0

چگونه کلمات زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟

 
englishzone
englishzone
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اسفند 1399 
تعداد پست ها : 3
محل سکونت : تهران

چگونه کلمات زبان انگلیسی را فراموش نکنیم؟

بسیاری از زبان آموزان با شروع یادگیری زبان انگلیسی به زودی یک سوال در ذهن خود دارند و این سوال این است که چگونه کلمات انگلیسی را فراموش نمی کنیم؟
اگر این سوال شما را نیز نگران می کند ، توصیه می کنم این مقاله را از سایت آموزش زبان آنلاین انگلیشدان را تا انتها بخوانید و با راهکارهای فراموش نشدن کلمات به زبان انگلیسی آشنا شوید و می توانید از دانش خود استفاده کنید و آن را در مکالمه خود به زبان انگلیسی استفاده کنید.


چگونه لغات انگلیسی را فراموش نکنیم؟ لغات مرتبط با یکدیگر را همزمان یاد بگیرید

یکی از دلایل فراموش کردن لغات انگلیسی، حتی پس از مدت کوتاهی، این است که ذهن شما برای یادگیری آن لغت به اندازه کافی درگیر نشده است.
 اگر به هنگام یادگیری فعالیت ذهنی افزایش یابد یادگیری بسیار عمیق‌تر اتفاق می‌افتد و مطالب مطالعه شده کمتر فراموش می شود.
 حال باید بدانیم که برای فعال‌تر کردن ذهن خود به هنگام یادگیری لغات انگلیسی باید چه کنیم؟
 بدین منظور شما باید سعی کنید تا به جای آنکه تک واژه ای را یاد بگیرید چند لغت و یا اصطلاحی که با یکدیگر ارتباط معنایی یا موضوعی دارند را کنار هم یاد بگیرید.
البته ممکن است بگویید که وقتی یک لغت را یاد می گیرم بعد از چند روز آن را فراموش می‌کنم؛ پس حتماً یاد گرفتن چند لغت سخت‌تر از این هم خواهد بود.
 اما خیر اینطور نیست! 
اگر بتوانید بین لغاتی که یاد می‌گیرید یک ارتباط برقرار کنید، مطمئن باشید که آن‌ها را دیرتر فراموش خواهید کرد. اگر هم می‌خواهید اصلاً آن‌ها را فراموش نکنید بهتر است از آنچه که یاد می‌گیرید در قالب جملات و یا یک داستان کوتاه برای خودتان استفاده کنید و به کار ببرید.
بسیاری از کتاب‌های آموزش لغات زبان انگلیسی هم هستند که به همین شیوه طراحی شده‌اند؛ به طور مثال کتاب‌های oxford word skills با سه سطح متفاوت مبتدی، متوسط و پیشرفته در دسترس هستند که هر درس آن‌ها مربوط به موضوع خاصی می باشد.
 توصیه می‌کنم اگر می‌خواهید بدانید که چگونه لغات انگلیسی را فراموش نکنیم حتماً این کتاب‌ها را مطالعه کنید‌‌.

بهترین راه فراموش نکردن لغات انگلیسی مرور کردن آن‌هاست 


یکی از مشکلات اصلی زبان آموزانی که شکایت دارند که لغات انگلیسی را به زودی فراموش می‌کنند این است که تصور می‌کنند صرفاً یادگیری لغات انگلیسی اهمیت بالایی دارد. 
اما خوب است بدانید که مرور کردن لغات نه‌تنها از یادگیری آن‌ها اهمیت کمتری ندارد بلکه می‌تواند نقش بسیار مهمی در تثبیت شدن آن‌ها در ذهن ما بگذارد. البته که مرور کردن هم قواعد خاص خود را دارد! به طور مثال اگر شما امروز چندین لغت زبان انگلیسی جدید را یاد می‌گیرید و پس از یک ماه به مرور آن‌ها می‌پردازید احتمالاً کمتر از یک‌چهارم آن‌ها را هم به خاطر نمی‌آورید.
 از سوی دیگر اگر تنها یک روز بعد از یادگیری لغت جدید به مرور آن بپردازید و دیگر فکر کنید که نیازی به این کار ندارید بازهم در اشتباهید.
برای این‌که بدانید چگونه لغات انگلیسی را فراموش نکنیم لازم است فواصل زمانی مشخصی را برای مرور لغات در نظر بگیریم
فرض کنید که امروز چندین لغت زبان انگلیسی را با شیوه‌ای که در مورد قبل ذکر کرده‌ایم یعنی شیوه موضوعی و مرتبط به هم یاد گرفته‌اید حال برای اولین مرور بهتر است که روز بعد را به اینکار اختصاص دهید. مرور دوم می‌تواند به سه روز بعد و مرور سوم هم به هفته آینده موکول شود.
اگر این سه جلسه مطالعاتی را به مرور لغات زبان انگلیسی که یاد گرفته‌اید اختصاص دهید خواهید دید که در جلسه چهارم که به فاصله یک ماه پس از اولین یادگیری می باشد، تقریباً تمام لغات را به خاطر می‌آورید و ازآن‌پس امکان فراموش کردن آن‌ها بسیار کم خواهد شد.  این از نظر انگلیشدان، مجری بهترین کلاس زبان آنلاین، بهترین راه است.

آموزش زبان انگلیسی راه‌ های متفاوتی دارد، آموزش لغات هم همینطور


در نهایت راهی که می توانم برای فراموش نکردن لغات انگلیسی از سوی آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی انگلیشدان به شما معرفی کنم این است که آموزش آن‌ها و یا مرور آن‌ها را صرفاً به یک دست‌نوشته لیستی از لغات و یا کتاب‌های لغت محدود نکنید.
 اگر شما یک لغت جدیدی را به هنگام تماشا کردن یک فیلم انگلیسی یاد بگیرید، مطمئن باشید که بعدها هم به علت داشتن یک تصویر ذهنی از آن فیلم یادآوری لغت برایتان بسیار آسان‌تر خواهد بود.
 فرض کنید که به هنگام مکالمه زبان انگلیسی با دوستان تان یک لغت جدیدی را می‌شنوید اگر همان لحظه از دوست خود معنی این لغت جدید را بپرسید و یا پس از این‌که مکالمه را انجام دادید در دیکشنری به دنبال آن بگردید بازهم احتمال فراموشی این لغت بسیار پایین می آید.
 روش‌های دیگری که برای یادگیری و یا حتی مرور لغات انگلیسی می‌توان پیشنهاد کرد این است که پادکست های زبان انگلیسی را گوش دهید و یا به مطالعه کتاب‌های زبان انگلیسی در حوزه‌ای که به آن علاقه دارید بپردازید.
به شما اطمینان می‌دهم که بکه ارگیری این روش‌ها نه‌تنها  شما را پاسخ سوالتان از این‌که چگونه لغات انگلیسی را فراموش نکنیم می‌رساند بلکه مسیر آموزش و یادگیری زبان انگلیسی را برای شما بسیار جذاب‌تر خواهد کرد.

منبع: آموزش آنلاین زبان انگلیسی انگلیشدان https://www.englishdon.ir/

چهارشنبه 30 تیر 1400  9:51 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها