0

جشن و پایکوبی آملی‌ها برای مدال طلای محمدهادی ساروی

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158652
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

جشن و پایکوبی آملی‌ها برای مدال طلای محمدهادی ساروی

جشن و پایکوبی آملی‌ها برای مدال طلای محمدهادی ساروی

جشن و پایکوبی آملی‌ها برای مدال طلای محمدهادی ساروی

ساری - ایرنا - مردم آمل شنبه شب پس از پیروزی و کسب مدال طلای کشتی فرنگی جهان توسط محمدهادی ساروی ، کشتی‌گیر این شهرستان در پیکارهای قهرمانی اسلو ، با حضور در سطح شهر به شادی و پایکوبی پرداختند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدهادی ساروی نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم کشورمان و شهرستان  آمل در فینال این وزن در پیکارهای قهرمانی جهان در اسلو با برتری مقابل حریف مجارستانی نخستین مدال طلای تیم ملی در این مسابقه‌ها را کسب کرد.

مردم ورزش دوست آمل که بسیاری از آنها رقابت این کشتی گیر را از منزل پدریش در زادگاهش به تماشا و تشویق نشستند، با حضور در سطح شهری خوشحالی خود را از قهرمانی این کشتی گیر ارزشمند مازندران ابراز داشتند. 

 

همان طور که در تصاویر ویدئویی خواهید دید، چندین هزار نفر از مردم شهر آمل و حتی شهرهای اطراف شامگاه شنبه به صورت خودرویی یا پیاده با حضور در خیابان های اصلی شهر همچون بلوار امام خمینی (هراز) ، بلوار طالب آملی و خیابان امام رضا(ع) به جشن و پایکوبی پرداختند. 

پخش موسیقی و رقص محلی و آئینی از دیگر جلوه های خوشحالی مردم آمل برای قهرمانی جهانی و آویختن مدال طلای کشتی فرنگی بر گردن هادی ساروی بود. 

 

شعارهایی همچون "ساروی عشق منی، قهرمان خدا قوت، یل آمل افتخار مایی، ساروی قهرمان ساروی قهرمان" و نواختن دمام شادی کردند. 

پیش از این نیز از عصر امروز تعداد زیادی از هواداران کشتی و مردم آمل با حضور در منزل پدری هادی ساروی در جمع خانواده این کشتی گیر قهرمان جهان به تماشای کشتی نشستند.

 

پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۲۱ جهان ۱۵ مهر ماه آغاز شد و فردا (یکشنبه) با شناخت تیمها و نفرات برتر به کار خود پایان خواهد داد.

هادی ساروی نخستین کشتی گیر فرنگی کار ایران است که در این دوره از رقابت ها با عبور از سد حریفان مدال طلای جهان را به گردن آویخت. آخرین بار در این وزن امیر علی‌اکبری در جهانی ۲۰۱۰ طلا گرفته بود.

مبارزه‌های رده‌بندی و فینال سه وزن ۶۰، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم از ساعت ۱۹:۳۰ امروز (شنبه) در سالن جوردال آمفی شهر اُسلو در کشور نروژ آغاز شد.

محمدهادی ساروی دارنده مدال برنز المپیک در مبارزه فینال به مصاف آلکس زوک نفر پنجم المپیک از مجارستان رفت و حریف خود را با نتیجه سه بر یک شکست داد و قهرمان جهان شد و نخستین مدال طلای تیم ملی را در اسلو به نام خود ثبت کرد.

جشن و پایکوبی آملی‌ها برای مدال طلای محمدهادی ساروی

ساروی دارنده مدال برنز المپیک، برنز امیدهای جهان، نقره جام جهانی انفرادی، طلای جوانان جهان و طلای بزرگسالان آسیا را در کارنامه دارد.

محمدهادی ساروی دارنده مدال برنز المپیک در وزن ۹۷ کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۶ بر ۴ آرتور سارگسیان قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از روسیه  را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر یک گئورگی ملیا از گرجستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.  وی در این مرحله مقابل نیکولوز کاخلاشویلی دارنده مدال نقره اروپا از ایتالیا با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد.

آخرین مدال طلای این وزن را امیرعلی اکبری در جهانی ۲۰۱۰ مسکو کسب کرد. البته قاسم رضایی در سال‌های ۲۰۰۷ باکو مدال برنز، امیر علی‌اکبری ۲۰۰۹ دانمارک مدال برنز، قاسم رضایی در ۲۰۱۴ ازبکستان برنز و ۲۰۱۵ آمریکا نقره گرفته بودند. قاسم رضایی در این وزن در المپیک ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو مدال طلا و برنز را در کارنامه دارد.

 
یک شنبه 18 مهر 1400  6:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها