0

بررسی رویه آنتی ، دانه بلند ، کوتاه و متوسط

 
moohseen
moohseen
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1394 
تعداد پست ها : 5

بررسی رویه آنتی ، دانه بلند ، کوتاه و متوسط

۱۴خرداد

در این مقاله انواع رویه آنتی ، دانه بلند ، کوتاه و متوسط بررسی میشود و اینکه کدام روی برای کدام سبک از بازی مناسب است.

چگونه رویه مناسب خود را انتخاب کنیم؟

تازه واردها و افرادی که برای اولین بار قصد دارند از این نوع رویه ها استفاده کنند برای انتخاب بهترین گزینه کار مشکلی دارند مگر آنکه ایده روشنی از آن چیزی که میخواهند داشته باشند. در این مقاله خیلی وارد بحث فنی نمیشویم و ویژگی های کلی هر کدام از رویه های آنتی ، دانه کوتاه ، بلند و معمولی را مورد بررسی قرار میدهیم و به سبک مناسب هرکدام از این رویه ها میپردازیم.

رویه های دانه کوتاه برای چه کسانی مناسب است؟

اگر از رویه های عادی استفاده میکنید بازی کردن با رویه های دانه کوتاه برای شما آسان است. این رویه ها همانند رویه های معمولی هستند با پیچ کمتر و نسبت به رویه های دانه دار بیشترین پیچ را ایجاد میکنند. آنها همچنین با استفاده از ضربه زدن پیچ حریف را خنثی میکنند و برای افراد دفاعی و حمله ای کاربرد دارند. افراد تهاجمی میتوانند با کاهش پیچ روی تاپ اسپین حریف روی این ضربات حمله کنند مانند بازیکن سوئدی ماتیاس فالک رنک ۷ جهانی سال ۲۰۱۹ که از رویه Yasaka Rakza PO  استفاده میکند. همچنین بازیکنان دفاعی میتوانند برای کات کشیدن از آن استفاده کنند.

رویه ژیوم وگا spo

وگا پرو spo نیز یک رویه دانه کوتاه از شرکت ژیوم میباشد.

رویه های دانه متوسط

طول دانه های این رویه ها بین دانه کوتاه و دانه بلند است و همین طول باعث تفاوتش با آنها میباشد. استفاده از این رویه های سخت تر از همه میباشد زیرا نیازمند سبک بازی خاصی است. و اگر برای اولین بار است که از رویه های دانه دار استفاده میکنید گزینه مناسبی نیست. رویه دانه متوسط نیز مانند دانه کوتاه پیچ را خنثی میکند و به اصطلاح توپ مرده سمت حریف میفرستد که باعث میشود ضربات حریف بیشتر به تور برخورد کند. هنگام استفاده از این رویه باید در نقطه اوج به توپ ضربه بزنید مگر در حرکات دفاعی. بیشتر افراد حمله ای از رویه های دانه متوسط استفاده میکنند مانند AI Fukuhara  البته بازیکنان دفاعی برای بلاک کردن و ایجاد توپ مرده نیز از این نوع رویه استفاده میکنند.

رویه های دانه بلند

اول از همه این نوع از رویه فقط مخصوص دریافت سرویس های سخت نیست! و نباید برای پوشاندن نقاط ضعف از آن استفاده کرد! رویه های دانه بلند تنوع زیادی دارند و شامل انواع دفاعی و حمله ای هستند. هر بازیکن با توجه به سبک بازی باید رویه مخصوص به خود را استفاده کند. بازیکنانی که تازه شروع میکنند باید از رویه ای مانند باترفلای فینت لانگ ۲ استفاده کنند زیرا کمی از هر ویژگی را دارا میباشد. همچنین ژیوم وگا LPO اسفنج ضخیم تری دارد و برای بلاک و حمله مناسب است.

بسته به سبک بازی خود میتوانید رویه دانه بلند مخصوص خود را انتخاب کنید. اگر بازی شما سبک دفاعی است مثلا کات کشیدن و بلاک کردن گزینه مناسب برای شما OX (بدون اسفنج) و یا ضخامت .۶mm  میباشد. و اگر بازیکن تهاجمی هستید ضخامت ۱ میلی متر ایده آل است. دانه بلند ها بسیار فریبنده هستند و پاسخ به ضربات آنها برای بازیکنان تازه کار دشوار است همچنین بازیکنان حرفه ای نیز اگر پیچ را به درستی متوجه نشوند به اشتباه می افتند. و علت این است که این رویه ها میتوانند پیچ را معکوس کنند ، آن را خنثی کنند و سرعت توپ را کم کنند و ریتم حریف را بر هم بزنند. حتی در مواردی نوع پیچ به صورت تصادفی اجرا میشود.

رویه های آنتی اسپین

زمانیکه استفاده از یک رنگ در هر دو طرف راکت قانونی بود رویه های Anti Spin  محبوبیت بالایی داشتند بعد از غیر قانونی شدن این کار از محبویت رویه های انتی کاسته شد. معمولا از این رویه برای بلاک کردن استفاده میشود. اگر توپ پیچ رو یا زیر داشته باشد رویه آنتی با یک ضربه پیچ را از بین میبرد. این رویه بهترین مورد برای ایجاد توپ مرده(پیچ و سرعت کم) است.

Butterfly Super Anti  و Yasaka Anti Power رویه های آنتی محبوبی هستند.

باترفلای سوپر آنتی super anti

چهارشنبه 10 شهریور 1400  12:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها