0

باند بزرگ جنگل‌خواری در مازندران متلاشی شد

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

باند بزرگ جنگل‌خواری در مازندران متلاشی شد

باند بزرگ جنگل‌خواری در مازندران متلاشی شد

باند بزرگ جنگل‌خواری در مازندران متلاشی شد

ساری - ایرنا - فرمانده انتظامی مازندران از انهدام باند بزرگ قاچاق چوب و کشف هشت هزار تن چوب جنگلی خبر داد و اعلام کرد که اعضای این باند با جعل اسناد و پروانه بهره‌برداری جعلی اقدام به قطع درختان جنگلی و حمل و فروش آن به کارگاه‌های چوب‌بری می‌کردند.

روابط عمومی نیروی انتظامی مازندران روز دوشنبه به نقل از سردار مرتضی میرزایی نوشت که در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر حمل و فروش چوب های جنگلی قاچاق با استفاده از پروانه های جعلی در برخی شهرستان های استان، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت  و ماموران عملیات ویژه پلیس امنیت اقتصادی استان با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه ، موفق به شناسایی باند بزرگ قاچاق چوب های جنگلی در شهرستان ساری و آمل شدند.
وی افزود که این افراد با چکش گذاری درختان جنگلی و صدور پروانه های جعلی مبادرت به برداشت غیر مجاز ۱۱۷ اصله درخت از مناطق جنگلی استان در این شهرستان ها کرده بودند.
سردار میرزایی با اشاره به اینکه این افراد پس از برداشت چوب اقدام به فروش آن به مراکز و کارگاه های تولید فرآورده های چوبی در استان مازندران و برخی از استان های کشور می کردند، گفت : در این عملیات، ماموران در بازرسی از محل دپوی چوب های جنگلی ۶ هزار و ۵۰۰ تن چوب به همراه ۴۵۲ فقره مجوز بهره برداری جعلی از متهمان کشف کردند.
وی همچنین از توقیف ۵۱ دستگاه خودروی حمل چوب قاچاق در ادامه این عملیات خبر داد و اظهار داشت: در جریان رسیدگی به این پرونده ۹ سرشاخه اصلی این باند قاچاق شناسایی و دستگیر شدند که در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس به برداشت و قاچاق هشت هزار تن چوب جنگلی به ارزش ۱۶۰ میلیارد ریال اعتراف کردند.
فرمانده انتظامی مازندران با بیان این که متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مرجع قضائی معرفی و با قرار قانونی مناسب روانه زندان شدند، گفت : منابع طبیعی مهم ترین و اساسی ترین ذخیره موجود در کشور است که در صورت بهره برداری معقول می تواند تحقق شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب یعنی رونق تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی را به دنبال داشته و نیاز جامعه را تا حدودی رفع سازد.
سردار میرزایی با اشاره به نقش منابع طبیعی در حیات و زندگی انسان ها، اظهار داشت : برداشت غیر مجاز چوب و منابع طبیعی ضمن از بین بردن حق نسل آینده، می تواند پیامدهای جبران ناپذیری را متوجه کشور کند که برای جلوگیری از سوء استفاده افراد فرصت طلب نیاز به همکاری همه دستگاه ها و آحاد جامعه با نیروی انتظامی است.

مازندران دو اداره کل منابع طبیعی یکی در ساری و دیگری در نوشهر دارد. منطقه ساری حدود ۷۱ درصد و نوشهر حدود ۲۹ درصد این عرصه ها را مدیریت می کند.

سه شنبه 27 مهر 1400  8:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها