0

صابر کاظمی رویای بزرگ خود را فاش کرد

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25050
محل سکونت : اصفهان

صابر کاظمی رویای بزرگ خود را فاش کرد

در گفت و گو با ورزش سه

صابر کاظمی رویای بزرگ خود را فاش کرد

صابر کاظمی، ستاره والیبال ایران، درباره سیر تا پیاز اتفاقاتی که در این چند ماه برایش رخ داده، با ورزش سه صحبت کرده است.

 

به گزارش "ورزش سه"، یکی از قشنگ ترین قصه های والیبال ایران طی سال های اخیر از لیگ ملت های ۲۰۲۱ آغاز شد؛ جایی که سرمربی وقت تیم ملی یعنی ولادیمیر آلکنو دست به یک جوان گرایی جالب زد و در نهایتا صابر کاظمی یکی از بهترین نتیجه های این کار بود؛ البته احتمالا بهترین آن ها.

 

صابر در لیگ‌ملت ها یکی از بهترین های ایران بود که مزد این درخشش حضور در لیست تیم ملی ایران برای مسابقات المپیک بود. این ستاره ۲۲ ساله در توکیو نیز هر گاه که به کار گرفته شد، درخشان عمل کرد اما اوج کار کاظمی مسابقات آسیایی و بعد از آن جام باشگاه های آسیا بود؛ جایی که او با وجود مصدومیت عملکرد حیرت انگیزی را از خود به نمایش گذاشت و ارزشمندترین بازیکن هر دو تورنمنت لقب گرفت.

 
پوشاک کروم همیشه تخفیف نمیده، تا دیر نشده بجنب! (تا %50+%20 تخفیف)

پوشاک کروم همیشه تخفیف نمیده، تا دیر نشده بجنب! (تا %50+%20 تخفیف)

 

سلام صابر عزیز، خوشحالم که با تو صحبت می کنم، اول از همه در مورد این چند ماه فوق العاده که پشت سر گذاشتی صحبت کن؟ تو در ۲۲ سالگی محبوبیت خاصی بین مردم پیدا کرده ای.
صابر کاظمی: من هم به شما سلام می کنم. واقعا در این چند ماه خیلی فشار روی من بود و اصلا تایم برای استراحت نداشتم. خیلی میترسیدم خدایی نکرده دچار مصدومیت بشوم ولی من عاشق مردمم هستم و واقعا دوست دارم همیشه بتوانم خوشحال‌شان کنم و همیشه در هر شرایطی هرچی توان دارم برای برد تیمم می گذارم.

 

 

صابر کاظمی رویای بزرگ خود را فاش کرد

 

 

فکر می کنم شروع درخشش تو لیگ ملت ها بود؛ جایی که بعد از مصدومیت امیر غفور به بازیکن ثابت تیم ملی تبدیل شدی و آقای آلکنو هم اقبال زیادی برای استفاده از تو‌ نشان داد.
صابر کاظمی: بله فرصت خوبی برای من اتفاق افتاد که توانستم در این‌مسابقات بازی کنم و خدا را شکر می کنم که توانستم از اعتمادی که به من کردند به نحو احسنت استفاده کنم و خودم را ثابت کنم. اقای الکنو مربی بسیار بزرگی هستند و من خیلی چیزها از ایشان یاد گرفتم.

 

تجربه حضور در المپیک چطور بود؟
صابر کاظمی: رفتن به المپیک و بازی کردن در این رویداد بزرگ ورزشی در دنیا  قطعا آرزوی هر ورزشکاری هست و من هم واقعا خوشحال شدم از این اتفاق و حس خیلی خوبی داشتم ولی ای کاش می توانستیم نتیجه بهتری بگیریم هرچند تمام تلاش‌مان را کردیم ولی متاسفانه نشد که بشود.
من خیلی امید دارم به والیبال ایران که حتما در المپیک بعدی نتیجه ی خیلی بهتری بگیریم

 

اوج کار تو مسابقات آسیایی بود که توقف ناپذیر بودی و آن جا بیش از قبل خودت را در دل مردم جا کردی.
صابر کاظمی: قهرمانی در مسابقات آسیایی واقعا لذت بخش بود. از یک طرف حس ناراحت کننده ای برای جبران نتیجه المپیک‌ داشتیم و از طرف دیگر خوشحال بودیم که با قهرمانی می تونیم دل مردم را دوباره شاد کنیم و واقعا در تمرینات قبل مسابقات از جان و دل مایه گذاشتیم، هم دل شدیم و متعهد به بازگشت با قهرمانی.

 

 

 

صابر کاظمی رویای بزرگ خود را فاش کرد

 

 

تو‌در دو بازی آخر تیم ملی با مصدومیت بازی کردی، حتی علی اصغر مجرد می گفت هنگام بالا پایین پریدن خون در دهانت جمع می شد.
صابر کاظمی: واقعا برایم مهم نبود و فقط دوست داشتم که برنده از زمین بیرون بیایم.

 

در پایان بازی ها هم که به عنوان ارزشمندترین بازیکن مسابقات معرفی شدی.
صابر کاظمی: حس خیلی خوبی است که آدم ارزشمند ترین بازیکن مسابقات بشود. من همیشه تورنمنت های والیبال را نگاه می کردم و آخر مسابقات که بازیکنان برتر در هر پست را اعلام می کردند واقعا دلم می خواست یک روزی من هم بهترین باشم، وقتی بعد بازی قهرمانی اسم من را صدا زدند به عنوان ارزشمند ترین بازیکن مسابقات، خیلی خوشحال شدم در آن لحظه فقط خدا را شکر کردم و این افتخار هم تقدیم می کنم به مردمم و طرفادارانم.

 

بعد از آسیایی همه انتظار داشتند که تو استراحت کنی اما مشخص شد قرار است با تیم سیرجان به جام باشگاه های آسیا بروی؛ مردم نگران وضعیتت بودند، این یک ریسک بزرگ نبود؟
صابر کاظمی: درستش این بود که باید استراحت می کردم و بدنم را ریکاوری می کردم ولی این دوسالی که سیرجان بازی کردم مدیون سیرجانی ها بودم که توانستم دوباره به اوج خودم برگردم و وظیفه ام این بود که برایشان بازی کنم و کمک کنم  و به این قهرمانی برسیم و مردم سیرجان را خوشحال کنم. دکتر فرهادی این مجوز را به من داده بود که می توانم بازی کنم و با دکتر سیرجان اقای سعادت مهر هماهنگ کرده بودند که آسیب را رفع کنند و این اتفاق هم افتاد.

 

 

صابر کاظمی رویای بزرگ خود را فاش کرد

 

 

 

خیلی ها از تو انتظار داشتند که اگر درد داشتی خودت‌اعلام‌ کنی.
صابر کاظمی: می گویم که  دردم سطحی بود و خدا را شکر که رفع شد ولی اگر می دانستم درد پایم شدید بود، قطعا اگر خودم هم میخواستم بروم باشگاه سیرجان این را قبول نمی کرد و یک نفر به جای من جایگزین می کرد. 

 

سقف آرزوی صابر کاظمی کجاست؟ چه زمانی تو را در اروپا می بینیم.
صابر کاظمی: من تمام تلاش خودم را می کنم که بهترین بازیکن جهان شوم وبه خودم اینقدر اعتماد دارم که مطمئن هستم این اتفاق رخ دهد. امسال از لیگ ایتالیا و لهستان پیشنهاد داشتم اما با چند تا از بازیکنان باتجربه تیم ملی صحبت کردم این تصمیم را گرفتیم که امسال لیگ ایران بازی کنم وقطعا سال اینده لژویونر خواهم شد.

 

 

 

صابر کاظمی رویای بزرگ خود را فاش کرد

 

 

از کار با آقای بهروز عطایی برای مان بگو‌ و این که آیا ما می توانیم با ایشان در سطح جهانی موفق شویم؟
صابر کاظمی: آقای عطایی یکی از بهترین مربیان ایران است، همانطور که در آسیا قهرمان شدیم در آینده هم می توانیم نتیجه خوبی کسب کنیم. فقط زمان لازم است.

 

و سوال آخر، الگوی ورزشی خاصی داری؟
صابر کاظمی: الگوی خاصی ندارم ولی سبک بازی اندرسون، پشت خط زن امریکا را دوست دارم.

 

چهارشنبه 28 مهر 1400  8:52 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها