0

گردآوری تجربیات فرشته طائرپور ارزشمند است

 
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 158650
محل سکونت : ▂▃▄▅▆▇█Tabriz█▇▆▅▄▃▂

گردآوری تجربیات فرشته طائرپور ارزشمند است

گردآوری تجربیات فرشته طائرپور ارزشمند است

گردآوری تجربیات فرشته طائرپور ارزشمند است

تهران- ایرنا- مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، با بیان اینکه زنده‌یاد فرشته طائرپور از هنرمندان شریف و خستگی ناپذیری بود که همواره دغدغه دفاع از حقوق اهالی سینما را داشت، گفت: گردآوری خاطرات و تجربیات طائرپور اقدام مهمی است که می‌تواند از سوی خانواده وی پیگیری شود.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، سیدمجید پوراحمدی در دیدار با خانواده زنده یاد فرشته طائرپور که با حضور غزل شاکری، فرزند و منوچهر شاهسواری همسر این هنرمند برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره این سینماگر، گفت: زنده‌یاد فرشته طائرپور از هنرمندان شریف، پرتلاش و خستگی ناپذیری بود که همواره دغدغه دفاع از حقوق اهالی سینما را داشت. مطمئناً فقدان این هنرمند دلسوز و مدافع پرتلاش، ضربه ای سنگین بر پیکره سینمای ایران بود.

وی خاطر نشان کرد: زنده‌یاد طائرپور در حوزه سینمای کودک و نوجوان، سینمای اجتماعی و فعالیت های صنفی اقدامات شایانی را انجام داد که دستاوردهای ایشان می تواند الگویی برای نسل جوان سینماگر کشور باشد. گردآوری خاطرات و تجربیات زنده یاد طائرپور اقدام مهمی است که از سوی خانواده ایشان می تواند پیگیری شود.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با ابراز تأسف از درگذشت چهره های فرهنگی و هنری در دوران شیوع کرونا گفت: زنده یاد طائرپور تا آخرین روزهای زندگی برای واکسیناسیون هنرمندان تلاش کرد. امیدوارم با تکمیل چرخه واکسیناسیون دیگر شاهد از دست دادن هموطنان در اثر این بیماری نباشیم.

پوراحمدی در خصوص پیگیری دغدغه های صنفی این هنرمند قول مساعد داد و عنوان کرد: صندوق اعتباری هنر در کنار صنوف فرهنگی و هنری پیگیرپیشنهادات و نقطه نظرات آنهاست.

فرشته طائرپور تهیه کننده و از فیلم‌نامه نویسان سینمای ایران صبح ۲۶مردادماه، به دلیل ابتلا به کرونا در سن ۶۹ سالگی از دنیا رفت.

 

دیدار صمیمانه مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با جهانبخش سلطانی

همچنین مدیرعامل صندوق اعتباری هنر همچنین با جهانبخش سلطانی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون دیدار و گفت‌وگو کرد.
سیدمجید پوراحمدی در این دیدار که در صندوق اعتباری هنر انجام شد، درباره برنامه‌های خود در خصوص  تدوین برنامه های نوین حمایتی این صندوق با هم اندیشی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه  گفت.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تجلیل از چندین دهه حضور فعالیت ارزشمند این بازیگر پیشکسوت گفت: پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر جز مهمترین سرمایه های اجتماعی هستند و باید نقش مشورتی بیشتری در ترسیم نقشه راه ساختارهای فرهنگی کشور داشته باشند.
وی در ادامه افزود: صندوق اعتباری هنر با هدف حمایت از فعالان فرهنگی و هنری تأسیس شده است و ما مصمم هستیم در دوره جدید فعالیت صندوق با هم اندیشی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه کشور نقشه راه را ترسیم و خدمات حمایتی را گسترش دهیم. از این رو جلسات مستمر با هنرمندان و صنوف تخصصی درراستای تبادل دیدگاه و بهره گیری از تجربیات خبرگان حوزه های مختلف فرهنگی و هنری کشور برنامه ریزی شده است.

گردآوری تجربیات فرشته طائرپور ارزشمند است


رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر  خدمت به جامعه فرهنگ و هنر کشور را فرصتی مغتنم دانست و گفت: نگاه ما در راستای ارتقای کیفیت خدمات رسانی، خودکفایی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه در همه بخش ها و ساماندهی زیرساخت های اقتصاد فرهنگ و هنر با همراهی تمامی فعالان این عرصه است.
در این دیدار جهانبخش سلطانی نیز ضمن قدردانی از تلاش های مدیر عامل صندوق اعتباری هنر به ارائه مشکلات موجود در این عرصه، وضعیت هنرمندان پیشکسوت و لزوم رسیدگی به آنها پرداخت و گفت: توجه به دغدغه ها و حل مشکلات معیشتی هنرمندان بسیار ضروری است. بسیار خرسندم که اراده ای برای حل مشکلات آنها وجود دارد.

 

 
سه شنبه 13 مهر 1400  12:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها