0

پس‌لرزه‌های بازداشت «پزشک قلابی» در شرق کرمان

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

پس‌لرزه‌های بازداشت «پزشک قلابی» در شرق کرمان

پس‌لرزه‌های بازداشت «پزشک قلابی» در شرق کرمان

پس‌لرزه‌های بازداشت «پزشک قلابی» در شرق کرمان

کرمان- ایرنا- خبر بازداشت پزشک قلابی در شرق استان کرمان آن هم در یک بیمارستان دولتی که شامگاه چهارشنبه از سوی نیروی انتظامی اعلام شد، بازتاب‌های زیاد و پس‌لرزه‌های مختلف ایجاد کرد؛ از جمله واکنش دانشگاه علوم پزشکی بم.

به گزارش ایرنا فرمانده انتظامی شهرستان بم دیشب از دستگیری فردی که با مدرک پزشکی جعلی نسبت به ارائه خدمات درمانی به شهروندان اقدام می‌کرد، خبر داد.

سرهنگ اکبر نجفی افزود: بعد از شکایت تعدادی از شهروندان درباره فعالیت فردی با مدرک پزشکی جعلی، بررسی موضوع در دستور کار فرماندهی نیروی انتظامی بم قرار گرفت.

وی اظهار داشت: بعد از انجام اقدامات اطلاعاتی، پزشک قلابی به جرم خود اعتراف کرد و به همراه پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

فرمانده نیروی انتظامی بم بیان کرد: این پزشک قلابی که بومی استان کرمان نیست و مدرک کارشناسی مخابرات دارد به واسطه یک رابط به مدت یک هفته به صورت غیرقانونی مشغول به طبابت بوده است.

این خبر درحالی بود که پیگیری ایرنا برای کسب جزییات بیشتر نشان داد محل وقوع این رویداد در بیمارستان دولتی شهرستان ریگان رخ داده که زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی بم فعالیت دارد.

نکته مهم اینکه دانشگاه علوم پزشکی بم می گوید این فرد طبابت نمی کرده بلکه در کنار «همسرش» که پزشک بوده حضور داشته و برخی فعالیت ها را انجام می داده است؛ نیروی انتظامی اما می گوید که متهم اعتراف کرده و بعد از طی فرآیندهای اداری و قضایی و با دستور دادستان، متهم بازداشت شده؛ ضمن اینکه اگر فردی طبابت نکند، نیاز به پوشیدن روپوش و در اختیار داشتن گوشی پزشکی که هنگام بازداشت از محل کشف شده، ندارد.

واکنش علوم پزشکی

به دنبال انتشار این خبر از سوی ناجا، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم اظهارداشت: برخی اطلاعات مربوط به خبر دستگیری پزشک قلابی در بم کذب است.

دکتر مازیار اویسی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: همسر فرد دستگیر شده، پزشک است و گزارشی دریافت شد مبنی بر اینکه آقایی (همسر پزشک) با روپوش در کنار این خانم پزشک می نشیند.

اویسی ادامه داد: همکاران بنده در دانشگاه علوم پزشکی بم موضوع را بررسی کردند و به خانم پزشک اعلام شد که همسرشان چون پزشک نیست حق پوشیدن روپوش را ندارد و پوشیدن روپوش پزشک در مکانی زیرنظر دانشگاه علوم پزشکی جرم محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: اینکه در خبرها اعلام شده ایشان طبابت می کرده کذب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم ادامه داد: حدود ۲ هفته قبل قراردادی بین خانم پزشک (همسر متهم) و بیمارستان ریگان منعقد شده و دستگیری متهم نیز حدود ۱۰ روز قبل صورت گرفته است.

اویسی توضیح داد: نیروی انتظامی به عنوان یک ارگان بعد از هماهنگی با دادستان اقدام به دستگیری این متهم کرده و اکنون روال قانونی در مراجع قانونی در حال طی شدن است.

وی می گوید یک پزشک برای طبابت باید مهر خود را از حراست دانشگاه علوم پزشکی دریافت کند و همچنین قرارداد با دانشگاه داشته باشد که هیچ کدام از این موارد با شخص متهم صورت نگرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم گفت: قرارداد خانم پزشک و همسر متهم با دانشگاه علوم پزشکی بم لغو شده است.

ناجا: متهم اعتراف کرده است 

در ادامه اما فرمانده نیروی انتظامی بم نیز گفت: پلیس ضابط قضایی محسوب می شود و بدون هماهنگی قضایی اقدام به بازداشت فردی نمی کند؛ ضمن اینکه همه شواهد موجود است.

سرهنگ اکبر نجفی بیان کرد: پرونده شخص متهم ابتدا در کلانتری تشکیل شده و سپس با معرفی به مراجع قضایی و مستندات و مدارک مربوط به متهم ارائه شده است.

وی اظهارداشت: فرد متهم در بازجویی های به عمل آمده به جرم خود اعتراف کرده و اتهام وارده را پذیرفته است.

فرمانده نیروی انتظامی بم تاکید کرد: در بازرسی از شخص متهم روپوش و گوشی پزشک عمومی کشف شده است.

به گفته این مقام انتظامی شخصی که پزشک نباشد برای حضور در بیمارستان احتیاجی به روپوش و گوشی مخصوص پزشک ندارد.

شهرستان ریگان در ۲۸۵ کیلومتری و بم در ۱۹۵ کیلومتری شرق مرکز استان کرمان قرار دارند.

خدمات بهداشتی و درمانی در استان کرمان ازطریق چهار دانشگاه علوم پزشکی کرمان، بم(شرق استان)، جیرفت (جنوب)، رفسنجان(شمال) و دانشکده علوم پزشکی سیرجان ارائه می شود.

پنج شنبه 22 مهر 1400  11:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها