0

نوید راه‌اندازی ۲خط تولید کارخانه آزمایش مرودشت درپی دستور رئیس‌جمهوری

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

نوید راه‌اندازی ۲خط تولید کارخانه آزمایش مرودشت درپی دستور رئیس‌جمهوری

نوید راه‌اندازی ۲خط تولید کارخانه آزمایش مرودشت درپی دستور رئیس‌جمهوری

نوید راه‌اندازی ۲خط تولید کارخانه آزمایش مرودشت درپی دستور رئیس‌جمهوری

شیراز- ایرنا- رئیس‌جمهوری پنجشنبه ۲۲ مهرماه در بازدید سرزده از کارخانه تعطیل آزمایش مرودشت در سفر استانی به فارس، دستور رفع مشکلات فرا روی این کارخانه نام‌آشنا در صنعت لوازم خانگی و بازگشت آن به چرخه تولید را صادر کرد که در پی آن، اعلام شد ۲ خط تولید این کارخانه راه‌اندازی می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس شنبه در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر گفت: بنا به قول و اظهار مسئولان کارخانه آزمایش مرودشت، در صورت حمایت دستگاه‌های اجرایی، ظرف یک سال آتی خط تولید ۲ محصول در این کارخانه راه‌اندازی و فعال خواهد شد.
ظفر افشون افزود:  فعالیت کارخانه آزمایش مرودشت  از سال ۹۱ به دلیل سوء مدیریت متوقف شد و این کارخانه با توجه به عدم تولید محصول قادر به پرداخت حق و حقوق کارگران خود نبود.

نوید راه‌اندازی ۲خط تولید کارخانه آزمایش مرودشت در پی دستور رئیس‌جمهور


معاون استاندار فارس ادامه داد: در آن مقطع کارگران با مراجعه به دستگاه قضایی تقاضای حقوق معوقه و سایر مطالبات خود را کردند و دستگاه قضایی نیز به ناچارا برای پرداخت حقوق کارگران، برخی اقلام این کارخانه را از طریق مزایده به فروش گذاشت به نحوی که الان این کارخانه بر اساس اظهارات مسئولان آن فاقد خطوط تولید است.
افشون اظهار داشت: مدیر عامل هلدینگی که کارخانه آزمایش مرودشت نیز یکی از زیرمجموعه‌های آن است قول داده که در صورت حمایت دستگاه‌های اجرایی و به ویژه حمایت شبکه بانکی، ظرف مدت یک سال ۲ خط تولید در این کارخانه راه‌اندازی شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری به این استان و بازدید از این کارخانه افزود: در این بازدید بر لزوم همکاری و حمایت دستگاه‌های اجرایی از راه‌اندازی مجدد این کارخانه تاکید شد.
افشون افزود: بر همین اساس قرار است جلساتی نیز با بانک طلبکار این کارخانه یعنی بانک ملت برگزار شود تا موانع پیش روی راه‌اندازی این مجموعه به سرعت رفع گردد.
وی اظهار داشت: با راه‌اندازی این کارخانه به گفته مسئولان آن، ۵۰۰ فرصت شغلی مستقیم ایجاد خواهد شد.
آیت‌الله رئیسی رئیس جمهوری کشورمان روز پنجشنبه ۲۲ مهرماه جاری در آغاز سفر استانی به فارس،‌ در بازدیدهای سرزده ای به شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز رفت و از کارخانه تعطیل آزمایش این شهر بازدید کرد.
رئیس جمهوری در جلسه شورای اداری استان فارس با تاکید بر این که صنایع غیرفعال در این استان باید احیا شوند گفت: شماری از صنایع در استان فارس تعطیل شده‌ و برخی نیز نیمه فعالند.
آیت‌الله رئیسی، به بازدید خود از کارخانه تعطیل آزمایش مرودشت هم اشاره کرد و افزود: امروز وضع اسفناکی در این کارخانه دیدیم که به جای اینکه کارخانه محل تولید باشد، به انبار پیاز تبدیل شده است.
کارخانه آزمایش مرودشت روزگاری یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوازم خانگی کشور بود که در جریان خصوصی‌سازی‌ها، در اوایل دهه ۸۰ به بخش خصوصی واگذار و سوءمدیریت کارخانه و فقدان نظارت‌های کافی دولتی، منجر به تعطیلی آن شد.

یک شنبه 25 مهر 1400  12:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها