامشخص)، قهرمان ترکمنستان (فعلا نامشخص)، الانصار (لبنان)، تشرین (سوریه) و یکی از میان تیم های المحرق بحرین یا نسف قارشی ازبکستان (تیم های فینالیست AFC کاپ) باید در مرحله پلی آف حاضر شده و برای کسب 5 سهمیه باقی مانده مرحله گروهی با هم رقابت کنند.

 

البته در این میان نیز صفحه اخبار فوتبال کویت نوشت پیش بینی می شود باشگاه های لبنان و سوریه و احتمالا ترکمنستان نتوانند مجوز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کنند و جایگزینی هم از لیگ های دیگر نخواهند داشت. چنانچه این خبر صحت داشته باشد، سه رقیب استقلال و سپاهان از کورس این پیکارها خارج شده و شمار تیم ها به عدد 10 خواهد رسید.

 

به هر شکل باز هم برای اخبار موثق و رسمی باید چشم انتظار اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا بود و اینکه در نهایت چه تیم هایی برای کسب سهمیه حضور در مرحله گروهی باید در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا حضور یابند.

 

 

افزایش شانس استقلال و سپاهان در ACL 2022

  • استقلال تهران
  • فولادمبارکه سپاهان
  • لیگ قهرمانان آسیا
سه شنبه 11 آبان 1400  9:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها