0

علت سوار خ در سنگ قبر چیست؟

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 23519
محل سکونت : کرمانشاه

علت سوار خ در سنگ قبر چیست؟

علت ایجاد سوراخ روی سنگ قبر‌های قدیمی!

روی برخی از قبرها به خصوص در مقبره های قدیمی، سوراخ یا حفره ای دیده می شود که بسیاری از افراد احتمالا علت این طراحی را ندانند.

کد خبر: ۴۵۳۵۸

تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲ - 07 October 2021

سوراخ روی سنگ قبر‌ها

به گزارش تابناک جوان، سنگ قبر سنگی است که آن را برای یادبود کسانی که درگذشته‌اند، بر روی یا بالای گور می‌گذارند. در گذشته معمولاً از سنگی کوچک و بدون کنده کاری بر بالای قبر برای مشخص ساختن تنها محل دفن استفاده می‌شد. اما به مرور بر روی سنگ قبر نام و نام خانوادگی فرد فوت شده نیز حک می‌گردید. در حال حاضر بر روی سنگ قبر اطلاعات، نوشته و عکس‌های مختلفی حک می‌شود. این امر باعث شده تا به مرور ابعاد سنگ قبر بزرگتر شود.

ماجرای سوراخ روی قبرها چیست؟

شکل سنگ قبرها، معمولا در مناطق مختلف متاثر از فرهنگ و باورهای مردم منطقه است. در ایران سنگ قبر را معمولا به فرم خوابیده بر روی گور می‌گذارند اما ممکن است به فرم ایستاده هم باشد.

گاهی روی برخی از قبرها به خصوص در مقبره های قدیمی، سوراخ یا حفره ای دیده می شود که احتمالا بسیاری از افراد علت این طراحی را نمی دانند. گفته می شود در گذشته روی سنگ قبرها سوراخی درست میکردند تا آب در درون آن جمع بشود و حیوانات و پرندگان بتوانند آب آن را بخورند. این کار احسانی است که به عنوان باقیات صالحات برای فرد متوفی محسوب می شود.

این حفره ها به صورت ایجاد سوراخ روی سنگ قبر و یا کنده کاری روی آن ها ایجاد شده است.

کاهش اضافه وزن، اشتها یا فقط چربی بدن با کاشت نخ چینی

 

حفره روی قبرهای قدیمی

 

سوراخ روی قبر

 

شنبه 17 مهر 1400  8:33 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها