0

9 فیلم تاثیر گذار یک دهه اخیر

 
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 7531
محل سکونت : اصفهان

9 فیلم تاثیر گذار یک دهه اخیر

9 فیلم تاثیر گذار یک دهه اخیر

تاثیر گذارترین فیلم ها همیشه فیلم هایی نیستند که در گیشه فروش بیشتری دارند، فیلمهای موجود در این لیست چه آنها را دوست داشته باشیم یا نه پا را فراتر از دنیای سرگرمی گذاشته و یک فرهنگ سازی یا تغییر در ساختار سینما داشته که حتی باعث برانگیختن یک موج سیاسی و اجتماعی شده است.

American Sniper 2014

9 فیلم تاثیر گذار یک دهه اخیر

درام کلینت ایستوود درباره زندگی و مرگ تک تیرانداز Navy SEAL ، کریس کایل ، که در کریسمس سال 2014 منتشر شد ، در صدر پرفروش ترینهای جدول گیشه های داخلی آن سال بود.

محبوبیت این فیلم، هالیوود یکپارچه لیبرال را به چالش کشید و قطبی بودن مخاطبان آمریکایی را نشان داد.

The Avengers 2012

9 فیلم تاثیر گذار یک دهه اخیر

تا قبل از این فیلم قهرمانان کتابهای کمیک اینقدر پر سر و صدا نبودند. اما The Avengers ، که پس از کسب اجازه از دیزنی توسط مارول استودیو منتشر شد ، یک اتفاق و موفقیت بزرگ بود که باعث تسلط مارول بر سینمایی جهان شد.

Blackfish 2013

9 فیلم تاثیر گذار یک دهه اخیر

 

هدف از ساخت بسیاری از مستندها افزایش آگاهی از یک مسئله در جهان است. گابریلا کووپرتوایت در این فیلم مستند سوءاستفاده از نهنگ های اورکا در SeaWorld را به تصویر میکشد که باعث برانگیختن احساسات عمومی دوستداران محیط زیست و تغییر رفتار شرکت ها و حتی قانون شد.

Bridesmaids 2011

9 فیلم تاثیر گذار یک دهه اخیر

تصویر تکان دهنده عروس مایا رودولف که لباس عروسی اش را خاکی کرده بود ، روشن ساخت که کمدی کارگردان پل فیگ که توسط ستاره آن ، کریستن ویگ و آنی موموولو نوشته شده است - فقط عکس عروسی خندان و بیمارگونه نبود. شیشه تابویی که در سراسر جهان شکل گرفته بود، اینکه زنان نمی توانند خنده دار باشند شکست. بله ، آنها می توانند ، فقط از ملیسا مک کارتی بپرسید ، که چگونه به یکی از معدود کمدینهای زن و از ستاره های واقعی فیلم یک دهه اخیر تبدیل شد.

Frozen 2013

9 فیلم تاثیر گذار یک دهه اخیر

هنگامی که السا در موسیقی انیمیشن دیزنی آهنگ "Let It Go" را خواند تنها ادعای قدرت صدای خود را نکرد ، بلکه مخاطبین زن خود را فراخواند که خود یکی از بزرگترین داستانهای یک دهه اخیر در صنعت فیلم سازی است. این شخصیت به "Frozen" به یکی از پردرآمدترین نسخه های انیمیشن تاریخ ، کمک کرد تا سنت پری دیزنی را برای نسل جدید احیا و تجدید نظر کند.

Get Out 2017

9 فیلم تاثیر گذار یک دهه اخیر

فیلم هنری جردن پیل ژانر درخشانی است که نمونه بارز موج جدید در سینمای ترس و همچنین موج شدید نژادپرستی که با پایان دوره ریاست جمهوری اوباما و روی کار آمدن ترامپ به ریاست جمهوری در ایالات متحده به وجود آورده است. که نشانه های ناامید کننده ای از روزگار آمریکا و آمیزه ای از طنز و ترس و وحشت آنقدر مهیج است که نمی توان گفت که کدام یک بود.

The Hunger Games: Catching Fire 2013

9 فیلم تاثیر گذار یک دهه اخیر

قسمت دوم در حق رای دادن بر اساس Y.A سوزان کالینز است. این فیلم سریالی وضعیت جنیفر لارنس را به عنوان یک ستاره جهانی فیلم تأیید کرد و - با "Frozen" ، یکی دیگر از پربازدیدهای آن سال دوباره قدرت زنان در گیشه را تأیید کرد. "Catching Fire" همچنین به اولین فیلم با هدایت یک کارگردان زن تبدیل شد که در مدت زمان بسیار طولانی ، در سالن باکس آفیس داخلی قرار گرفت. محبوبیت پسران و دختران ، Katniss Everdeen نوع جدیدی از آرکتیپ های فرهنگ پاپ ، یک شورشی و یک جنگجو بود نه یک شاهزاده خانم.

Okja 2017

9 فیلم تاثیر گذار یک دهه اخیر

فیلم بونگ جون هو در مورد یک دختر و فوق العاده و خوک اصلاح شده ژنتیکی وی ، نسخه Netflix بود که صنعت فیلم سازی را تکان داد و باعث شکاف بیشتر اختلاف بین صفحه های بزرگ و کوچک شد. اولین حضور آن در جشنواره کن 2017 بحث و گفتگو در مورد جایگاه نتفلیکس در سینما را آغاز کرد که همچنان به خشم خود ادامه می دهد. در عوض ، جایگاه سینمایی خود بونگ ، برعکس ، فقط غیرقابل انکار است. دو سال بعد ، او با "Parasite" به کن بازگشت و جایزه برتر را بدست آورد.

Star Wars: The Force Awakens 2015

9 فیلم تاثیر گذار یک دهه اخیر

 

حق رای دادنی که اکنون بخشی از امپراتوری دیزنی است ، با J.J. آبرامز در راس. این اپرای فضایی با افتتاح یک سه گانه جدید سعی در بازگرداندن انرژی پاپ از سه فیلم اصلی داشت و در عین حال فضای بیشتری را برای زنان و شخصیت های غیر سفید پیدا کرد. نتیجه در سطح جهان محبوبیت زیادی داشت ، اما این امر همچنین واکنشی را برانگیخت که نه برای اولین بار یا آخرین بار یک جریان ناخوشایند مرتجع در فرهنگ مدرن بود.

منبع : بلو سابتایتل

دوشنبه 28 تیر 1400  4:00 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها