0

لحظه به لحظه با ایرانی ها در روز پایانی المپیک

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 23164
محل سکونت : اصفهان

لحظه به لحظه با ایرانی ها در روز پایانی المپیک

یورش دو کاراته کا به سوی سکوی تاریخی توکیو

لحظه به لحظه با ایرانی ها در روز پایانی المپیک

دو کاراته کای ایرانی در روز آخر المپیک توکیو برای کسب مدال روی تاتامی رفته اند.

 

به گزارش "ورزش سه"، در شرایطی که کاروان ایران در تمامی رشته ها به کار خود پایان داده و تاکنون 2 طلا، 2 نقره و 2 برنز کسب کرده، در روز پایانی دو کاراته کای پرامید ایران به مصاف رقبای خود در المپیک توکیو رفته اند. 


حمیده عباسعلی در وزن مثبت 61 کیلوگرم بانوان با کاراته کاهایی از کشورهای چین، مصر، الجزایر و سوئیس همگروه است و بعد از اینکه با تمامی این حریفان رقابت کند، دو نفر برتر این گروه به نیمه نهایی راه پیدا می کنند. 

 

گروه دوم وزن مثبت ۶۱ کیلوگرم بانوان :
۱. حمیده عباسعلی از ایران
۲. گانگ لی از چین
۳. فریال عبدالعزیز از مصر
۴. لامیا ماتوب از الجزایر
۵. الینا کوئرچی از سوئیس


سجاد گنج زاده در وزن مثبت 75 کیلوگرم رقبایی از کشورهایی کانادا، آمریکا، کرواسی و عربستان پیش رو خواهد داشت و باید با 4 مبارزه سخت در مرحله گروهی انجام دهد. گنج زاده در صورت رقم زدن دو یا سه پیروزی در دور گروهی می تواند راهی نیمه نهایی شود.

تبلیغات

فروش ویژه ارزان ترین قطعات کامپیوتر

 

فروش ویژه ارزان ترین قطعات کامپیوتر

فروش ویژه ارزان ترین قطعات کامپیوتر

فروش ویژه ارزان ترین قطعات کامپیوتر

 

 

گروه دوم وزن مثبت 75 کیلوگرم مردان:
۱. سجاد گنج زاده از ایران
۲. دانیل گایسینسکی از کانادا
۳. بریان ایر از امریکا
۴. ایوان کوویچ از کرواسی
۵. طارق حمدی از عربستان


دو کاراته کای ایرانی در صورت صعود به نیمه نهایی مدال خود را قطعی می کنند و در آن صورت برای کسب مدال خوشرنگ تر تلاش خواهند کرد. 


این اولین حضور کاراته در تاریخ المپیک به حساب می آید و در صورت کسب هر مدالی از سوی این دو کاراته کا که جزو عنوان داران جهان هستند، یک اتفاق تاریخی رخ خواهد داد.

 

در ادامه نتایج لحظه به لحظه دو کاراته کای ایرانی در روز پایانی المپیک توکیو را می خوانید:

 


 

12:13: حمیده عباسعلی تا دقایقی در آخرین مبارزه خود در گروه دوم به مصاف گانگ لی از چین می رود و در صورت برتری قطعا صعود خواهد کرد. کاراته کای ایرانی فعلا بعد از رقیب سوییسی در رده دوم گروه قرار دارد، اما برای اینکه وارد اماواگرهای جدولی نشود، باید سومین برد خود را برابر کاراته کای چینی کسب کند تا احتمالا به عنوان صدرنشین به نیمه نهایی برسد.

 


 

12:05: پس از مصدومیت کاراته کای ایتالیایی در دیدار با نماینده ترکیه، به علت اینکه روی تاتامی خون ریخته شده بود، آن بخش از تاتامی توسط مسئولان برگزاری تعویض شد. این اتفاق باعث شد تا چند دقیقه ای مسابقات متوقف شود.

 

لحظه به لحظه با ایرانی ها در روز پایانی المپیک

 


 

لحظه به لحظه با ایرانی ها در روز پایانی المپیک

 

11:56: حمیده عباسعلی در سومین مبارزه خود مقابل فریال عبدالعزیز از مصر قرار گرفت. در شرایطی که در همان ابتدای کار کاراته کای مصری توانست با یک ضربه پا و امتیاز ایپون سه امتیاز پیش بیفتد، در ادامه عباسعلی که چیزی برای از دست دادن نداشت توانست این امتیازات را جبران کند. بار دیگر و بعد از تساوی 3-3 این عبدالعزیز بود که همان صحنه اول را تکرار کرد و سه امتیاز دیگر هم گرفت. حدود یک دقیقه به پایان کار باقی مانده بود و عباسعلی در آستانه شکست قرار داشت، اما ضربه پای او نیز به سر حریف اصابت کرد تا نتیجه 6-6 شود. با اینکه در شرایط برابر هم حریف مصری برنده بود، عباسعلی با یک ضربه پای دیگر و گرفتن امتیاز ایپون در فاصله کوتاه باقی مانده تا پایان مبارزه 9 بر 6 پیش افتاد. تلاش عبدالعزیز در ثانیه های پایانی هم فقط یک امتیاز در پی داشت تا حمیده عباسعلی 9 بر 7 برنده این مبارزه حساس شود.

 


 

11:20: با اینکه عباسعلی می توانست با ثبت دومین برد، صعود خود را از این گروه تا حدودی قطعی کند، شکست بدموقع و سنگینی را متحمل شد. حالا می توان گفت کاراته کای ایرانی محکوم به شکست فریال عبدالعزیز از مصر در سومین مبارزه خود خواهد بود وگرنه کار برای رسیدن به نیمه نهایی به اماواگر کشیده می شود.

 

لحظه به لحظه با ایرانی ها در روز پایانی المپیک

 


 

11:11: حمیده عباسعلی در گام دوم برابر الینا کوئرچی از سوئیس، قهرمان اروپا قرار گرفت و در شرایطی که در دو دقیقه ابتدایی سعی می کرد بازی را کنترل کند، اولین امتیاز به حریف رسید. در ادامه نیز تلاش کاراته کای ایرانی برای جبران یک امتیاز بی نتیجه بود و هنگامی او که زمین افتاده بود، کوئرچی توانست با یک ضربه امتیاز ایپون را از آن خود کند و سه امتیاز دیگر را به دست بیاورد. در نهایت عباسعلی 4 بر صفر بازنده این مبارزه شد تا فعلا با یک برد و یک باخت به کار خود در جدول ادامه دهد.

 


 

10:52: حمیده عباسعلی که با فواصل کوتاهی مبارزه های خود در مرحله گروهی برگزار می کند، بعد از ثبت اولین برد به این شکل در آغوش مربی خود(سمانه خوش قدم) قرار گرفت و به استقبال رقیب سوییسی رفت که او نیز یک برد را قبل از این به دست آورده است.

 

لحظه به لحظه با ایرانی ها در روز پایانی المپیک

 


 

10:31: مسئولان کاروان ایران در روز پایانی در سالن کاراته جمع شده اند و امیدوارند تا ایران از رشته کاراته صاحب مدال های خوشرنگی شود تا در جدول توزیع مدال ها نیز چند پله صعود داشته باشد. به نظر می رسد فقط مدال طلا می تواند باعث صعود چند پله ای رتبه کاروان ایران شود.

 

لحظه به لحظه با ایرانی ها در روز پایانی المپیک

 10:24: حمیده عباسعلی بعد از استراحت در دور نخست، در اولین مبارزه خود مقابل لامیا ماتوب از الجزایر ایستاد که قهرمان آفریقا به حساب می آمد. کاراته کای ایرانی با نمایشی خوب و دلپذیر و ثبت دو امتیاز وازاری توانست 4 بر صفر این مبارزه را پیروز شود تا گام محکمی را بردارد. عباسعلی تا دقایقی دیگر در دومین مبارزه خود روی تاتامی خواهد رفت.

 

لحظه به لحظه با ایرانی ها در روز پایانی المپیک

  • کاراته
  •  
  • المپیک 2020 توکیو
شنبه 16 مرداد 1400  12:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها