0

🌼 کسي که رابطه نامشروع داشته ...

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 23367
محل سکونت : اصفهان

🌼 کسي که رابطه نامشروع داشته ...

اخلاق و عرفان_مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

🌼 پرسش:
کسي که رابطه نامشروع داشته والان به سني رسيده که فهميده کارش اشتباه بوده وپشيمون باشه وتاالان نمازنميخونده ازخداطلب بخشش کنه ونمازبخونه خداازگناهش چشم پوشي ميکنه؟
🌸☘️☘️☘️☘️☘️🌸
🌼 پاسخ:
سلام علیکم
خدای متعال وعده داده است همه گناهان را می بخشد. و به خصوص نیز بر رابطه نا مشروع تاکید کرده است که در عین حالی که گناه بسیار بزرگی است اما قابل بخشودن. در سوره مبارکه فرقان آمده است:  ديگر از صفات مؤمنين آن است که زنا نمى‏كنند. هر کس آن را انجام دهد مجازات سختی خواهد دید. روز قيامت، عذابش دو چندان شده و در حال ذلت و خوارى در آن عذاب مخلد بوده از آنجا خارج نخواهد شد، مگر اشخاصى كه توبه كنند و به خداوند تعالى ايمان بياورند و عمل صالح انجام دهند، خداوند تعالى گناهان اين اشخاص را تبدیل به ثواب گرداند خداوند تعالى اشخاص توبه كننده را بخشنده و رحم كننده است. هر كه از عمل قبيح خود توبه كند و عمل صالح انجام دهد در حقيقت آن شخص توبه كرده و به سوى خداوند رجوع كرده است.(1)
بنابراین تنها لازم است توبه کامل و درستی انجام شود که در این صورت خداوند گناهان را خواهد بخشید. توبه يك نوع انقلاب دروني و پشيمان شدن از ارتكاب به گناه است. توبة راستين و واقعي داراي چند ركن است: 1. پشیمانی از گناهان سابق 2. ترک گناه در حال حاضر 3. تصمیم بر ترک گناه در آینده 4. جبران گناهان 5. استغفار با زبان. از اركان مهم توبه، جبران گناه است و از اين جبران، در روايات به «كفارات» و «تكفير» تعبير شده است. کفاره یعنی جبران حق الله و حق الناسی که انسان با گناه خود ضایع کرده است. کفاره برخی از گناهان به طور خاص مشخص شده است مثل کفاره روزه خواری عمدی که گرفتن 60 روزه و یا اطعام 60 فقیر است. یا حقی را از کسی ضایع کردن که کفاره آن ادای آن حق و راضی کردن اوست. اما کفاره سایر گناهان جبران آن با انجام کار خیر است.
اما چه کار خیری مهم تر از نماز میتوان یافت. بنابراین نماز برای چنین فردی آغاز آشتی با خداوند و جبران کننده گناهان قبلی خواهد بود.
موفق باشید.
..................................
(1) فرقان، 68-71.


🌺
☘️🌺
🌺☘️🌺☘️🌺☘️

دوشنبه 11 مرداد 1400  1:03 PM
تشکرات از این پست
nargesza
دسترسی سریع به انجمن ها