0

تصادفات مهرماه کرمان با ۳۲ کشته و عامل همیشگی بی‌توجهی به جلو

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

تصادفات مهرماه کرمان با ۳۲ کشته و عامل همیشگی بی‌توجهی به جلو

تصادفات مهرماه کرمان با ۳۲ کشته و عامل همیشگی بی‌توجهی به جلو

تصادفات مهرماه کرمان با ۳۲ کشته و عامل همیشگی بی‌توجهی به جلو

کرمان- ایرنا- رئیس پلیس راه شمال کرمان آمار جانباختگان ناشی از سوانح جاده ای این محدوده طی مهرماه امسال را ۳۲ نفر اعلام و بیان کرد: ۶۸ درصد فوتی ها به علت بی توجهی رانندگان به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی بوده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس،سرهنگ علی رضایی تخطی از سرعت مطمئن را با ۲۴ درصد و انحراف به چپ را با چهار درصد از دیگر عوامل مهم رخداد تصادفات فوتی مهرماه این منطقه برشمرد.

به گزارش ایرنا در این خبر ارسالی به چهار درصد دیگر از عوامل رخداد تصادفات اشاره ای نشده است.

رضایی در ادامه تاکید کرده است: در مهرماه امسال ۳۲۰ فقره تصادف در محورهای شمال استان کرمان رخ داده که ۲۹ فقره آن فوتی و ۳۰۱ فقره جرحی بوده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد این سوانح رانندگی در محورهای اصلی به وقوع پیوسته گفت: سواری ها با ۵۵ درصد، موتورسیکلت ها با ۲۱ درصد،  وانت بارها  با ۹ درصد، عابران پیاده با هفت درصد، کامیون با پنج درصد و سایر وسایل نقلیه با سهم سه درصدی به ترتیب در تصادفات مهرماه نقش داشته اند.

سرهنگ رضایی تصریح کرد: بر اساس نوع برخورد در شکل گیری تصادفات این ماه، بیشترین سهم به واژگونی با ۵۰ درصد اختصاص داده می شود که این بدان معناست که حواس راننده بنا به دلایل مختلف از جمله خستگی، خواب آلودگی، استفاده از تلفن همراه و عوامل دیگر از رانندگی پرت و خودرو از مسیر اصلی خارج و در حاشیه جاده واژگون شده است.

بیشترین تصادفات در ساعت ۱۶تا۲۰

رئیس پلیس راه شمال استان ادامه داد: بیشترین تصادفات از ساعت ۱۶ تا ۲۰ عصر رخ داده که در این چهار ساعت ۳۵ درصد تصادفات به وقوع پیوسته است.

وی افزود: با توجه به آمارها و وقوع ۵۰ درصدی تصادفات در محورهای فرعی و روستایی، توجه ویژه مسئولان مربوطه به زیرساخت های این محورها با توجه به نوع کاربری آنها، حفظ سرعت مطمئن و دقت بیشتر رانندگان هنگام تردد در این محورها، قطعا از وقوع تصادفات محورهای فرعی و روستایی جلوگیری می کند.

 
چهارشنبه 5 آبان 1400  4:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها