0

حزب‌الله: برخی قصد دارند انتقام شکست در جنگ یمن را از لبنان بگیرند

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

حزب‌الله: برخی قصد دارند انتقام شکست در جنگ یمن را از لبنان بگیرند

حزب‌الله: برخی قصد دارند انتقام شکست در جنگ یمن را از لبنان بگیرند

 

 

حزب الله: برخی قصد دارند انتقام شکست در جنگ یمن را از لبنان بگیرند

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان با اشاره تلویحی به عربستان تأکید کرد کسانی که در جنگ یمن شکست خورده‌اند قصد دارند انتقام این شکست را از لبنان بگیرند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «محمد رعد» رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان اعلام کرد: ما امروز با بحرانی روبه‌رو هستیم که توسط یکی از کشورهای منطقه به وجود آمده و این کشور جنگ ظالمانه‌ای را علیه یک کشور عربی دیگر به راه انداخته و در آن شکست خورده است.

به گزارش العهد، رعد با اشاره تلویحی به اقدامات خصمانه عربستان سعودی ضد لبنان تصریح کرد: کشوری که در این جنگ شکست خورده اکنون قصد دارد انتقام شکست خود را از لبنان بگیرد؛ چرا که لبنان کنار ملت مظلومی که 8 سال است مورد تجاوز قرار گرفته و کشورشان ضمن تلاش برخی طرف‌ها برای تسلیم کردن این ملت ویران شده است، ایستاد.

این مسئول حزب‌الله ادامه داد: یکی از وزرای دولت لبنان قبل از بر عهده گرفتن پست وزارتی در این دولت، بیانیه‌ای مبنی بر حمایت از حق ملت یمن در محافظت از خود در برابر ائتلاف متجاوزی که به کشورشان تجاوز کرده، صادر کرد. اما اکنون یک هجمه کلامی و دیپلماتیک علیه وی به راه افتاده و شاید منظور از این اقدامات از بین بردن ثباتی باشد که بعد از تشکیل دولت در لبنان بر این کشور حاکم شده است و اکنون دولت برای برگزاری انتخابات پارلمانی طی چند ماه آینده تلاش می‌کند.

محمد رعد تأکید کرد: کسانی که برای لبنان بحران‌تراشی می‌کنند نمی‌خواهند انتخابات در این کشور برگزار شود و قصد ایجاد اختلال در این انتخابات را دارند و شاید متوجه شدند که نتایج انتخابات آینده به گونه‌ای که آنها می‌خواهند رقم نمی‌خورد. بنابراین طرف‌های مذکور سعی دارند با بر هم زدن روند انتخابات و فلج کردن کشور نتایج انتخابات پارلمانی را به چالش بکشند.

وی در پایان گفت: متأسفانه این موضوع شامل برخی از سیاستمداران منافق در لبنان می‌شود که جز با تعصب و عربیت به مسائل نگاه نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید
  • وزیر خارجه لبنان: کسی رسما از قرداحی درخواست استعفا نکرده است

  • وزیر خارجه سعودی هدف اصلی از بحران آفرینی با لبنان را فاش کرد/مذاکره با ایران دوستانه اما بی‌نتیجه

  • حزب الله تحریم‌های جدید آمریکا علیه شخصیت لبنانی را محکوم کرد

«فیصل بن فرحان آل سعود» وزیر خارجه سعودی روز گذشته در گفتگویی تلفنی با رویترز اعتراف کرد: محور اصلی بحران از دیدگاه ریاض حضور قدرتمندانه حزب‌الله در ساختار سیاسی لبنان است.

بن فرحان که به دنبال اقدام عربستان و چند کشور شورای همکاری در قطع روابط دیپلماتیک و اقتصادی با لبنان سخن می‌گفت تأکید کرد: تصور می‌کنم مسئله وسیع‌تر از شرایط فعلی (مسئله اظهارات جرج قرداحی) باشد، بسیار حائز اهمیت است که دولت لبنان رویکردی را در پیش بگیرد که این کشور را از ساختار سیاسی فعلی‌اش که حزب‌الله در آن قدرت دارد، خارج کند.

انتهای پیام/؛

 
یک شنبه 9 آبان 1400  10:11 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها