0

کمیسیون صنایع طرح ساماندهی صنعت خودرو را بررسی کرد

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158650
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

کمیسیون صنایع طرح ساماندهی صنعت خودرو را بررسی کرد

کمیسیون صنایع طرح ساماندهی صنعت خودرو را بررسی کرد

کمیسیون صنایع طرح ساماندهی صنعت خودرو را بررسی کرد

تهران - ایرنا - نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی طرح ساماندهی صنعت خودرو در این کمیسیون برای رفع ایرادات شورای نگهبان خبر داد و گفت: تعیین تکلیف موضوع به جلسات آتی کمیسیون موکول شد.

به گزارش ایرنا، سیدجواد حسینی کیا روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دستور کار امروز کمیسیون بررسی طرح ساماندهی صنعت خودرو با حضور عضو شورای نگهبان و مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط و نمایندگان مرکز پژوهش‌ها به منظور رفع ایرادات شورای نگهبان بود.

وی با بیان اینکه نخستین ایراد شورای نگهبان به مصوبه خودرویی مجلس، ابهام درباره منشا ارز موردنیاز برای واردات خودرو بود، خاطرنشان کرد: پس از بررسی‌ها مقرر شد سازوکاری اندیشیده شود که منشا ارز مشخص و افرادی بتوانند خودرو وارد کنند که پیش از واردات، منشا ارز خود را به بانک مرکزی اعلام کنند.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی گفت: دومین ایراد شورای نگهبان درج عبارت «تصویب سایر مقررات برعهده وزارت صمت است» در مصوبه قبلی بود که مقرر شد وزیر صمت دستورالعمل‌ها در رابطه با این موضوع را تعیین کند.

حسینی کیا تصریح کرد: شورای عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام براساس بند ۲ اصل ۱۱۰، این مصوبه را مخالف برخی سیاست‌های کلی نظام دانست بنابراین در کمیسیون صنایع و معادن راهکارها و سازوکارهایی پیش‌بینی شد که این ایراد نیز برطرف شود. در نتیجه مقرر شد تعیین تکلیف موضوع در جلسات آتی کمیسیون انجام شود.

سه شنبه 13 مهر 1400  2:35 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها