0

ماراتن رقابت بهترین‌های هاکی ایران در همدان

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

ماراتن رقابت بهترین‌های هاکی ایران در همدان

ماراتن رقابت بهترین‌های هاکی ایران در همدان

ماراتن رقابت بهترین‌های هاکی ایران در همدان

همدان- ایرنا- اردوی آماده‌سازی و انتخابی تیم‌های ملی هاکی کشور از هفته گذشته به میزبانی شهر همدان آغاز شده و بهترین‌های این رشته ورزشی برای رسیدن به ترکیب نهایی ماراتن جذابی را در پیش گرفته‌اند.

به گزارش ایرنا، اردوی همدان مسیر رسیدن به مسابقات آسیایی و جهانی است و هاکی بازان چمنی(دختران و پسران) برای قرار گرفتن در ترکیب نهایی تیم ملی، در مسابقات بخش بانوان و اردوی انتخابی بخش پسران شرکت کرده و توانمندی های خود برای حضور در تیم ملی را به نمایش می گذارند.

 زیرساخت‌های مجهز و استاندارد ورزش همدان باعث شده تا این شهر مبدا شکل گیری ترکیب منتخب ملی پوشان برای اعزام به مقصد رویدادهای آسیایی و جهانی باشد.

حمایت‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان از رشته هاکی و تبدیل مجموعه ورزشی شهید بهشتی این شهر به آکادمی بین المللی، نگاه فدراسیون را بیش از گذشته متوجه این استان کرده تا به عنوان کمپ ثابت برای تمرین و آماده‌سازی ملی پوشان شود.

آکادمی تخصصی و بین المللی هاکی همدان در حالی تیرماه امسال برای نخستین بار در کشور راه‌اندازی و منشا رشد و توسعه این ورزش شده است.

استانداردهای آکادمی هاکی همدان باعث شده تا مسوولان فدراسیون در ۶ ماهه دوم سال گذشته، رویدادهای مهم این رشته ورزشی را در این شهر برگزار کنند.

استانداردهای آکادمی هاکی همدان باعث شده تا مسوولان فدراسیون در ۶ ماهه دوم منتهی به سال جاری، رویدادهای مهم خود را در این مکان برگزار کنند.

در واقع همدان هم اینک دروازه هاکی کشور به میادین بین المللی شده و ملی پوشان قبل از اعزام به رویدادهای مختلف آسیایی و جهانی، آماده‌سازی خود را در این شهر انجام می‌دهند.

 

روزهای پرترافیک برای هاکی همدان
هیات هاکی همدان روزهای پرترافیکی را در برگزاری رویدادهای مختلف سپری می‌کند.

در روزهای اخیر اردوی آماده‌سازی تیم ملی هاکی روی چمن کشور در بخش پسران به میزبانی همدان برگزار شد.

از روز گذشته نیز مسابقات هاکی روی چمن بانوان برای نخستین بار در کشور به میزبانی همدان آغاز شده است.

قرار است یک مرحله دیگر از اردوی تیم ملی هاکی روی چمن کشور هم در همدان برگزار شود تا در نهایت بازیکنان برتر انتخاب شوند.

هیات هاکی همدان به دلیل برخورداری از زیرساخت‌های بسیار مطلوب در رشته هاکی به خصوص در بخش چمنی، شرایط ایده آل را برای برگزاری مسابقات و اردوهای ملی و بین المللی فراهم ساخته است.

ماراتن رقابت بهترین‌های هاکی ایران در همدان

تمجید سرمربی تیم ملی هاکی از امکانات همدان
نخستین مرحله از اردوی آماده‌سازی و انتخابی تیم ملی هاکی روی چمن مردان کشور طی روزهای اخیر و با حضور ۵۰ بازیکن از استان‌های همدان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، سمنان، لرستان، گلستان، کهکیلویه و بویر احمد، قم، زنجان، کرمانشاه، ایلام، فارس و مرکزی برگزار شد.

بازیکنان دعوت شده به مدت یک هفته زیر نظر «رجب نورانی» سرمربی تیم ملی هاکی روی چمن کشور تمرین آماده‌سازی و انتخابی خود را در همدان انجام دادند.

سرمربی تیم ملی هاکی روی چمن کشور با تمجید از امکانات ورزش همدان گفت: این استان از دیرباز مهد هاکی کشور بوده و اکنون زیرساخت‌های بسیار خوبی در این شهر وجود دارد.

سرمربی تیم ملی هاکی روی چمن کشور با تمجید از امکانات ورزش همدان گفت: این استان از دیرباز مهد هاکی کشور بوده و اکنون زیرساخت‌های بسیار خوبی در این شهر وجود دارد.

رجب نورانی افزود: البته چمن هاکی این شهر ایراداتی هم دارد اما یکی از چمن‌های اختصاصی خوب در سطح کشور است و می‌توانیم از امکانات این استان به نحو احسن برای آماده‌سازی تیم استفاده کنیم.

وی بیان کرد: اعضای هیات هاکی همدان تلاش فراوان در برپایی اردویی مطلوب برای ملی پوشان کردند و شایسته قدردانی هستند.

ماراتن رقابت بهترین‌های هاکی ایران در همدان

استارت هاکی کشور پس از هفت سال در همدان
تیم ملی هاکی روی چمن برای حضور قدرتمند در مسابقات آسیایی بنگلادش آماده می‌شود و در نهایت ۱۸ بازیکن را از اردوهای تشکیل شده، انتخاب می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی در این باره می‌گوید: زیرساخت هاکی چمنی همدان باعث شد تا پس از هفت سال میزبان فعالیت دوباره هاکی بازان باشد.

نورانی اضافه کرد: پس از هفت سال توانستیم فعالیت هاکی چمنی را باردیگر شروع کنیم و حمایت فدراسیون از این رشته بسیار خوب و قابل قدردانی است.

وی سطح آماده‌سازی تیم را مطلوب دانست و خاطرنشان کرد: سطح کیفی بازیکنان نشان می‌دهد که در چمن مشکل مهارت‌های انفرادی و تکنیکی وجود دارد و چون تا به امروز مسابقه‌ای در سطح کشور در این رشته نداشتیم، کار زیادی می‌خواهد اما بازیکنان مستعدی داریم.

نورانی با اشاره به هدفگذاری کادر فنی تیم ملی برای مسابقات آسیایی بنگلادش گفت: به دنبال کسب سهمیه برای بازی‌های آسیایی هستیم.

سرمربی تیم ملی هاکی روی چمن اظهار داشت: می‌خواهیم جزو ۱۰ تیم برتر مسابقات باشیم هر چند هدف ما کسب تجربه در این رقابت‌ها است چرا که سخت‌افزار لازم در این رشته را نداشتیم و بازی‌های چندانی در این رشته انجام نداده‌ایم.

وی اضافه کرد: حضور در المپیک‌های آینده هدف اصلی فدراسیون با حمایت‌های بسیار خوب بهرام قدیمی رییس فدراسیون هاکی است و با پتانسیلی که از بازیکنان سراغ دارم، به این مهم دست خواهیم یافت.

 

همدان میزبان نخستین رویداد هاکی بانوان کشور
ایجاد امکانات سخت‌افزاری هاکی روی چمن در همدان باعث شده تا فدراسیون از این شهر به عنوان میزبان ثابت مسابقات و رویدادهای خود بهره مند شود.

برای نخستین بار در کشور، مسابقات هاکی چمنی (هاکی پنج) بانوان کشور به میزبانی مجموعه شهید بهشتی همدان آغاز شد.

دور مقدماتی این مسابقات در ۲ گروه در قالب تقسیم‌بندی استان‌ها به چهار منطقه کشور برگزار می‌شود.

نایب رییس هیات هاکی همدان در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون در منطقه یک تیم‌های خراسان رضوی، گلستان و مازندران باهم رقابت دارند ضمن اینکه در منطقه چهار نیز تیم‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و گیلان پیکار می‌کنند.

سمانه قاسمی افزود: این تیم‌های شرکت کننده به مدت ۲ روز و به صورت دوره‌ای رقابت خود را به میزبانی همدان انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: همچنین پس از پایان این مسابقات، از ۲۷ مهرماه امسال نیز مسابقات گروه ب در مناطق ۲ و سه کشور برگزار خواهد شد.

قاسمی خاطرنشان کرد: در منطقه ۲ تیم‌های تهران، فارس، اصفهان و هرمزگان دیدار می‌کنند و در منطقه سه نیز تیم‌های همدان، ایلام، کردستان و مرکزی با هم رقابت خواهند داشت.

 

آکادمی بی‌نظیر هاکی همدان در کشور
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان گفت: آکادمی هاکی استان با بهره مندی از زیرساخت و تجهزات مناسب در سطح کشور بی‌نظیر است.

«حمید سیفی» افزود: این آکادمی با برخورداری از بهترین امکانات موفق به کسب مجوز بین المللی شده که دستاورد بزرگی برای استان همدان محسوب می‌شود.

وی اظهار داشت: هیات هاکی همدان باید با مشارکت دانشگاه‌ها استان در حوزه تخصصی هاکی گام بردارد تا بتوانیم بیش از گذشته در این رشته موفق باشیم.

سیفی افزود: هاکی یکی از هیات‌های فعال استان همدان است به ویژه اینکه در سطح لیگ‌های کشور توانسته به افتخارات ارزنده دست یابد.

وی، ایجاد آکادمی تخصصی استعدادیابی هاکی و احداث زمین ساحلی هاکی در ۲ نقطه از استان همدان را از اقدامات موثر دستگاه ورزش ذکر کرد و گفت: پیشرفت‌های حاصله در ورزش هاکی موجب جذب حمایت‌های مالی موثری برای رشد و توسعه این رشته در استان همدان شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با تاکید بر لزوم فراگیری دانش‌های نوین ورزشی، گفت: در بخش حمایت از ورزشکاران و قهرمانان این رشته، تجهیزات موردنیاز با همکاری هیات تامین خواهد شد.

سه شنبه 27 مهر 1400  9:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها