0

پدر علم مشاوره به رادیو فرهنگ می‌آید

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 23367
محل سکونت : اصفهان

پدر علم مشاوره به رادیو فرهنگ می‌آید

پدر علم مشاوره به رادیو فرهنگ می‌آید

در برنامه «مستند فرهنگ» سه شنبه ۴ آبان ماه، زندگی «احمد صافی» پدر علم مشاوره در تعلیم و تربیت ایران بررسی می‌شود.

پدر علم مشاوره به رادیو فرهنگ می‌آید

به گزارش گروه فرهنگ خبرگزاری آنا از روابط عمومی رادیو فرهنگ، «مستند فرهنگ» امروز به روایت گوشه‌هایی از زندگانی و فعالیت‌های احمد صافی، چهره ماندگار تعلیم و تربیت اختصاص دارد.

این چهره ماندگار معلمیِ کشور برای قریب به اتفاق فرهیختگان چهره‌ای شناخته شده است؛ وی مؤلف ۳۵ عنوان کتاب در حوزه خانواده، تربیت، مدیریت و مشاوره است. «سازمان و قوانین آموزش ‌و ‌پرورش ایران»، «سیمای معلم»، «اصول و فنون راهنمایی و مشاوره» و «مسائل آموزش ‌و ‌پرورش» از جمله کتاب‌هایی هستند که علاقه بیشتری هم به آن‌ها دارد.

صافی در جایگاه‌های مختلفی چون دبیر کلی شورای عالی آموزش‌وپرورش، معاون آموزشی وزیر و ده‌ها شورا، انجمن، مجلات و نشریات آموزشی و علمی فعالیت کرده است. این چهره فرهنگی همچنین مؤسس و مدیر مرکز راهنمایی و مشاوره صبح امید بوده و مشاور وزیر آموزش‌وپرورش در امور بازنشستگان است. در سال ۱۳۹۷، زندگینامه و تجارب وی در کتابی با عنوان «معلم مصلح» توسط نشر افست به چاپ رسید.

استاد صافی به ایرانگردی و جهانگردی نیز علاقه خاصی دارد و در زمینه آموزش ‌و ‌پرورش ژاپن، مالزی، ترکیه و فرانسه نیز مطالعه داشته است. او در سال ۱۳۷۸ مرکز مشاوره صبح امید را تأسیس کرد. صافی همچنین عضو تحریریه مجلات و کمیسیون‌های مختلفی در شورای عالی آموزش‌وپرورش نیز است.

برنامه‌ «مستند فرهنگ» ساعت ۲۰:۰۰ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ مگاهرتز از رادیو فرهنگ پخش می‌شود.

انتهای پیام/۴۱۰۴/پ

چهارشنبه 5 آبان 1400  9:30 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها