0

بیانیه مقاومت عراق در واکنش به نتایج انتخابات/ تأکید بر آمادگی کامل برای حفظ کشور

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8834
محل سکونت : اصفهان

بیانیه مقاومت عراق در واکنش به نتایج انتخابات/ تأکید بر آمادگی کامل برای حفظ کشور

بیانیه مقاومت عراق در واکنش به نتایج انتخابات/ تأکید بر آمادگی کامل برای حفظ کشور

 

 

بیانیه مقاومت عراق در واکنش به نتایج انتخابات/ تاکید بر آمادگی کامل برای حفظ کشور

مقاومت عراق در بیانیه‌ای با تأکید بر آمادگی کامل خود برای حفظ کشور اعلام کرد که در مقابله با توطئه‌‌چینی‌ها برای انحلال حشد شعبی، هیچ‌گونه سستی به خود راه نخواهد داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مقاومت عراق در بیانیه‌ای بر آمادگی کامل خود برای دفاع از کشور و روند سیاسی به‌منظور حفظ کرامت ملت و حاکمیت عراق تأکید کرد.

مقاومت عراق تأکید کرد که دستکاری در نتایج انتخابات و کشف مستنداتی که تقلب در انتخابات را اثبات می‌کند، آشکارا شکست و عدم صلاحیت کمیساریای عالی انتخابات را نشان می‌دهد.

مقاومت عراق همچنین تأکید کرد که در مقابله با توطئه‌های خبیثی که برای انحلال حشد شعبی طراحی می‌شود هیچ‌گونه سستی به خود راه نخواهد داد و این توطئه‌ها فقط به آمریکا خدمت می‌کند.

مقاومت عراق افزود: ملت عراق باید با نقشه‌ها برای مصادره آزادی‌های شخصی، سرکوب آزادی بیان و جایگزینی دستگاه قضایی با مراکز موسوم به دادگاه‌های شرعی مقابله کند و مانع تحقق خواسته‌های خبیث دشمنان شود.

نتایج اولیه انتخابات روز گذشته اعلام شد و تعداد کرسی‌های کسب‌شده از سوی گروه‌های سیاسی در اولین انتخابات پارلمانی زودهنگام مشخص شد که واکنش‌هایی را به‌همراه داشت.

بر اساس نتایج اولیه اعلام‌شده از سوی کمیساریای عالی مستقل انتخابات، جریان صدر با 73 کرسی، در صدر قرار دارد و به‌دنبال آن ائتلاف تقدم با 38، ائتلاف دولت قانون با 37، حزب دموکرات کردستان با 32، ائتلاف کردستان با 17، اتحادیه مهینی کردستان با 15، ائتلاف عزم با 15، ائتلاف فتح با 14، جنبش امتداد با 9، الجیل الجدید با 9، اتحاد اسلامی با 4، جنبش بابلیون با 4، تصمیم با 3، جریان حکمت با 2 و ائتلاف النصر با 2 کرسی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

ائتلاف‌‎های الفتح، دولة القانون، عصائب اهل‎‌الحق، کتائب حزب‌الله، حزب اسلامی و حزب اتحاد میهنی کردستان نتایج انتخابات پارلمانی عراق را ساختگی خوانده و رد کرده‎‌اند.

کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد که نتایج نهایی انتخابات بعد از مشخص شدن نتیجه اعتراضات اعلام خواهد شد.

«جلیل عدنان» رئیس شورای این کمیساریا در نشستی خبری گفت که اقدامات این کمیساریا بسیار دقیق است و نتایج اعلام‌شده نهایی نیست، فردا یا پس‌فردا بیش از 3 هزار رأی شمارش می‌شود و به نتایج اعلام‌شده اضافه خواهد شد.

این کمیساریای اعلام کرد که نتایج نهایی انتخابات بعد از مشخص شدن نتیجه اعتراضات اعلام خواهد شد.

چهارشنبه 21 مهر 1400  10:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها