0

حذف لباس کاروان ورزشی ایران

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 12153
محل سکونت : اصفهان

حذف لباس کاروان ورزشی ایران

انتقادهای گسترده باعث حذف لباس کاروان ورزشی ایران در مراسم افتتاحیه المپیک شد

 
 

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفته لباس انتخاب‌ شده برای کاروان ورزشی ایران در مراسم افتتاحیه المپیک، حذف شده و ورزشکاران با پوشش ورزشی در این مراسم شرکت می‌کنند.

کیانوش سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک گفته است که لباس انتخاب‌ شده برای کاروان ورزشی ایران در مراسم افتتاحیه المپیک به دلیل انتقادها و عدم اقبال عمومی، حذف شده و ورزشکاران با پوشش ورزشی در این مراسم شرکت می‌کنند.

خبرگزاری مهر گزارش داده است که وزارت فرهنگ و ارشاد و کارگروه کارگروه مد و لباس این وزارتخانه از دو سال پیش مشغول طراحی این لباس بودند اما لباس‌های رونمایی شده «با اقبال عموم همراه نبود» و «در راستای احترام به افکار عمومی» حذف شده‌اند.

این در حالی است که حمیدرضا قبادی، نماینده معاونت هنری وزارت ارشاد، پیشتر ضمن تشریح اقدامات صورت‌گرفته برای طراحی لباس کاروان ایران گفته بود این لباس‌ها حاصل بررسی بیش از چهار هزار طرح از دست‌اندرکاران صنعت پوشاک است که به دستش رسیده است.

سی و دومین دوره بازی‌های المپیک طی روزهای اول تا ۱۷ مردادماه در توکیو برگزار می‌شود و مراسم افتتاحیه این دوره بازی‌ها از ساعت ۱۵:۳۰ روز جمعه اول مرداد ماه (۲۳ جولای) آغاز می‌شود.

سوای مرغوبیت لباس‌ها، ناهمگون بودن لباس مردان و زنان کاروان نیز مغایر با همه کشورهایی است که در مراسم افتتاحیه رژه می‌روند.
بیشتر در این باره:

لباس کاروان ورزش ایران در المپیک؛ «نامرغوب و اسباب تاسف»

کاروان ایران طبق پروتکل‌های مورد تاکید برگزارکنندگان بازی‌ها با ۱۰ ورزشکار در هر دو بخش مردان و زنان که صمد نیکخواه بهرامی و هانیه رستمیان، پرچمداران کاروان، هم شامل آنها هستند، همراه با نصرالله سجادی، سرپرست کاروان، در مراسم افتتاحیه و رژه شرکت خواهد کرد.

کاروان ایران با ۶۶ ورزشکار درسی و دومین دوره بازی‌های المپیک که طی روزهای اول تا ۱۷ مردادماه در توکیو برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

در مراسم بدرقه ورزشکاران اعزامی ایران به المپیک توکیو، از لباس رسمی کاروان رونمایی شده بود و تصاویر لباس‌ها، بلافاصله حجم بی سابقه‌ای از انتقادات رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی را در پی داشت.

تشکیل کارگروه مد و لباس با همکاری وزارت ارشاد، همچنین فراخوان به متخصصین برای انتخاب بهترین طرح، از جمله خبرسازی‌های رضا صالحی امیری رئیس کمیته المپیک جمهوری اسلامی ایران بود اما کیفیت محصولات نهایی تولید شده زیر نظر این کارگروه، حتی نسبت به دوره‌های پیشین ضعیف‌تر است.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر و سایت رادیو فردا/ف.ق/ر.ح
سه شنبه 29 تیر 1400  11:24 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها