0

رکوردهایی که در بازی ایران و کره پابرجا ماند؛برای دومین بار به ۷رسیدیم

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

رکوردهایی که در بازی ایران و کره پابرجا ماند؛برای دومین بار به ۷رسیدیم

رکوردهایی که در بازی ایران و کره پابرجا ماند؛برای دومین بار به ۷رسیدیم

رکوردهایی که در بازی ایران و کره پابرجا ماند؛برای دومین بار به ۷رسیدیم

تهران- ایرنا- تیم ملی فوتبال ایران برای دومین بار در تقابل‌ با کره جنوبی به هفت مسابقه متوالی بدون باخت رسید.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران در چهارمین مسابقه خود در چارچوب دور نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف کره جنوبی رفت و با تساوی یک بر یک متوقف شد و با ۱۰ امتیاز صدرنشین گروه اول باقی ماند.

در این مسابقه رکوردها و طلسم هایی شکست اما در نقطه مقابل رکوردهایی نیز برای تیم ملی فوتبال ایران به قوت خود باقی ماند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

*این سومین تساوی پیاپی ۲ تیم در دیدارهای رو در رو بود. آخرین مسابقه ای که بین ایران و کره برگزار شد و برنده شد به دیدار سال ۱۳۹۵ برمی گردد که ملی پوشان در ورزشگاه آزادی با یک گل ببرهای آسیا را از پیش رو برداشتند.

*ایران در هفت دیدار اخیر خود مقابل کره جنوبی شکست نخورده است. چهار پیروزی و سه تساوی در این مدت برای تیم ایران رقم خورده که در نوع خود یک رکورد است. پیش از این یک بار دیگر هم شاهد نباختن تیم ملی در هفت مسابقه متوالی مقابل کره جنوبی بودیم. ملی پوشان حدفاصل بازی چهارم تا دهم به چهار برد و سه تساوی دست پیدا کردند و سپس در جام ملت های ۱۹۸۸ طعم تلخ شکست را چشیدند. حالا اگر در دیدار برگشت مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ تیم اسکوچیچ مقابل کره نبازد می تواند به تنهایی صاحب رکورد بیشترین بازی بدون باخت مقابل کره جنوبی باشد.

این هشتمین رویارویی ۲ تیم در ورزشگاه آزادی بود که برگزار شد. کره در هفت مسابقه قبلی نتوانسته بود ایران را شکست دهد و این اتفاق یک بار دیگر تکرار شد تا حسرت کره ای ها از هفت بازی به هشت بازی افزایش پیدا کند. در این مدت پنج برد و سه تساوی برای ایران به دست آمده است.

*علیرضا جهانبخش بیستمین و سون هیونگ مین بیست و هفتمین گلزن ایران و کره جنوبی در دیدارهای رودر رو بودند. همچنین تعداد گل‌های رد و بدل شده در دیدارهای این ۲ تیم بزرگ قاره کهن به ۶۸ رسید که سهم هر تیم ۳۴ گل است.

*حالا تساوی های ۲ تیم ایران و کره جنوبی ۲ رقمی شد. در ۳۲ مسابقه به انجام رسیده ۱۳ پیروزی برای ملی پوشان و ۹ برد برای جنگجویان تائه گوک به ثبت رسیده است. همچنین در دهمین رقابت ایران و کره در انتخابی جام جهانی شاهد ثبت ششمین تساوی بودیم. یک برد برای کره و سه برد برای ایران پیش از این حاصل شده بود.

*در دیدارهای مهر ماهی سه برد برای هر یک از تیمها به دست آمده بود و حالا همچنان تیمی بر دیگری برتری ندارد. هفتمین مسابقه با نتیجه مساوی به اتمام رسید تا این تساوی به قوت خود باقی بماند. جالب است که سومین جدال ۲ تیم در تاریخ ۲۰ مهرماه برای اولین بار برنده نداشت تا در این فاکتور هم هر یک از ۲ تیم روی تک برد باقی بماند.

بازی برگشت ایران و کره جنوبی در تاریخ چهار فروردین ۱۴۰۱ به میزبانی کره جنوبی خواهد بود،  فعلا ایران صدرنشین گروه نخست است و کره با ۲ امتیاز فاصله در رده دوم جای دارد.

پنج شنبه 22 مهر 1400  11:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها