0

داور ترک مبارزه کاراته گنج زاده و حریف عربستانی

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 21698
محل سکونت : اصفهان

داور ترک مبارزه کاراته گنج زاده و حریف عربستانی

داور ترک مبارزه کاراته گنج زاده و حریف عربستانی: به من گفتند با چاقو خانواده ات را قطعه قطعه می کنیم

داور ترک مبارزه کاراته گنج زاده و حریف عربستانی
 
دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۸

آخرین مبارزه کاراته در المپیک توکیو به یکی از پرحاشیه ترین رویدادهای تاریخ المپیک تبدیل شده است.

سجاد گنج زاده کاراته کای ایران به مدال طلا در دسته +75 کیلوگرم کاراته در المپیک 2020 توکیو رسید. او در مبارزه فینال مقابل طارق حامدی از عربستان از نظر امتیاز عقب بود اما گنج زاده به دلیل ضربه غیرمجاز حریف خود دچار بیهوشی شد تا کاراته کای عربستانی دیسکالیفه شود. عربستان در آستانه اولین مدال طلای تاریخ خود در المپیک قرار داشت اما با تصمیم اوگور کوباش داور اهل ترکیه، سجاد گنج زاده به مدال طلا رسید.

مردم عربستان نمی توانند با این موضوع کنار بیایند چون هرگز تا این اندازه به اولین مدال طلا و شنیدن سرود ملی خود در المپیک نزدیک نشده بودند. پس از این مبارزه، صفحه داور ترک در اینستاگرام مورد هجوم گسترده کاربران عرب قرار گرفت. دامنه توهین ها به این داور به حدی گسترده بود که او مجبور شد کامنت های اینستاگرام خود را ببندد و به طور کامل اکانت خود در توییتر را غیرفعال کند. کوباش با انتشار پیامی در اینستاگرام نوشت:

تا کنون در زندگی خود چنین چیزی ندیده بودم. برخی افراد با توهین های نژادی به سراغ من آمدند. من بر ضد کشوری دیگر و به خصوص کشوری که رابطه خوبی با آنها داریم، هرگز چنین پیام هایی به اشتراک نمی گذارم. اخیرا پیام هایی به نام من بر ضد کشوری خاص (عربستان) منتشر شد که بدون شک دروغ و ساختگی بود. ورزش در نگاه من یعنی عشق، دوستی و آرامش.

این داور ترک در مصاحبه با TRT نیز گفت:

به من گفتند تو را در فرودگاه به قتل می رسانیم و به محض رسیدن به ترکیه، کارت تمام است. خانواده ات را هم پیدا می کنیم و آنها را نیز می کشیم. با چاقو، آنها را قطعه قطعه می کنیم. این رفتارها در ورزش جایی ندارد. در همه حساب های خود در شبکه های اجتماعی مورد هجوم قرار گرفتم. به من فحاشی می کردند و مجبور شدم حساب خود در توییتر را ببندم. افرادی که نتوانسته بودند به حساب های من در شبکه های اجتماعی دسترسی پیدا کنند، برای همسر و فرزندانم پیام های تهدیدآمیز نوشتند. من داور هستم و باید قوانین را اجرا کنم. 2 پزشک و 5 داور این تصمیم را گرفتند و من فقط آنرا اعلام کردم. 

سه شنبه 19 مرداد 1400  7:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها