0

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری وضعیت منطقه زلزله‌زده زرند را بررسی کرد

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری وضعیت منطقه زلزله‌زده زرند را بررسی کرد

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری وضعیت منطقه زلزله‌زده زرند را بررسی کرد

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری وضعیت منطقه زلزله‌زده زرند را بررسی کرد

کرمان- ایرنا- استانداری کرمان اعلام کرد که دکتر غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهوری در تماس تلفنی با استاندار این استان آخرین وضعیت زلزله زده یزدانشهر در شهرستان زرند را بررسی کرد.

به گزارش عصر شنبه ایرنا به نقل از استانداری کرمان، اسماعیلی بر رسیدگی به امور اهالی، اعزام تیم های ارزیاب به منطقه و حضور عوامل امدادی در کنار مردم و فراهم کردن شرایط اسکان در صورت نیاز تاکید کرد.

براساس این گزارش علی زینی وند استاندارکرمان نیز در این تماس تلفنی اعلام کرد تیم های ارزیاب به منطقه اعزام شده اند؛ خسارات جانی نداشتیم اما خسارت جزئی در منطقه ایجاد شده که میزان دقیق خسارت ها در حال بررسی است.

به گزارش ایرنا از مرکز لرزه‌نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، این زمین لرزه در ساعت ۱۵:۱۶ شنبه در طول جغرافیایی ۵۶.۵۱، عرض جغرافیایی ۳۰.۹۵ و عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است. 

محل وقوع این زمین لرزه در ۱۵ کیلومتری یزدانشهر(کرمان)، ۱۶ کیلومتری زرند (کرمان) و ۲۵ کیلومتری کیانشهر (کرمان) گزارش شده است.

خسارت جزئی به دیوارهای خشتی

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان دقایقی پیش در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه زلزله ۵.۱ ریشتری یزدانشهر زرند خسارت زیادی نداشته است گفت: این زمین لرزه فقط در برخی موارد موجب تخریب و فروریختن برخی دیوارهای خشت و گلی در روستای باب تنگل و شهرک طالقانی این منطقه شد.

مجید سعیدی افزود: همچنین زلزله بعد از ظهر امروز یزدانشهر زرند موجب شکستن و فروریختن شیشه برخی منازل در روستای باب تنگل و شهرک طالقانی این منطقه شد.
وی با اشاره به اعزام تیم های ارزیاب بلافاصله بعد از وقوع زلزله به منطقه یزدانشهر اظهار داشت: کانون زمین لرزه یزدانشهر زرند خارج از محدوده مسکونی بوده است.

گزارش منابع مختلف نیز حاکیست که در مناطق شهری گزارشی از خسارت دریافت نشده و تعداد معدودی از شهروندان هنگام فرار به بیرون از محیط های سرپوشیده دچار مصدومیت سطحی شده اند.

یک شنبه 25 مهر 1400  12:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها