0

دیدار وزرای کشور ایران و ترکیه

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

دیدار وزرای کشور ایران و ترکیه

دیدار وزرای کشور ایران و ترکیه| وحیدی: توطئه دشمنان را خنثی خواهیم کرد

 

دیدار وزرای کشور ایران و ترکیه| وحیدی: توطئه دشمنان را خنثی خواهیم کرد

وزیر کشور در دیدار با همتای ترکیه‌ای خود گفت: عزم دو کشور برای توسعه روابط راهبردی جزم است و افق‌های جدیدی از همکاری مشترک همه حوزه‌ها پیشِ‌روست و شروع خوبی برای تعمیق روابط با کشور ترکیه است.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه که عصر امروز با استقبال رسمی حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزارت کشور وارد تهران شده بود، با احمد وحیدی وزیر کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

یادداشت تفاهم همکاری امنیتی و انتظامی دو وزارتخانه در این دیدار مورد بررسی نهایی قرار می‌گیرد.

فرمانده ژاندارمری، رئیس پلیس و محترم اینجه معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور ترکیه، وی را در این سفر همراهی می‌کنند.

وحیدی در نشست خبری پس از دیدار وزیر کشور ترکیه گفت: در این دیدار درخصوص توسعه روابط دو کشور در تمامی حوزه‌ها بحث شد و موضوعات مشترک متعددی هست که مورد علاقه دو کشور می‌باشد. در حوزه مبارزه با تروریسم، مبارزه با جرائم بین‌المللی، مبارزه با قاچاق سلاح، تبادلات و توسعه فعالیت‌های مرزی و هم‌چنین توسعه همکاری‌های مشترک در همه زمینه‌ها از جمله موضوع مهاجرت گفت‌وگو داشتیم.

وی افزود: از سوی دیگر درباره مسائل کلی‌تری مانند نقش مخرب رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه و مشکلاتی فراوانی که برای ملت‌های منطقه به بار آورده‌اند و مسائلی که در افغانستان ایجاد کرده‌اند و توطئه‌هایی که در منطقه دارند، گفت‌وگو شد.

وزیر کشور تصریح کرد: عزم دو کشور برای توسعه روابط راهبردی جزم است و افق‌های جدیدی از همکاری مشترک همه حوزه‌ها پیشِ‌روست و شروع خوبی برای تعمیق روابط با کشور ترکیه است.

وحیدی بیان کرد: روابط ایران و ترکیه با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت. دو کشور کنار هم موجب رفع بی‌ثباتی در منطقه می‌شوند و توطئه دشمنان را خنثی خواهند کرد؛ دو کشور اجازه نخواهند داد دیگران در روابط فی‌مابین خللی ایجاد کنند.

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه با تشکر از مهمان‌نوازی وزیر کشور و ابلاغ سلام ملت ترکیه به مردم ایران، گفت: حضور در تهران را مایه خرسندی می‌دانم. امروز  مذاکرات مهمی انجام شد؛ روابط خیلی خوبی میان وزارت کشور ایران و ترکیه ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: در مبارزه با پ‌ک‌ک و گروه‌های تروریستی همکاری و کارگروه‌های مشترکی داریم؛ امروز بار دیگر مصمم بودن خود را در مبارزه با تروریسم تأکید کردیم.

وزیر کشور ترکیه خاطرنشان کرد: در افغانستان مهاجرت‌های زیادی به‌سمت کشورهای ما سوق داده می‌شود و بر مبارزه با مهاجرت غیرقانونی تأکید داریم و پیشنهاد وزیر ایران برای ایجاد کارگروه مشترک را بررسی خواهیم کرد. امنیت مرزها از مسائل مشترک دو کشور است و از ایران بابت همکاری برای راه‌اندازی سیستم‌های الکترونیکی و فنی در مرزها و دیوار مرزی تشکر می‌کنم.

وی ابراز کرد: می‌خواهیم کارگروه مشترکی برای مرزها ایجاد کنیم، دو کشور باید به موضوع مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر بپردازند.‌ هر دو کشور در این زمینه همکاری زیادی دارند و کارگروه مشترک مبارزه با قاچاق سلاح ایجاد شده است و به مسائل در این زمینه می‌پردازیم.

انتهای پیام/+

پنج شنبه 29 مهر 1400  7:36 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها