0

استقلال در مصاف با الهلال منفعل بود

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 8086
محل سکونت : اصفهان

استقلال در مصاف با الهلال منفعل بود

استقلال در مصاف با الهلال منفعل بود/ مدیران باشگاه از ناکامی تیم خجالت نمی‌کشند

مربی پیشین تیم استقلال اعلام کرد آبی‌پوشان ایران در دیدار با الهلال خواستند تا بازنده نباشند اما تفاوت فنی دو تیم به اندازه برتری نماینده عربستان بود.

استقلال در مصاف با الهلال منفعل بود/ مدیران باشگاه از ناکامی تیم خجالت نمی‌کشند

به گزارش گروه ورزش خبرگزاری آنا - ابراهیم طالبی، اگر فوتبال ما نیز مثل خیلی چیزهای دیگرمان تافته جدا بافته از کل جهان نبود، بدون شک شمایل فوتبالمان نیز این قدر کج و معوج نبود. وقتی بناست تیمی به‌عنوان نماینده کشورش در رقابت‌های قاره‌ای شرکت کند نه تنها استخوان‌بندی خود را حفظ می‌کند، بلکه با به خدمت گرفتن چند بازیکن خوب در راستای تقویت قدرت تیمی‌اش گام برمی‌دارد.

با نگاهی به وضعیت استقلال که در میان تیم‌های ایرانی بیشترین قهرمانی را در قاره آسیا کسب کرده دچار بهت و حیرت می شویم چون نه تنها اقدام لازم برای تقویت تیم صورت نگرفته بلکه چند بازیکن کلیدی هم جدا شده‌اند و در چنین حالتی هوادار عاشق را که با یاد تیم محبوبش اسیر خوش خیالی است منتظر برتری تیمش بر الهلال می‌شود که تمامی آیتم‌های لازم را برای افزایش قدرت رعایت کرده است. استقلال در بدترین شرایط مالی، بدون یک بازی تدارکاتی مفید و هزار مشکل به این دیدار مهم در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا فرستاده شد و الهلال با بهترین اردوی اروپایی و با انجام چند بازی رسمی که باعث ایجاد هماهنگی میان بازیکنانش شده بود.

یقین دارم احمد مددی و دوستانش هیچ شرم و خجالتی از این ناکارآمدی و ناتوانی ندارند، چراکه این‌ها در دسته بیگانگان قالب شده به فوتبال ایران و باشگاه استقلال هستند. از همان دقایق ابتدایی بازی کاملاً ‌آشکار بود فرهاد مجیدی چه برنامه‌ای برای بازی تیمش مقابل الهلال عربستان طراحی کرده است. آنچه پیوسته در فوتبال به خصوص بازی‌های حذفی یا بازی‌های مهم امری آشکار است، یک تیم به دنبال به دست آوردن چیزی است، مثلاً کسب پیروزی و تیمی که بازیکنانش به دنبال ایجاد مانع برای نرسیدن حریف به آنچه می‌خواهد است بخت کمتری برای رسیدن به مقصود خود دارد.

به عبارتی از همان ابتدای بازی الهلال البته با توجه تفاوت کیفیت بازیکنانش نسبت به استقلال تیم فعال و عمل کننده زمین بود که با استراتژی و برنامه بردن بازی وارد زمین شده بود و استقلال تیم منفعل زمین که نقش عکس‌العمل کننده داشت و با استفاده از بازیکنان جوان، دونده و پرتلاش می‌خواست از یکسو مانع بازی‌سازی مدافعین برای بازیکنان تهاجمی خطرناک خود شوند و از سویی دیگر با توجه به نقاط ضعفی که مدافعان الهلال داشتند امیدوار به این یا آن شانس باشد.

در نیمه اول سهم الهلال ۶۴ درصد در مقابل ۳۶ درصد استقلال از بازی بود و یک گل و تیم برتر نیمه اول بود. در نیمه دوم استقلال بازیکنان با تجربه‌ای چون بابک مرادی و امین قاسمی نژاد و آرمان رمضانی را به زمین آورد و حداقل برای فرار از شکست سعی در انجام بازی هجومی‌تری کرد. حتی موفق به ایجاد شانس‌هایی شد ولی باز هم تیم برتر زمین الهلال بود که بازیکنانش روان‌تر و سریع‌تر با هم بازی می‌کردند و خط و ربط‌ها در بازی آنها بهتر مشخص بود و توانستند با کاری سریع، حساب شده و ترکیبی گل دوم خود را نیز به ثمر برسانند.

در نهایت باید گفت تیم بهتر زمین الهلال عربستان بود که با بازی منطقی و برتر خود دو گل زد و اگر می‌خواست توان زدن گل‌های بیشتری را نیز داشت. شاید دلیل ناراحتی برخی هواداران الهلال که از عملکرد لئوناردو ژاردیم سرمربی تیمشان هم بازی محتاطانه بود و آنها انتظار داشتند تیمشان به دو گل بسنده نکند. البته نمی‌توانستیم انتظار بیشتری از این بازی و شاگردان فرهاد مجیدی داشته باشیم. آنها دویدند، همه توان خود را به کار گرفتند، مردانه جنگیدند ولی تفاوت دو تیم در مقیاس فنی به اندازه پیروزی الهلال بود.

 

من معتقدم فرهاد مجیدی و شاگردانش مسبب اصلی این شکست نیستند باید از آنهایی انتقاد کرد که با گماردن مدیران ناکارآمد سال‌هاست بدترین ضربات را به جایگاه پرافتخارترین باشگاه ایران در آسیا وارد کرده‌اند. البته بنده از مجیدی گله‌مند هستم که چگونه راضی شده با مدیران ناتوان استقلال که با از دست دادن بازیکنانی چون مهدی قایدی، شیخ دیاباته، هروویه میلیچ، محمد نادری، مسعود ریگی و حتی فرشید اسماعیلی تیمی که از گروه مرگ صعود کرده بود را به تیمی معمولی و درجه دو تبدیل کنند. بازیکنان جذب شده به جز امین قاسمی نژاد که شاید در آینده بتواند بازیکن بزرگی در تیم استقلال شود توانایی کیفیت نمایش مقتدرانه فوتبال را ندارند و ممکن است در برابر برخی تیم‌های داخلی آنها به درد تیم بخورند اما در بازی با تیم‌های مدعی لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا در فصل آینده نباید توقع خاصی از چنین نفراتی داشت.

چهارشنبه 24 شهریور 1400  9:54 AM
تشکرات از این پست
mansoor67
mansoor67
mansoor67
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 3411
محل سکونت : اصفهان

پاسخ به:استقلال در مصاف با الهلال منفعل بود

برای تیم خوب استقلال بهترینها را آرزو دارم

چهارشنبه 24 شهریور 1400  12:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها