0

۲۲۰ هزار دستگاه استخراج غیرمجاز رمزارز کشف شد

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

۲۲۰ هزار دستگاه استخراج غیرمجاز رمزارز کشف شد

۲۲۰ هزار دستگاه استخراج غیرمجاز رمزارز کشف شد

۲۲۰ هزار دستگاه استخراج غیرمجاز رمزارز کشف شد

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: تاکنون ۲۲۰ هزار دستگاه استخراج غیر مجاز رمزارز در کشور کشف شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «مصطفی رجبی مشهدی» امروز (شنبه- هشتم آبان‌ماه) در نشستی خبری که در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران برگزار شد، افزود: این میزان رمزارز کشف شده معادل یک نیروگاه یک هزار مگاواتی برق نیاز داشتند.

وی از تدوین طرحی برای ساماندهی فعالیت رمزارزها خبر داد و خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم که مراکز مجاز استخراج رمزارزها بتوانند از نیروگاه‌های تجدیدپذیر استفاده کنند تا دچار محدودیت نشوند.

سخنگوی صنعت برق افزود: علاوه بر آن آنها در این صورت می‌توانند برق مازاد را با شبکه سراسری تهاتر کنند.

رجبی مشهدی میزان مصرف مراکز استخراج رمزارزهای مجاز فعال را ۲۱۰ تا ۲۲۰ مگاوات اعلام کرد و گفت: کل درخواست رمزارز مجاز ۳۰۰ مگاوات است.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران به فعالیت صنایع برای تولید برق اشاره کرد و گفت: صنایع انرژی بر ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه ایجاد خواهند کرد که اکنون روند کار در مراحل خوبی قرار دارد و مجوزهای لازم داده شده است.

وی ادامه داد: ساخت این نیروگاه ها با استفاده از توان شرکت های تولید کننده داخلی خواهد بود و اگر جایی نیاز بود از کمک شرکت های خارجی نیز استفاده خواهد شد.

شنبه 8 آبان 1400  8:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها