0

اخطارهای اصل ۷۵ نمایندگان باید به رای گذاشته شود

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 157389
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

اخطارهای اصل ۷۵ نمایندگان باید به رای گذاشته شود

اخطارهای اصل ۷۵ نمایندگان باید به رای گذاشته شود

اخطارهای اصل ۷۵ نمایندگان باید به رای گذاشته شود

تهران- ایرنا-نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر می‌خواهید اصل ۷۵ قانون اساسی را در طرح‌ها، پیشنهادات و اصلاحات رعایت کنید باید به رای گذاشته شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز -سه شنبه-مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین نامه‌ای با استناد به جزء یک بند ب ماده ۱۴۹، گفت: براساس این جزء چنانچه پیشنهادات نمایندگان چاپ شده باشد، این پیشنهادات قابل طرح است و اگر مخالف اصل ۷۵ قانون اساسی باشد باید اخطار داده شود. رئیس جلسه باید اخطار را بپذیرد و مجلس به اخطار رأی بدهد، بعد از آن پیشنهادات مطرح نشود.

نماینده مردم قم بیان داشت: رئیس مجلس نمی‌تواند پیشنهادات نمایندگان تحت عنوان مغایرت با اصل ۷۵ قانون اساسی اجازه طرح ندهد.کسانی که به هیات رییسه مشورت می‌دهند، این توجه را داشته باشند که نمی‌توانیم مانع پیشنهادات نمایندگان شویم. اگر به این روال باشد برخی از مصوبات کمیسیون نیز در این لایحه نبوده و قابل طرح نیست چون بار مالی دارد.

امیر آبادی اضافه کرد: اگر می‌خواهید اصل ۷۵ قانون اساسی را در طرح‌ها، پیشنهادات و اصلاحات رعایت کنید، باید به رأی گذاشته شود و اگر رأی آورد از دستور کار خارج شود. 

محمد باقر قالیباف در پاسخ به این تذکر، گفت: تذکر شما وارد نیست. بر اساس ماده ۱۴۰ آئین نامه داخلی، رئیس جلسه مکلف است در بررسی پیشنهادات و اصلاحیه‌ها براساس رعایت اصل ۷۵ عمل کند.

وی افزود: تاکید بر این است اگر مدیر مدرسه و معاون مدرسه که معلم هستند و در رتبه بندی وجود دارند این لایحه شامل آن‌ها نیز می‌شود.

رییس قوه مقننه خاطرنشان کرد: در خصوص پیشنهاد یکی از نمایندگان اگر مربی ورزشی معلم است شامل این لایحه می شود و اگر معلم نیست فرق می‌کند چرا که در این قانون بحث رتبه بندی معلمان است.علاوه بر این معلمی که مسئولیت اداری در هر بخش از آموزش و پرورش را داشته باشد و معلم باشد، شامل رتبه بندی می‌شود و از امتیازات آن برخوردار است.

سه شنبه 27 مهر 1400  8:47 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها