0

معاون وزیر جهاد کشاورزی: خرید تضمینی سیب، سدی محکم در مقابل دلالان است

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

معاون وزیر جهاد کشاورزی: خرید تضمینی سیب، سدی محکم در مقابل دلالان است

معاون وزیر جهاد کشاورزی: خرید تضمینی سیب، سدی محکم در مقابل دلالان است

معاون وزیر جهاد کشاورزی: خرید تضمینی سیب، سدی محکم در مقابل دلالان است

لارستان - ایرنا- معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور گفت: آغاز خرید تضمینی سیب از کشاورزان در سراسر کشور که از صبح جمعه بیست وسوم مهرماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود؛ دست دلالان و واسطه گران را قطع خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، اسماعیل قادری فر پنجشنبه در جریان هفتمین سفر استانی رییس جمهوری در شهرستان سپیدان فارس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مراکز خرید سیب صنعتی نیز از حدود ۱۰ روز پیش فعالیت خود را آغاز کرده اند.

وی اضافه کرد: با توجه به تاکید وزیر جهاد کشاورزی و سیاست راهبردی دولت سیزدهم مبنی بر حمایت از تولیدات و باغداران ، سازمان تعاون روستایی اجازه دست یازیدن دوباره دلالان بر محصولات باغی در مناطق مختلف کشور را نخواهد داد.

قادری فر گفت:سازمان تعاون روستایی کشور همچنین تا زمانی که حتی یک عدد سیب زیر درختان و باغ های باغداران باشد، برحمایت و خرید تضمینی این محصول ادامه می دهد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: قیمت خرید سیب تضمینی نیز بر اساس مصوبه شورای عالی قیمت گذاری یک هزار و ۴۶۰ تومان برای هرکیلوگرم تعیین شده است.

نبود صنایع تبدیلی حلقه مفقوده توسعه کشاورزی

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین از فارس به ویژه پهنه های وسیع و دشت های پرظرفیت شهرستان سپیدان به عنوان نگین کشاورزی و از قطب های مهم این بخش حتی در کشور یاد کرد و گفت: یکی از چالش های اساسی در توسعه و موانع جدی برای فروش و سود حاصل از محصولات باغی، نبود صنایع تبدیلی و فرآوری و سردخانه برای نگهداری است.

وی گفت: بر اساس تاکید وزیر و راهبرد دولت سیزدهم از سال زراعی آینده نیز کار ایجاد سردخانه ها و صنایع تبدیلی در مناطق مختلف کشور از جمله فارس و سپیدان را با ارایه مشوق های سرمایه گذاری و تسهیل گری در روند صدور مجوزها  برای سرمایه گذاران آغاز خواهیم کرد.

قادری فر افزود: با حمیات ویژه از بخش خصوصی قدرتمند و با نظارت مستمر و تسهیل گری و ایجاد صنایع تبدیلی چهره کشاورزی سنتی در سطح کشور به صنعتی تبدیل خواهیم کرد و زمینه افزایش بهره وری و تولید محصولات اورگانیک را فراهم خواهیم کرد.

او همچنین گرانی و دلال بازی در بازار نهاده های دامی و عدم تناسب سازی قیمت برخی مواد اولیه برای دامدار و کشاورز و همچنین تنش های تورمی در بازار و مشکلات مالی را از دیگر دغدغه های جدی و مشکلات فراروی جامعه کشاورزان و باغداران و همچنین حوزه های صنعتی دانست.

وی گفت: دولت و بخش کشاورزی با قدرت و با برنامه دست واسطه گران را نیز در این حوزه قطع خواهند کرد.

آیت الله دکتر ابراهیم رئیسی که در هفتمین سفر استانی به فارس وارد شد، در جمع مردم روستای کناره مرودشت اعلام کرد: اجرای طرحی را دنبال می‌کنیم که در ماه‌های آینده می‌تواند دست دلالان و واسطه‌ها را از بازار تأمین نهاده‌های دامی قطع کند.

 آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی همچنین امروز پنجشنبه در بازدید سرزده از یک واحد دامداری روستای کناره مرودشت فارس این نوید را به کشاورزان و دامدارن داد که  با اجرای طرح های حمایتی و یارانه‌ای به ویژه در حوزه تأمین نهاده‌های دامی دست دلالان را از ریشه قطع خواهیم کرد.

پنج شنبه 22 مهر 1400  11:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها