0

وزیر صمت: سازوکار تامین مواد اولیه پتروشیمی و فولاد در دست بررسی است

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

وزیر صمت: سازوکار تامین مواد اولیه پتروشیمی و فولاد در دست بررسی است

وزیر صمت: سازوکار تامین مواد اولیه پتروشیمی و فولاد در دست بررسی است

وزیر صمت: سازوکار تامین مواد اولیه پتروشیمی و فولاد در دست بررسی است

شیراز- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برای تامین مواد اولیه پتروشیمی و فولاد در چند ماه آینده دیگر شاهد سهمیه بندی نخواهیم بود،‌ گفت: سازو کارهای لازم برای تحقق این امر در دست بررسی است.

 به گزارش ایرنا، رضا فاطمی امین که پنجشنبه همزمان با سفر استانی دولت و به نمایندگی از رئیس‌جمهوری برای بررسی مسائل شهرستان سروستان در جلسه شورای اداری این شهرستان حضور یافته بود، افزود: با مشکلات تولیدکنندگان و فعالان بخش صنعت و تجارت آشنایی کافی دارد و آگاهی دارد که تورم کالاهای صنعتی باعث مشکل در تامین منابع مالی می‌شود.
وی تصریح کرد:  در همین راستا و جهت  تامین منابع مالی و جلوگیری از انحراف و اتلاف منابع  برنامه هایی در دستور کار خواهیم داشت که احتمالا از سال آینده عملیاتی می‌شود.
وزیر صمت در پاسخ یه گلایه فعالان بخش صنعتی از نبود سازو کاری برای ایجاد ارزش افزوده در صنایع نیز گفت:  معافیتی که بر مالیات صادرکنندگان وضع شده در کنار مزایایی که دارد شرایطی را فراهم کرده که صادر کننده به خام فروشی تشویق می‌شود  و این امر اشتباه است و باید این فرایند در عین حمایت از صادرکنندگان اصلاح شود.

از نظرات صاحب نظران، ذینفعان و نخبگان دانشگاهی و صنعتی در طرح آمایش استفاده می کنیم
وزیر صمت در ادامه بازدید از واحدهای صنعتی و ظرفیتهای استان فارس در شهرستان فسا حضور یافت. فاطمی امین در این سفر با اشاره به اینکه شهرستان فسا دارای ظرفیتهای بسیاری به ویژه در حوزه نیروی انسانی است از طرح آمایش در وزارتخانه برای کل کشور خبر داد که در صورت عملیاتی شدن و اجرا حجم زیادی از مشکلات شهرستانها را در کشور حل می‌کند.
وزیر صمت افزود: در اجرای این طرح اصرار داریم که از نظرات صاحب نظران، ذینفعان و نخبگان دانشگاهی و صنعتی استفاده کنیم.
فاطمی امین تکمیل کرد: با شروع این طرح ظرف چند ماه آینده تصویری مثبت تر و امیدوارکننده از آینده  فسا ساخته می شود و با توجه به نیروی انسانی تحصیل کرده فراوان درفسا، می‌توانیم از این ظرفیت در بخش صنعت معدن و تجارت و دیگر قسمتها بهره مند شویم.

وزیر صمت پیش از این در جلسه شورای اداری شهرستان کوار حضور یافته و مسائل این شهرستان را بررسی کرده بود.
هفتمین سفر استانی هیات دولت به فارس، پنجشنبه ۲۲ مهرماه با سفر رئیس‌جمهوری به شیراز در حال انجام است.

پنج شنبه 22 مهر 1400  10:56 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها