0

کتاب های رشته ژنتیک پزشکی

 
bookmedical
bookmedical
کاربر جدید
تاریخ عضویت : شهریور 1400 
تعداد پست ها : 5
محل سکونت : تهران

کتاب های رشته ژنتیک پزشکی

کتاب های رشته ژنتیک پزشکی، شامل مجموعه کتاب‌هایی هستند که برای آزمون ارشد وزارت بهداشت و همچنین تحصیل در رشته ژنتیک پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌عبارتی می‌توان گفت همان منابع ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت و کتاب‌های ترمیک این رشته!

اگر در این رشته مشغول به تحصیل هستید یا قصد تحصیل در این رشته را دارید، حتماً این سوال برایتان پیش آمده است که بهترین منابع کارشناسی ارشد ژنتیک چیست؟ برای قبولی در آزمون ارشد رشته ژنتیک پزشکی باید از کدام کتاب ها استفاده کنیم؟ بطور کلی کتاب‌های رفرنس این رشته کدامند؟

در ادامه با کتاب‌های اصلی و رفرنس ژنتیک پزشکی آشنا خواهیم شد. همچنین کتاب‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که اگر قصد شرکت در آزمون ارشد این رشته را داشته باشید بتوانید از آن‌ها برای آمادگی برای آزمون استفاده کنید.

بهترین کتاب رشته ژنتیک پزشکی

بهترین کتاب رشته ژنتیک پزشکی را می‌توان کتاب ژنتیک امری معرفی کرد. کتاب ژنتیک امری 2022 جدیدترین کتاب در زمینه ژنتیک پزشکی است که مطابق با آخرین پیشرفت‌های علمی به روز شده است. به‌علاوه این کتاب همواره به‌عنوان منابع ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت نیز معرفی شده است.

البته کتاب‌هایی مانند ژنتیک پزشکی تامپسون و ژنتیک استراخان نیز جزو کتاب‌های رفرنس و محبوب این رشته هستند. تفاوت کتاب ژنتیک امری، ژنتیک تامپسون و ژنتیک استراخان در این است که در ژنتیک امری پایه و اساس علم ژنتیک آموزش داده می‌شود و تقریباً می‌توان گفت تمام مطالب ژنتیک پزشکی در این کتاب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اما مطالب کتاب تامپسون در رابطه با آخرین پیشرفت‌ها در زمینه تشخیص مولکولی بیماری‌ها است. پروژه ژنوم انسان، تنوع پذیری و نقش آن در استعداد بروز بیماری از دیگر مطالبی است که در این کتاب به آن پرداخته شده است. کتاب ژنتیک استراخان نیز یک کتاب دو بخشی است که بخش اول آن مربوط به اطلاعات ژنتیک و بخش دوم آن اطلاعاتی در مورد علم طرح های سازماندهی است.

منابع ارشد ژنتیک پزشکی وزارت بهداشت

از مهم‌ترین منابع ارشد زنتیک پزشکی وزارت بهداشت می‌توان به کتاب‌های ژنتیک امری و کتاب ژنتیک انسانی استراخان اشاره کرد. معروفترین ترجمه‌های ژنتیک امری، کتاب ژنتیک امری لیلا یوسفیان و ژنتیک امری نوری دلوئی است. اما این کتاب‌ها، کتاب‌های رفرنس و حجیم هستند.

بنابراین اغلب نمی‌توان از این کتاب‌ها برای کنکور کارشناسی ارشد استفاده کرد. چراکه مطالعه و نکته برداری از این کتاب‌ها زمان زیادی می‌برد به همین علت اغلب برای آمادگی برای این آزمون کتاب‌های خلاصه و نموداری پیشنهاد می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید کتاب با تخفیفات شگفا انگیز به سایت بوک مدیکال مراجعه کنید.

https://b2n.ir/e86628

یک شنبه 18 مهر 1400  10:32 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon
دسترسی سریع به انجمن ها