0

سپاهان جدی‌ترین رقیب پرسپولیس است

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

سپاهان جدی‌ترین رقیب پرسپولیس است

آشوبی در گفت‌وگو با آنا:

سپاهان جدی‌ترین رقیب پرسپولیس است/ استقلال نیاز به پیشرفت بیشتری دارد

پیشکسوت سرخابی گفت: سپاهان را باید جدی‌ترین حریف این فصل پرسپولیس دانست و استقلال به صورت جدی نیاز به پیشرفت دارد.

سپاهان جدی‌ترین رقیب پرسپولیس است/ استقلال نیاز به پیشرفت بیشتری دارد

گروه ورزش خبرگزاری آنا، در پایان هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر به جرئت می‌توان گفت تیم‌های سپاهان، گل‌گهر سیرجان و استقلال رقبای اصلی پرسپولیس برای کسب عنوان قهرمانی در بیست و یکمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران خواهند بود. این سه تیم با ارائه بازی‌های قابل قبول نشان دادند اردوی بسیار خوبی در پیش فصل گذراندند و در فصل نقل و انتقالات نیز عملکرد بسیار خوبی داشتند. البته کمی زود است تا این تیم‌ها را به همراه پرسپولیس تنها مدعیان قهرمانی دانست اما شواهد و قرائن به سود آنهاست.

فرزاد آشوبی با تأکید بر اینکه قضات در مورد مدعیان قهرمانی پس از چند هفته رخ می‌دهد، اظهار کرد: آنچه تفاوت‌ها را ایجاد می‌کند بسته شدن خوب تیم‌ها در فصل نقل و انتقالات، حفظ بازیکنان کلیدی، استراتژی‌ها در مسابقات، فرآیند آماده‌سازی و حفظ ثبات کادر فنی است. سپاهان، استقلال و گل‌گهر این ویژگی‌ها را کسب کرده‌اند و از بیشترین اقبال برای رقابت با مدافع قهرمانی پنج دوره اخیر لیگ برتر برخوردار هستند. آنها با دو پیروزی فصل را شروع کرده‌اند و اینکه از هفته سوم با چه استراتژی و شکلی بازی خواهند کرد با انجام مسابقات کیفیت این تیم‌ها مشخص می‌شود. این موضوع مبتنی بر کیفیت بازیکنان و درک متقابل‌شان از یکدیگر است و در مجموع باید این سه تیم را در کنار پرسپولیس جدی‌ترین مدعیان قهرمانی دانست.

وی سپاهان را سازمان‌یافته‌ترین رقیب برای پرسپولیس خواند و تأکید کرد: بیشترین بخت برای خارج کردن جام قهرمانی از دست پرسپولیس، سپاهان است. این تیم تغییرات اندکی داشته و بازیکنان خوبی جذب کرده است. رقیب قدری برای سرخ‌پوشان به شمار می‌رود و چون باشگاه محور عمل می‌کند در میانه راه دچار مشکلاتی که تیم‌های زیادی با آن روبه‌رو می‌شوند، نخواهد شد. گل‌گهر سیرجان تیم بسیار با کیفیتی نشان داده و تغییرات اتوبوسی نداشته است. از بازیکنان با کیفیتی بهره می‌برد و با توجه به نمایشی که در فصل گذشته و این فصل داشته، انتظار درخشش بیشتر از این تیم می‌رود. البته تیم‌هایی چون ذوب‌آهن، پیکان، نساجی مازندران، مس رفسنجان و فولاد خوزستان از این قابلیت برخوردار هستند تا در یک بازی معادلات را جزئی و کلی تغییر دهند و چه بسا به کورس قهرمانی وارد شوند.

پیشکسوت سرخابی استقلال را سرحال‌تر از فصل گذشته دانست و بیان کرد: آبی‌پوشان تیم خوبی هستند اما به صورت جدی نیاز به پیشرفت دارند. پس از جدایی شیخ دیاباته و مهدی قایدی انتظار می‌رفت این تیم دچار افت محسوسی در خط حمله شود اما کوین یامگا در اولین حضورش نشان از مهاجمی آماده داشت. در میانه زمین هم این تیم نیاز به بازیکنی با خلاقیت بالا دارد. بازیکنی که در انتقال توپ از دفاع به حمله سرعت را در کنار کیفیت داشته باشد تا بتواند در دادن پاس سالم و ایجاد ضد حمله‌ای خطرناک اثرگذار باشد. استقلال نیاز دارد به شکلی بازی کند تا کمتر تحت تأثیر رقیب قرار بگیرد و بتواند بازی خود را به رقبا تحمیل کند. ظرفیت ارائه نمایشی زیباتر در استقلال دیده می‌شود و باید منتظر ماند تا شرایط این تیم را در هفته‌های آینده دید.


 

آشوبی پرسپولیس را دارای فرمولی قوی برای تصاحب عنوان قهرمانی دانست و عنوان کرد: در تمامی این سال‌ها حجم تغییرات کم و مورد نیاز تیم باعث ایجاد ساختاری مناسب برای تصاحب عنوان قهرمانی شده است. سرخ‌پوشان استانداردها را به خوبی رعایت کرده‌اند و اصول مشخصی را برای رسیدن به دروازه حریفان دارند. آنها به مهارت خوبی دست یافته‌اند و در زمان مالکیت توپ کمترین اشتباه را در پاس به هم دارند. در زمان از دست رفت توپ نیز عملکردشان خوب است و کمترین اشتباه را در بازپس‌گیری توپ دارند. چون شناخت متقابل در میان اعضای تیم به طرز مناسبی شکل گرفته برای رسیدن به اهداف خود در هر مسابقه از وضعیت خوبی بهره می‌برند. به همین خاطر پرسپولیس بیش از سایر تیم‌ها بخت رسیدن به قهرمانی را در این فصل دارد.

انتهای پیام/۴۰۴۸/

پنج شنبه 6 آبان 1400  8:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها