0

مزایای استفاده از جاوا در برنامه نویسی اندروید

 
pooyaghaderi
pooyaghaderi
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1400 
تعداد پست ها : 5
محل سکونت : گیلان

مزایای استفاده از جاوا در برنامه نویسی اندروید

- جاوا همه کاره است و با همه سیستم عامل ها سازگاری دارد و می تواند با آن برنامه های زیادی از جمله در زمینه توسعه نرم افزار، برنامه های تلفن همراه و توسعه سیستم های بزرگ ساخت.  از سال 2019 ، 88 درصد از سهم بازار همه گوشی های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید هستند که با زبان جاوا در اندروید نوشته شده اند.

2- اندروید امروزه سیستم عامل بسیار محبوب تلفن های همراه است. میلیون ها برنامه اندرویدی در مارکت پلیس ها وجود دارد که با جاوا ساخته شده اند.

3- یک زبان برنامه نویسی شی گرا است و استفاده مجدد از کد به راحتی امکان پذیر است. در واقع مزیت اصلی استفاده از جاوا برای اندروید این است که مفاهیم OOPS (برنامه نویسی شی گرا) را ارائه می دهد و از مهارت بیشتری برخوردار است زیرا قابل توسعه ، مقیاس پذیری و سازگاری هستند.

4- برنامه نویسی جاوا اندروید به دلیل منبع باز بودن، با رشد برنامه های تلفن همراه سازگارتر است. این به شما امکان می دهد پروژه های مدولار و کد قابل استفاده مجدد ایجاد کنید. هنگام ایجاد برنامه های جاوا اندرویدی ، توسعه دهندگان وب و برنامه می توانند از کدهای منبع برای تغییر کدگذاری برنامه با توجه به پیش نیاز خود استفاده کنند.

5- جاوا یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است، به این معنی که کاملاً شبیه زبان انسان است. برخلاف زبانهای سطح پایین که از کد ماشین تقلید می کنند، زبانهای سطح بالا باید با استفاده از اسمبلر یا مترجم ترجمه شوند. این کار توسعه برنامه جاوا اندروید را ساده می کند و نوشتن ، خواندن و حفظ زبان را بسیار آسان تر می کند.

6- گزارش شده است که جاوا برای برنامه نویسی اندروید با ارائه 26،269 فرصت کار برای توسعه دهندگان، بر مهمترین بخش بازار تسلط دارد. این یعنی اگر جاوا بلد باشید دارای بازار کار خوبی است و می توانید درامدزایی زیادی داشته باشید.

7- در 20 سال  گذشته برنامه جاوا برای اندروید برجسته ترین زبان برای ساخت برنامه اندروید شده است.

برای خوندن ادامه مطلب می تونید به لینک زیر برید:

https://elecomco.com/android_cources/

شما چه مزایای دیگه ای می شناسید؟

یک شنبه 11 مهر 1400  1:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها