0

تاکید وزیر کشور بر تسریع در ساخت مسکن و محل دام مناطق زلزله‌زده اندیکا

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

تاکید وزیر کشور بر تسریع در ساخت مسکن و محل دام مناطق زلزله‌زده اندیکا

تاکید وزیر کشور بر تسریع در ساخت مسکن و محل دام مناطق زلزله‌زده اندیکا

تاکید وزیر کشور بر تسریع در ساخت مسکن و محل دام مناطق زلزله‌زده اندیکا

اهواز - ایرنا - وزیر کشور گفت: تامین مسکن و محل نگهداری دام و کارهای پشتیبانی در مناطق زلزله زده شهرستان اندیکا، باید با سرعت بیشتری انجام شود.

به گزارش ایرنا احمد وحیدی عصر روز جمعه در نشست قرارگاه بازسازی مناطق زلزله زده اندیکا در محل استانداری خوزستان بیان کرد: تامین مسکن لازم برای استقرار مردم زلزله زده و تامین فضای لازم برای دام و احشام و کارهای پشتیبانی در این منطقه باید به فوریت صورت گیرد.

وی گفت: برای رفع مشکلات در این‌ منطقه در کوتاه مدت کارهای خوبی صورت گرفته اما کفایت نمی‌کند و باید سرعت بیشتری پیدا کند. 
وزیر کشور افزود: بنیاد مسکن متولی ساخت بناهایی با روش جدید در این منطقه شده و بسیج سازندگی نیز مکلف شده تا محل نگهداری دام زلزله زدگان را فراهم کند.

وحیدی که امروز از مناطق زلزله زده اندیکا دیدن کرد گفت: با توجه به سخت عبور بودن برخی مسیرها، قرار شد از امکانات بیشتری استفاده شود و از استان‌های معین کمک گرفته شود. 
وی ادامه داد: برای دستیابی به پزشک و نیازهای درمانی قرار شد هلال احمر در کوتاه مدت گشت‌ سیار پزشکی راه‌اندازی کند و در بلند مدت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  برای بلند مدت این نیازها را تامین کند. 
وزیر کشور بیان کرد: برخی از روستاهای زلزله زده اندیکا مشکل تامین آب دارند که قرار شد تانکرهای آبرسان بیشتری به منطقه اعزام شود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور نیز در این نشست بیان کرد: هیچکدام از دستگاه‌های اجرایی در سطح ملی معطل اعتبارات نمی‌مانند و کار ساخت و ساز و تعمیر خانه‌های آسیب دیده از زلزله اندیکا را انجام می‌دهند.
اسماعیل نجار افزود: کار ساخت و ساز در مناطق زلزله‌زده اندیکا ، پیش از تزریق اعتبارات به دستگاه‌ها در حال انجام است.

 رییس جمهوری، معاون اول وی، وزیر کشور و رییس سازمان مدیریت بحران کشور روز جمعه با بازدید از مناطق زلزله زده اندیکا، از نزدیک مشکلات این منطقه را بررسی کردند.

از ۱۲ تا ۱۷ مهر گذشته، پنج زلزله بزرگ، که بزرگترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد اندیکا را لرزاند. به گفته استاندار خوزستان این زمین لرزه‌ها بیش از پنج هزار میلیارد ریال به اندیکا خسارت وارد کرد. ۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زمین لرزه‌ها دچار خسارت شدند. 

شهرستان اندیکا در شمال شرق خوزستان با مرکزیت شهر قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود ۸۰ هزار نفر است.

 
شنبه 8 آبان 1400  8:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها